999 rezultate për

kufi

Nxorri jashtë Shqipërisë vëllain e mitur që të përfitonte azil, procedohet 24 vjeçarja Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht një 24-vjeçare pasi ka nxjerrë në vendet e BE-së vëllain e saj, me qël
Manastirliu tjetër apel qytetarëve: Kufizo kontaktet Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë sërish thirrje qytetarëve, si pasojë e shtimit të ndjeshëm të rastev
Tamponi për 8 mijë lekë, laboratori në Malësinë e Madhe "siguron" kalimin në kufi Një laborator mjekësor në Malësinë e Madhe ka thyer rekord shqiptar, europian, madje edhe botëror, për nxjerrjen në kohë
Braçe thirrje qytetarëve: Më rëndë se kurrë, a doni të izolohemi sërish?! "Gjithcka e kishim dhe e kemi ende ne në dorë; e di që është e vështirë kështu, por duhen kufizuar patjetër takimet jash
Mbyllet Kakavija, Drejtoria e Kufirit jep lajmin e rëndësishëm për qytetarët Drejtoria e Kufirit dhe Migracioni në Gjirokastër ka bërë me dije se duke filluar nga ora 07:00 e ditës së nesërme dhe d
Gjermania shtyn masat kufizuese, sa do të zgjasin dhe çfarë është e ndaluar Gjermania pritet që të zgjasë afatin e masave kufizuese për përhapjen e Covid, të paktën edhe përgjatë muajit Dhjetor.
Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë, kush do lejohet të kalojë Duke filluar nga e Hëna nga Muriqani kalojnë vetëm personat me leje qendrimi, me leje pune, ata të cilët kalojnë tranzit
Kaos në doganën e Kapshticës, mbyllet deri më 4 dhjetor Mbyllja e pikës kufitare në Kapshticë ka krijuara kaos dhe radhë të gjata. Autoritetet greke kanë bërë me dije se pika k
Mbyllën kufirin me Kapshticën, zënëdhënësi i qeverisë greke tregon çdo të ndodhë me aeroportet Greqia fqinje ka vendosur që nga dita e nesërme ora 06:00 e mëngjesit të mbyllë kufirin me Shqipërinë në zonën e Kapshti
Ministri i Shëndetësisë: Spitalet në Kosovë janë të mbingarkuara, bëni kujdes Të premten bëhen një jave nga dita kur kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-Covid. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ë
Merr fund ëndrra angleze, arrestohen 69 shqiptarë që tentuan të kalonin kufirin me anije peshkimi Policia britanike ka arrestuar 69 emigrantë shqiptarë të cilët tentuan të futeshin ilegalisht në Angli, përmes një anije
Izolohet qendra e fëmijëve me aftësi të kufizuara, 5 punonjëse rezultojnë me Covid-19 Qendra e Zhvillimit të Personave me Aftësi të Kufizuara në qytetin e Vlorës është izoluar për shkak të numrit të lartë t
Manastirliu sqaron kufizimin e lëvizjes: Baret dhe restorantet vatrat kryesore të infeksionit Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur në Skype për emisionin “Open” në Top Channel për shifrat që Shqip
Zbulohet skenari, policia sonte pushton rrugët, lokalet e restorantet pas orës 22:00 Mbrëmjen e sotme në orën 22:00 të mbrëmjes së sotme hyjnë në fuqi masat kufizuese kundër koronavirusit. Përmes një nj
Prej kohësh në vëzhgim nga policia, arrestohet 56 vjeçari në Rinas Një 56-vjeçar është arrestuar ngjatë operacionit të koduar “Lingota”, zhvilluar nga Policia Kufitare Rinas, pas një heti
LIVE/ Hoti prezanton kufizimet e reja për mbrojtjen nga COVID-19 Qeveria e Kosovës ka shpalosur sot masat e reja kundër pandemisë. Kryeministri Avdullah Hoti ka dalë para mediave pë
Kini kujdes! Gjobë 10 mijë lekë të reja për të gjithë që lëvizin gjatë orarit 22:00 deri 06:00 Të gjithë qytetarët të cilët lëvizin pas orës 22:00 deri në 06:00, pa patur leje të posaçme do të gjobiten me 10 mijë le
Nga nesër kufizohet lëvizja, Manastirliu sqaron si do të pajisen me autorizim personat që punojnë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar sot se ka firmosur udhëzimet për kufizimin e qarkullimit të qy
Flet Zemaj: Nuk ka kufizim të lëvizjes së qytetarëve, por lëvizje të kontrolluar Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka sqaruar vendimin për masat e reja anti-COVID. Zemaj përmes një postimi në “F
Ekspertët e kufijve detare: 12 miljet e Greqisë cënojnë detin shqiptar (VIDEO) Deklarimet dhe veprimet e shtetit grek për zgjerim deri në 12 mije në Detin Jon, ekspertët e çështjeve detare i komentoj