999 rezultate për

kualifikohet

Superkompjuteri parashikon skuadrën kampione në Premier League Superkompjuteri parashikon Manchester Cityn si kampionin e ri të Premier Leagues. Liverpooli i Kloppit parashikohet n
E papritur! Ervin Salianji skualifikohet nga gara për deputet të PD Ish-deputeti Ervin Salianji nuk mundet të vazhdojnë garën për deputet të PD. Kjo pasi, Salianji është skualifikuar n
Përfundon numërimi i votave në Tiranë, skualifikohet një prej kandidatëve Partia Demokratike ka përfunduar numërimin e votave të anëtarësisë në qarkun e Tiranës. Nga 140 kandidatë, anëtarësia e
Zbulohet kundërshtari i ardhshëm i Kosovës nëse kualifikohet në finale (VIDEO) Kosova do të përballet me Gjeorgjinë në finalen e Ligës së Kombeve, në rast se kalon Maqedoninë e Veriut ditën e sotme,
Historike: Ferencvaros i Myrto Uzunit kualifikohet në Champions, shqiptari shënon por i anulohet goli Ferencvarosh kualifikohet ne grupet e Champions League. Skuadra hungareze ku luan edhe futbollisti i kombëtares shqi
Milan me vujatje kualifikohet më tej në Europa League (VIDEO) Milani ka fituar me shumë vështirësi nda Bodo/Glimit me rezultatin 3-2 duke u kualifikuar në turin tjetër të Europa Leag
Fati me Tiranën, kualifikohet direkt në "Play-Off" ku do të përballet me kampionët e Bullgarisë Fati nuk e donte në turin e dytë të "Champions League" atje ku Tirana humbi padrejtësisht ndaj Crevena Zvezdës, megjithë
Laçi bën të pamundurën, fiton falë penalltive dhe kualifikohet më tej (VIDEO) Laç super. Skudra e Armando Cungut është kualifkuar ndaj azerëve të Keshlës, duke triumfuar pas gjuajtjes së 11-metërsh
Roma i jep një dorë Lazios, skuara e Inzaghit kualifikohet direkt në Champions Lazio tashmë zyrtarisht do të jetë pjesë e Ligës së Kampionëve për edicionin e ardhshëm. Lazio përfundonte sezonin në
Manchester United humbet shumën e majme nga "Adidas" nëse nuk kualifikohet në Ligën e Kampionëve Manchester United mund t’i humbë 30 milionë euro nga marrëveshja me adidasin nëse nuk kualifikohen në Ligën e Kampionëve
U tall me pandeminë e koronavirusit, Dele Alli skualifikohet dhe humbet sfidën me M.United Me koronavirusin nuk duhet të bësh as shaka pasi mund ta pësosh keq. Diçka e tillë ka ndodhur me mesfushorin me tipare s
Januzaj shprehet i lumtur për Kosovën: Shpresoj të kualifikohet në Evropian Januzaj, i cili përfaqëson Belgjikën, këto komente i ka bërë në një bisedë live në Instagram me yllin e ‘Dardanëve’, Ben
EUROPA LEAGUE/ Man United dhuron spektakël, kualifikohet dhe Interi (VIDEO) Në ndeshjet e orës 21:00, Inter e niste i avantazhuar sfidën ndaj Ludogorets pasi zikaltërit triumfuan në Bullgari me re
Roma ndalet në barazim, por kualifikohet si e dyta e Grupit (VIDEO) Roma nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 ndaj skuadrës austriake Wolfsberger, por që i ka mjaftuar për të kaluar
Atalanta e Gjimshitit kualifikohet për herë të parë në fazën me eleminim direkt (VIDEO) Atalanta shkruan historinë. Me Berat Gjimshitin titullar që nga minuta e parë, klubi italian arriti që të mposhtë 0-2 në
Champions, cilat skuadra mund të kualifikohen sonte Pas ndeshjeve të ekipeve kombëtare dhe ndeshjeve të ligave vendore në fundjavë, tani futbollit i është kthyer edhe Liga
Kroacia përmbys dhe kualifikohet në EURO 2020 Kroacia është skuadra e radhës që është kualifikuar në Kampionatin Eropian Edhe Kroacia ka prerë biletën për Kampiona
Ëndrra vazhdon, Kosova shpreson te play-off i Ligës së Kombeve (VIDEO) Kosova është edhe zyrtarisht jashtë Euro 2020. Ëndrra e "dardanëve" për të prekur për herë të parë finalet e kompeticion
Shkëndija kualifikohet mes tensioneve, eleminon rivalët e përjetshëm nga Kupa (VIDEO) Shkëndija e Tetovës ka mposhtur në shtëpi Vardarin, me rezultatin 1-0 në ndeshjen e vlefshme për turin e 1/8-ve të Kupës
Skualifikohet nga gara për Gjykatën e Lartë Theodhori Sollaku Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur skualifikimin e Theodhori Sollakut nga gara për në Gjykatën e Lartë. Pas skuali