999 rezultate për

kufijte

Një kamp refugjatësh në Shqipëri? Austria, Gjermania, Holanda dhe Danimarka i propozuan sot Brukselit, si zgjidhje përfundimtare për refugjatët nga Lindja
Deklarata e papritur e Haradinajt: Mësuesit turq u rrëmbyen, Erdogan të dijë kufijtë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se nuk i kupton reagimet e presidenti
Nënë e bijë në kufijtë e mbijetesës në Shkup: Na ndihmoni (VIDEO) Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuam drejt Shkupit, drejt një shtëpie që veç e tillë s’mund të quhet. E improvi
Trajkoviq: Lista Serbe legalizon kufijtë shtetëror të Kosovës Ish-deputetja serbe e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka thënë se bashkësia ndërkombëtare po bën një precedent, sep
Patrullat e policisë pushtojnë Tiranës, çfarë ndodhi gjatë natës Edhe mbrëmjen e kaluar policia rrugore e Tiranës ka vijuar aksionin në autostradën Durrës-Tiranë për të ndëshkuar rritje
Bllokohet kufiri Shqipëri-Kosovë: Turp për ne si komb! (FOTO LAJM) Dita e sotme shënon festën e Pavarësisë së Kosovës, dhe mijëra shqiptar kanë vendosur të udhëtojnë drejt Kosovës. Por
Njerëz të pabesueshëm që dëshmuan se asgjë nuk është e pamundur (FOTO LAJM) Aftësitë fizike dhe njohëse të trupit të njeriut përgjithësisht janë shumë të kufizuara. Por psikologët besojnë se ë
Pas detit falim edhe tokën: Zbulohet plani i frikshëm Rama-Thaci-Ahmeti "Hashim Thaçi, Edi Rama dhe Ali Ahmeti kanë biseduar për ndryshimin e kufijve në Ballkan". Kështu shkruan analisti i
Ish-ministri i LDK-së paralajmëron luftë nëse ndryshohen kufijtë Ish-Ministri i Punëve të Jashtme, Skender Hyseni, ka thënë se ndryshimi i kufijve s’mund të bëhet pa tragjedi dhe humbje
Bien “kufijtë” mes brezave! Vitet e fundit duket se po ndryshon kufiri përsa i përket ndarjes mes brezave. Duke nisur nga adoleshenca, kjo e fundit
Ndryshojnë kufijë mes dy shtetve të Europës Holanda dhe Belgjika kanë rregulluar në mënyrë paqësore kufijtë e tyre duke shkëmbyer territore. Bëhet fjalë për një ter
Erdogani kërkon ndryshim kufijsh në Ballkan Ministria e Jashtme e Bullgarisë tha më 8 dhjetor se çdo diskutim rreth një rishikimi të traktatit që përcaktonte kufijt
Brukseli shtrembëron hartën e Kosovës, reagon ministria Kosovës i ka dalë problem me kufijtë edhe në dokumentet zyrtare të Bashkimit Evropian. Vetëm pak muaj pas nënshkrimit të
Pandeli Majko acaron mediat serbe Deklarata e ministrit të Shqipërisë për shqiptarët jashtë kufijve, Pandeli Majko, që të hapen kufijtë ndërmjet dy vendev
Krasniqi komenton debatin Rama-Kurti: Kufijtë e Kosovës nuk ndryshohen me opinione Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, është përfshirë në debatin për demarkimin e kufirit me Malin e
Mes Belgjikës dhe Hollandës, kufiri më i çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Kufiri më i çuditshëm në botë, ndodhet mes Belgjikës dhe Hollandës. Më konkretisht ndodhet në Baarle-Nassau, një kom
"Rusia dëshiron të ndryshojë kufijtë me dhunë" Ministri amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, akuzoi sot në Kiev palën ruse se dëshiron të ndryshojë kufijtë në Evropë.
Turqia kërkon rishikim kufijsh, Greqia: Gati edhe për luftë Një ditë pas deklaratave të ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Caushoglu, se zona e disa ishujve të Egjeut ka status të k
Këta janë kufijtë më interesantë në botë (FOTO LAJM) Mjaft shtete kanë luftuar mes tyre për të përcaktuar kufijtë e sotëm. Në shumicën e rasteve kufijtë ndahen në një lu
Flori "rrëzon" kufijtë, "Karma" tashmë edhe një hit spanjoll Krijimi më i fundit muzikor i Flori Mumajesit dhe djemve të Threedots duket se është shumë pranë realizimit të synimit.