999 rezultate për

kualifikuar

Super Muriqi, kualifikon Lazion në çerekfinalet e Kupës së Italisë (VIDEO) Lazio është kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Italisë falë një goli në minutën e 90-të të Vedat Muriqit. Bardhek
CHAMPIONS/ Rezultatet dhe 16 skuadrat e kualifikuara (FOTO LAJM) U mbyll sot faza e grupeve për sezonin 2020-2021 në Ligën e Kampioneve. Real Madrid, Atalanta, Borusia Mynshenglabah
E ardhmja e Zidane do të varet nga 4 ndeshjet e radhës Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka vetëm katër ndeshje për të shpëtuar punën si trajner i Real Madridit. "L
U akuzua për korrupsion, BKH e pranon: Kemi skualifikuar gabimisht 1 kandidat Byroja Kombëtare e Hetimit ka pranuar se gjatë garës për "Hetues", është skualifikuar gabimisht një kandidat që plotëson
Një pikë në dy ndeshje, Reali nis të bëjë llogaritë për të kaluar grupet e Champions Goli i Kasemiros nxori nga një situatë shumë e keqe Realin e Madridit dhe tani madrilenët duhet të bëjnë llogaritë për t
SHBA bën zbulimin e madh, nxjerr në treg pajisjen që teston koronavirusin brenda disa minutave Food and Drug Administration, e njohur në Shtetet e Bashkuara si FDA, ka miratuar ditën e djeshme shpërndarjen e një tes
Dëshiron të jetosh e punosh në Gjermani? Këto janë kushtet e reja Të jetosh e punosh në Gjermani? Nuk është aq e lehtë, sepse Gjermania nuk e ka parë asnjëherë veten si vend emigracioni.
Gjermania bën ndryshimin e madh me 2 mars, lehtësitë ligjore për shqiptarët Ditën e hënë, më 2 mars, hyn në fuqi ligji i ri për emigracionin në Gjermani. Shqiptarët mund të përfitojnë nga lehtësir
OST e Skerdi Drenovës skualifikon "Siemens" dhe blen transformator 40 mln lekë më shtrenjtë Një tender, i zhvilluar së fundmi nga Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST), për blerjen e një transformatori me vl
Punë në Gjermani? Si i "joshin" sipërmarrësit punonjësit e kualifikuar me ofertat e majme Personat e kualifikuar në Gjermani kanë mundësi të përzgjedhin vende të punës. Sipërmarrësit i joshin ata me oferta të n
Ja cilët persona mund të kërkojnë punë në Gjermani Ligji i ri i miratuar në Gjermani rreth imigrimit të fuqisë punëtore të kualifikuar, që do të hyjë në fuqi në mars të kë
Çfarë duhet të bëni për të filluar menjëherë punë në Gjermani Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Punëve të Brendshme në Gjermani, Stephan Mayer ka dhënë disa shpjegime mbi ligjin e
Mungojnë punëtorët e kualifikuar, Merkel paralajmëron Gjermaninë Gjermania po përballet me rrezikun e largimit të bizneseve për shkak të mungesës së punëtorëve të kualifikuar, deklaroi
Të gjitha ekipet e kualifikuara nga grupet E, F, G dhe H Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësua
Gjermania kërkon punëtorë të kualifikuar, nxjerr njoftimin e rëndësishëm Në kuadër të përgatitjeve për ligjin e ri të migracionit që do të hyjë në fuqi më 1 mars 2020, Ministria e Punëve të Jas
Kosovë-Angli, Rashica mposht Rashfordin me statistika (FOTO LAJM) Ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë përveç tjerash do ta sjellë edhe një duel kokë me kokë mes dy anësorëve të talentuar, Mi
E kualifikuar, por Anglisë i nevojitet sot fitorja për këtë arsye Anglia tashmë e ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian të vitit 2020, mirëpo në rast se nuk fiton kundër Kosov
Këto janë kombëtaret që kanë edhe një shans për tu kualifikuar në EURO 2020 Spanja, Anglia, Republika çeke, Ukraina, Polonia, Franca, Turqia, Belgjika, Rusia, Italia, Suedia, Finlanda, Gjermania,
Prag sfida ndaj Kosovës, Anglia humbet dy futbollistë Anglia do të udhëtojë drejt Prishtinës për të luajtur takimin kundër Kosovës, i vlefshëm për kualifikueset e Euro 2020.
Spanjës i mjofton barazimi përballë Suedisë për tu kualifikuar në 'EURO 2020' Spanja është kualifikuar në Kampionatin Evropian të vitit 2020, pas barazimit 1:1 me Suedinë falë golit tejet të vonshëm