999 rezultate për

kuba

Ekuban hedh një hap të madh në karrierë, firmos me skuadrën e njohur në Serinë A Tashmë nuk ka më dyshime Joseph Ekuban do të jetë sulmuesi më i ri Partizanit, të paktën duke iu referuar sajtit të mirë
Në Kuba legalizohet Wi-Fi për përdorim personal Kuba do të lejojë përdorimin e lidhjes private të internetit Wi-Fi, si dhe importi i pajisjeve për të, me të cilën do të
"Luajti dhe shënoi pas vdekjes së nënës", njihuni me 10 faktet interesante të ish-bomberit të Përtizanit Goli në kualifikueset e Kupës së Afrikës e ka kthyer Caleb Ekuban në njeriun e momentit në futbollit botëror. Ish-su
Ish-bomberi i Partizanit, sulmuesi pranë gjigantit turk Ish-sulmuesi i Partizanit, Caleb Ekuban është shumë pranë kalimit te Trabzonspor. Ganezi është aktualisht pjesë e sku
Rreziku që sjellin kubat e akullit në pije E dinit që jo gjithmonë kubet e akullit janë të ushqyeshme? Që edhe këto produkte në shtëpi kërkojnë kujdes të veçantë?
Kuba goditet nga meteori, shi gurësh mbi shtëpitë e zonës (VIDEO) Një meteor goditi pasditen e së premtes Kubën perëndimore. Guri hapësinor ra pranë qytetit Viñales, duke mahnitur banorë
Ekuban i pandalshëm, dy gola dhe një assist ndaj holandezëve (VIDEO) Kaleb Ekuban në fillim nuk pati shumë hapësira te Trabzonspori, por kohët e fundit sulmuesi ganez ka treguar vlerat e ti
Raul Castro apel kubanëve: Përgatituni për çdo skenar Ish Presidenti i Kubës Raul Castro ka akuzuar SHBA se ato i janë rikthyer politikave të shtrëngimit. Castro, i cili ësht
"Qeset e këpucëve përdoren si dyer për inkubatoret e foshnjeve" (FOTO LAJM) Deputeti i PD-së, Bardh Spahia, ka publikuar disa foto nga matarniteti “Koço Gliozheni” ku duket qartë se qeset që për
Bebet vdesin në maternitet për mungesë inkubatorësh Të dhënat zyrtare të siguruara nga BIRN dhe intervistat me mjekë dhe drejtues spitalesh tregojnë se maternitetet shqip
E frikshme, Shqipëria dhe Kuba njësoj të rrezikshme për të udhëtuar në to A e keni menduar ndonjëherë çfarë i lidh Shqipërinë me Kubën? Nuk është e shkuara komuniste. Por, në një studim të fundi
Kuba në varfëri ekstreme, shikoni se ku i përdorin edhe prezervativët (FOTO LAJM) Sikur Shqipëria kur ishte e nënshtruar nga diktatori Enver Hoxha edhe në ditët e sotme Kuba po përjeton diktaturën duke
Zyrtare: E kërkonte Flamurtari dhe Partizani, Ekuban transferohet tek... Gjatë gjithë merkatos së verës u përfol për një rikthim të mundshëm të Caleb Ekuban te Partizani, por duket se tratativa
Kubat e akullit janë shumë të rrezikshëm për t’u përdorur në këto raste E dinit që jo gjithmonë kubet e akullit janë të ushqyeshme? Që edhe këto produkte në shtëpi kërkojnë kujdes të veçantë?
Tragjedia e Jakub / Pa vrasjen e nënës, kur ishte 10 vjeç, tani shijon Botërorin Trajektorja e Jakub Blaszczykowski (lindur në Czstochowa, më 1985) për të mbërritur aty ku është sot nuk ka qenë e lehtë
Atletit kubanez i mohohet rekordi në kërcimit për së gjati (VIDEO) Garat e Diamond League, në ndalesën e rradhëz në Stokholm të Suedisë kanë sjellë një surprizë të pabesueshme. Atleti
Trinidad, xhevahiri i ruajtur i Kubës (FOTO LAJM) Kuba është pa dyshim një nga destinacionet më popullore për një udhëtim në Karaibe, veçanërisht sepse sugjerohet pëtgjat
10 foshnje të vdekura brenda 10 ditësh, reagon materniteti "Koço Gliozheni" Pas akuzave se brenda 10-11 ditësh në maternitetin e Tiranës kanë vdekur 10 foshnje ka reaguar reaguar edhe Materniteti
Mogherini: Kuba kërkon të bëhet aleate e fuqishme e BE Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian (BE) për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini, deklar
Treni vonohet 20 sekonda, kompania kërkon falje publikisht (FOTO LAJM) Nisja ishte planifikuar në 9.44.40 por u nis në 9.44.20 sekonda. 20 sekonda vonesë dhe kompania hekurudhore japoneze kë