999 rezultate për

kufijte

Vazhdon gjendja e krizës në kufijtë e Maqedonisë, shkaku i emigrantëve Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në kuadër të mbledhjes së 7-të sot me 94 vota “për” e vazhdoi afatin e ekzistimit të
Ja si i ka ndryshuar Lufta e Parë botërore kufijtë e Evropës (VIDEO) Në Luftën e Parë Botërore, që ka zgjatur nga viti 1914 deri më 1919, kanë marrë pjesë 32 kombe. Këto konflikte kanë
Kostov sulmon PSP-në: I ka kaluar të gjitha kufijtë Analisti dhe ish-prokurori Sotir Kostov, gjatë një interviste për "NovaTv", ka deklaruar se Prokuroria Speciale Publike
Lufta kundër terrorizmit, ashpërsohen kontrollet e pasaportave në Shengen Në fokus janë para së gjithash xhihadistë që kthehen nga Lindja e Afërt. Në Gjermani preket qarkullimi i udhëtarëve në a
Në Ballkan, aty ku po testohen kufijtë e të pamundurës Askush nuk duhet të ketë iluzione, Rusia e sheh sot Ballkanin, me pothuaj të njëjtin sy, si edhe pjesët e ish perandoris
Ja urat më të bukura në botë, që kalojnë kufijtë ndërkombëtarë (FOTO LAJM) Shumica e këtyre urave janë konsideruar si monumente dhe janë një pjese jetike e infrastrukturave të rajoneve ne botë.
Ambasadori amerikan flet për herë të parë për krijimin e “Shqipërisë së Madhe” Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka folur për herë të parë idenë e shqiptarëve pë
Kreu i OKB-së: Vendet afrikane, mikpritëset më të denja të refugjatëve Vendet afrikane janë më mikpritëset dhe më bujaret e botës së refugjatëve, ndërkohë që Perëndimi dhe vendet e tjera kanë
Ambasada Amerikane reagon për trenin serb: Kosova ka të drejtë të ruajë kufijtë Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë ka reaguar në lidhje me ngjarjen e fundjavës së kaluar, kur treni serb me
Ivanov: Maqedonia po ruan kufijtë e jashtëm të Evropës Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, në një intervistë për TV Nova ka folur edhe për krizën e refugjatëve me të cilën
Kroacia mbyll kufijtë, 33-vjeçari shoqëron refugjatët drejt destinacionit të tyre Goran Blazevic një 33-vjeçar nga Kroacia ka ndërmarrë një nismë shumë interesante dhe sensibilizuese në mbrojtje të refu
Tensionet Greqi-Turqi, Frontex merr në ruajtje kufirin e Shqipërisë Tensionet e ditëve të fundit midis Turqisë dhe Greqisë ka sjellë ndërhyrjen e Bashkimit Europian për të patrulluar kufij
Çako në Forumin e Romës: Ti kthejmë kufijtë në barriera të pakalueshme për kriminelët! Drejtori i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Haki Çako, mori pjesë në Forumin e Romës, ku ishin të pranishëm të gjith
Erdogani kërcënon BE-në: Do hap kufijtë që refugjatët të dynden në Evropë Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka paralajmëruar Bashkimin Europian se Turqia do të hapë kufijtë e saj dhe re
Tanket gjermane “Leopard 2" rikthehen në kufijtë e Rusisë Gjermania konfirmoi se do të dërgojë në Lituani, si pjesë e planit të NATO-s për të përforcuar mbrojtjen e vendeve anëta
Rusia “premton" kundërpërgjigje mdaj pranisë së NATO-s në kufijtë lindorë Rritja e pranisë ushtarake të NATO-s në kufijtë e saj lindorë nuk do të lihet pa marrë përgjigjen e merituar. Aleanc
Putin i përgjigjet NATO-s me luftanije të armatosura në Baltik, alarmohen Polonia dhe Lituania Putin i është përgjigjur deklaratave të NATO-s për të blinduar kufijtë me Rusinë duke përmirësuar fuqinë e flotës në Bal
Plot 272 forca policore blindojnë kufijtë e Shqipërisë për parandalimin e trafikut të drogës Policia e Shtetit ka nisur të zbatojë një plan të posaçëm masash për të parandaluar trafikun e lëndëve narkotike. Plo
Rama në Serbi: Kufijtë ti kthejmë në ura bashkimi I pranishëm në forumin e biznesit Shqipëri- Serbi, kryeministri Rama ka thënë se kapitali i investimeve serbe në Shqipër
Pas Hungarisë mbyll kufijtë edhe Serbia Presidenti serb Tomislav Nikoliq, ka deklaruar sot se Serbia do të jetë e gatshme të përforcojë sigurinë në kufijtë e sa