999 rezultate për

kufijte

12 kufijtë e shteteve që nuk ngjajnë si të tillë (FOTO LAJM) Kufiri në imagjin e shqiptarëve përfytyrohej kryesisht si një vend i mbushur plot me tela me gjemba, qen dhe roje kufiri
Ja si kanë ndryshuar kufijtë e Evropës përgjatë një mijëvjeçari (VIDEO) Në një video e cila po qarkullon në rrjetet sociale, mund të shihni se si ka ndryshuar harta e Evropës përgjatë 1 mijë v
Washington Post: Kosova në hall me kufijtë, gjendja mund të përkeqësohet Nga Sandra Joireman (Autorja është drejtuese e Studimeve Ndërkombëtare dhe profesoreshë e shkencave politike në Unive
Mustafa: Me deklarata mund ta zgjerojmë Kosovën, por realiteti është ndryshe Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i ka dalë edhe një herë në mbrojtje vlerësimit të Komisionit Shtetëror për demarkac
Ja si ndryshojnë kufijtë e Kosovës me demarkacionin me Malin e Zi Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, në rrjetin e tij social "Facebook", ka publikuar një fotografi se si
Mustafa: Demarkacioni është bërë si duhet, Komisionin e kam trashëguar Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një deklaratë për media ka thënë se shënjimi i kufijve të Kosovës është hap hist
Mustafa: I bindur se në vjeshtë do të lëvizim pa viza Kryeministri i Republikës së Kosovës Isa Mustafa ka deklaruar edhe një herë se gjithçka lidhur me Asociacionin e Komunav
Bahtiri: Jap dorëheqje në rast se ndërrohen kufijtë e Mitrovicës Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka deklaruar se kufijtë e këtij qyteti nuk do të ndërrohen. E ai thotë se në rast se
Thaçi: Kufijtë evropianë do jenë gjithmonë të hapur për fëmijët tanë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se ditët në vijim K
Robben habit të gjithë: Ndoshta sezoni im nuk është mbyllur Mesfushori i Bajernit të Mynihut, Arjen Robben ka lënë të kuptohet se do të kthehet shumë shpejt në fushë, ndonëse u fol
Ahmeti-VMRO-së dhe LSDM­së: Tejkaluat kufijtë, gjeni kompromisin menjëherë! Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, gjatë ditës së djeshme, pasi u takua me ambasadorin norvegjez,
Ahmeti takon Ambasadorin Plomp: Kriza tejkalon kufijtë e Maqedonisë Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka zhvilluar sot një takim në selinë e BDI-së në Tetovë me amb
Refugjatët bllokojnë hekurudhën që lidh Greqinë me Maqedoninë Në vendkalimin kufitar mes Greqisë dhe Maqedonisë ku janë të vendosur rreth 12 mijë refugjatë të cilën presin për ta kal
Refugjatët bllokojnë vendkalimin kufitar mes Greqisë dhe Maqedonisë (FOTO LAJM) Një grup prej dhjetëra refugjatësh, përfshirë edhe fëmijë, në shenjë proteste marshuan nga një kamp rreth 3 kilometra la
Rama: Ja kur i hapim kufijtë për refugjatët Kryeministri Edi Rama ka folur sot gjatë promovimit të librit të ish-kryeministrit italian Massimo D'Alema për krizën e
KE: E drejtë e Maqedonisë të mbrojë kufijtë e saj Sipas zëdhënësit të Komisionit Evropian, Margaritis Schinas, Maqedonia ka të drejtë të mbrojë kufijte e saj nga kalimet
Deklarata e Ramës, mediat greke: Të kujtojë si pritëm shqiptarët (VIDEO) Deklarata e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në emisionin "Top Story", se Shqipëria nuk do të hapë kufijtë e saj për re
Bushati për emigrantët: Shqipëria as i hap, as i mbyll kufijtë Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati ka deklaruar në një intervistë për Zërin e Amerikës se Shqipëria nuk do të n
Solana: Kufijtë mes Serbisë dhe Kosovës janë jolegalë, por... Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Javier Solana, ka përshkruar ngjarjet e fundit në Ballkan dhe lëvizjet nacionalis
Ish-ambasadori britanik: Nuk shoh arsye që Shqipëria dhe Kosova të mos bashkohen Ish-ambasadori britanik në Serbi Ivor Roberts shprehet se nuk sheh arsye që Shqipëria dhe Kosova të mos bashkohen. “N