999 rezultate për

kufijve

Në Hagë për të ndarë detin, BE përshëndet vendimin e Shqipërisë dhe Greqisë BE mirëpret njoftimin nga qeveria shqiptare dhe ajo greke për të çuar përpara zgjidhjen e mosmarrëveshjes për zonat deta
A do të ketë sërish mbyllje të kufijve? BE nxjerr planin e ri të lëvizjes Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në gjithë Evropën. Sot u zyrtarizua në Luksemburg sistemi “semafori i BE-së”, i pr
Covid del nga kontrolli në Maqedoni, a mund të dështojë hapja e kufijve më 12 tetor me fqinjët? Covid po del nga kontrolli në Maqedoninë e Veriut. Për të tretën ditë me radhë është duke shënuar rekord të rasteve me k
Në Maqedoninë e Veriut edhe pa test Covidi, ja kur diskutohet propozimi në qeveri Komisioni i Sëmundjeve Infektive i Maqedonisë së Veriut, i ka propozuar qeverisë hapjen e kufijve me Kosovën, Serbinë, S
A po e rrit Filipçe numrin e rasteve me Covid-19, për të mos hapë kufirin me Kosovën? Në momentin kur pritet me padurim që të hapet Kufiri me Republikën e Kosovës , Ministri i Shëndetësisë i Republikës së M
Diskutohet hapja e kufijve pa test PCR, Hasani: Po e bëjmë të pamundurën për lirimin e kufijve Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim si duket Maqedonia e Ve
Hapja e kufijve, ja kur do të merret vendimi Vendet e rajonit javën e ardhshme pritet përfundimisht të marrin vendim për kalimin e lirë dhe hapjen e kufijve, paralaj
Hapja e kufijve, merret vendimi në javën e ardhshme Javën e ardhshme do të ketë vendim të ri për funksionimin e kufijve. Lajmin e ka bërë të ditur ministri maqedonas i Shën
Ja kur pritet hapja e kufijve të Maqedonisë me Kosovën dhe vendet e rajonit (VIDEO) Vendet e rajonit, javën e ardhshme pritet të vendosin përfundimisht për kalimin e kufijve pa kushte. Ndonëse qëndrimi
Qeveria e Kosovës vendos hapjen e kufijve me vendet fqinje Ndonëse shifrat janë në rritje sa i takon të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit, qeveria e Kosovës ka v
Qeveria miraton vendimin për hapjen e kufijve shtetërorë me vendet fqinje Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korr
Hapja e kufijve me Shqipërinë, Greqia bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada e Greqisë në Tiranë ka njoft në ‘Facebook’, se hyrja e shqiptarëve do të jetë e ndaluar deri në datën 15 gusht,
OBSH bën deklaratën e rëndësishme për hapjen e kufijve Organizata Botërore e Shëndetësisë ka njoftuar se ndalimi i udhëtimeve ndërkombëtare nuk mund të zgjasë përgjithmonë dhe
Kosova kërkesë zyrtare Apple për njohjen e kufijve Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një letre i është drejtuar drejtorit ekzekuti
Lajm i keq! Greqia shtyn hapjen e kufijve për shqiptarët Greqia ka shtyrë hapjen e kufijve për shqiptarët të paktën deri në datën 31 korrik të këtij viti. Kështu, është vendo
Lajm i keq: Greqia shtyn hapjen e kufijve me Shqipërinë deri më 31 korrik Nëse kishit bërë plane për të lëvizur drejt Greqisë, kemi lajme të këqija. Për të disatën herë Greqia shtyn afatin e
Takimi me Hotin, Rama flet për hapjen e kufijve pa kontroll Kryeministri Edi Rama dhe Avdullah Hoti janë takuar në një konferencë të përbashkët ku kanë sqaruar disa ccështje të rën
Frikë për valë të dytë? Ministri i Jashtëm tregon pse u la Shqipëria jashtë kufijve të BE Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg, shprehet se lënia e Shqipërisë jashtë kufijve të Bashkimit Europ
U rekomandua hapja e kufijve, por pse u penalizua Shqipëria Komisioni Evropian vendosi që të mos hapë kufijtë me katër vende të Ballkanit Perëndimor, ndonëse rekomandimet e mëparsh
Mbyllja e kufijve për Shqipërinë, habit Pipero: U ndëshkuam se dhamë shifra të sakta! Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero tha për "Ilva Now" se vdekja e kolegut të tyre ishte një lajm shokues për të gjithë d