999 rezultate për

kufirin

FRONTEX do të kontrollojë kufirin Shqipëri-Greqi Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj, deklaroi dje se ka informacione ” për qarkullimin përmes mediave soci
Kur tështima e Churchillit përcaktonte kufirin JordanI-Arabi Saudite (FOTO LAJM) Kufiri midis Jordanisë dhe Arabisë Saudite, përfshin një zigzag të mprehtë, të njohur si Lemza apo Teshtima e Çërçillit.
Vulin: Shqipëria e Madhe u krijua, të vendosim kufirin Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin thotë se angazhohet që sa më shpejt të vendoset kufiri ndërmjet shqiptarëve t
Trump pritet në mënyrë të veçantë në kufirin SHBA-Meksikë Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është pritur në Kaliforni, në vendkalimin kufitar të Calexicos, me një balonë gjigan
Të nxitur nga raportimet në rrjetet sociale, emigrantët në tentativë për të kaluar kufirin, përplasen me policinë greke Këtë të shtunë një grup migratësh të vendosur afër kufirit me Maqedoninë për të lëvizur drejtë Europës hasën kundërshti
I mashtruan nga FB, qindra emigrantë mësyjnë Maqedoninë e Veriut Qindra migrantë nga pjesë të ndryshme të Greqisë janë mbledhur afër një kampi në Selanik dhe po planifikojnë të kalojnë
Kapet 15 kg marihuanë në kufirin e Maqedonisë Në rajonin e Stacionit policor për mbikëqyrje kufitare “Bllacë” mbrëmë rreth orës 20:00 tek vendi “Terminal”, efektivët
Besa shkon me "shpatë" në ministri dhe i ve "kufirin tek thana" zëvendësit të saj Besa Shahini u vendos me shumë debate në krye të Ministrisë së Arsimit pas "përcjelljes" me stil që Rama i bëri Lindita
Dy të vrarë, Venezuela mbyll kufirin me Brazilin dhe Kolumbinë Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit,
Shpend Ahmeti dhe Veseli të bashkuar për të mbrojtur kufirin e Kosovës Pas dorëzimit të Platformës, në Kuvendin e Kosovës, për dialogun me Serbinë, ka folur kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, i c
Pedagogia maqedonase kalon kufirin, tallet me viktimat e aksidentit (FOTO LAJM) Profesoresha e Fakultetit Juridik në Universitetin e Shkupit, Biljana Vankovska, është tallur me tragjedinë e djeshme në
Në kamion drejt Irlandës, dalin pamjet e kapjes së shqiptarëve (VIDEO) Rruga drejt Mbretërisë së Bashkuar apo Irlandës duket se është shumë e lehtë për shqiptarët, duke qënë se plotë raste ra
Drejt Irlandës me kamion, kapen 4 shqiptarë në Spanjë (FOTO LAJM) Rruga drejt Mbretërisë së Bashkuar apo Irlandës duket se është shumë e lehtë për shqiptarët, duke qënë se plotë raste ra
Media evropiane: Thaçi, Rama dhe Vuçiç po punojnë për të ndryshuar kufirin Gazeta e njohur austriake, Der Standard, e cila shkruan vazhdimisht për çështjet e rajonit, vjen me një tjetër artikull
Tentoi të kalonte kufirin në bagazhin e një makinë, kapet 20 vjeçarja Një vajzë e moshës 20-vjeçare është fshehur në bagazhin e një veture së një qytetari nga Maqedonia, i cili ka tentuar të
Nënshkruhet marrëveshja për kufirin Shqipëri-Kosovë, ndryshimet që priten Ministri i Brendshëm, Sandër Leshaj së bashku me homologun kosovar, Ekrem Mustafa kanë firmosur “Marrëveshjen për ngrit
Dyndje në Irlandë, shqiptarët nënshtetasit më "të refuzuar" (FOTO LAJM) Shqiptarë thyejnë një tjetër ‘rekord’ në fushën e emigracionit, kësaj radhe në Irlandën e largët. Sipas burimeve zyrt
Dollia shkoi huq, Rama nuk plotëson dëshirën e Majkos për të hequr kufirin me Kosovën Nga Ervin Shkulaku Ministri i Diasporës Pandeli Majo ka një dëshirë të mocme që siç duket Edi Rama nuk ka për
Greqia dhe Turqia në prag konflikti të armatosur, dhjetra shqiptarë në kufirin mes dy vendeve Greqia dhe Turqia kanë rritur ndjeshëm tonet gjatë javëve të fundit ku mjafton një shkëndije për të ndezur një konflikt
Vuçiç vizitë të jashtëzakonshme në kufirin e Kosovës, ndodhet edhe ushtria Në ditën e votimit për shndërrim të FSK-së në ushtri të Kosovës, Serbia ka shtuar masat e sigurisë përgjatë kufirit me K