999 rezultate për

kualifikohen

Perez mendon shkarkimin e Zidane, lojtarët i dalin kundër Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është duke konsideruar shkarkimin e trajnerit Zinedine Zidane. Tekniku f
Sot do të mësohen emrat e 4 kombëtareve që do të kualifikohen në Europian Katër kombëtare europiane sot kanë mundësinë e artë për të siguruar një vend në Kampionatin Europian. Tetë kombëtare
Mbyllet procesi i parë i garës për hetues të BKH, skualifikohen 229 kandidatë Mbyllet procesi i shqyrtimit të aplikantëve fillestarë për tu bërë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetmit. Përmes një njo
Si sot 5 vite më parë, Shqipëria do të realizonte ëndrrën e madhe të kualifikimit në EURO 2016 Sot bëhen pesë vjet që nga koha kur Kombëtarja e Shqipërisë u kualifikua në Kampionatin Evropian 2016. Shqipëria me t
Historike për futbollin shqiptar, 5 skuadra kualifikohen në Europa League Historike! Sukses i paparë i skuadrave shqiptare në arenën evropiane. Pas Tiranës në raundin e parë të Championsit,
Barcelona bën detyrën ndaj Napolit, Messi me shokë kualifikohen në çerek-finale (VIDEO) Falë brilancës së Lionel Messi, Barcelona ka arritur të sigurojë kalimin në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Barce
Tirana dhe Kukësi kualifikohen në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë (VIDEO) Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja midis Besëlidhjes dhe Tiranës, e vlefshme për fazën çerekfinale në Kupën e Shqipër
8 skuadrat që kualifikohen në Kupën e Shqipërisë, ja çiftet çerekfinaliste Përfundojnë ndeshjet e kthimit në Kupën e Shqipërisë. 8 skuadra kanë prerë biletën për në çerekfinale të kompeticioni
Kualifikohen Chelsea dhe Valencia, eliminohet Ajax (VIDEO) Çelsi mori tri pikët që i duheshin përballë Lilës duke fituar 2-1 për të siguruar kualifikimin e për të mbyllur diskuti
Pesë skuadra kualifikohen në Europa League Janë mbyllur ndeshjet e orës 18:55 në Europa League. Plot pesë skuadra kanë arritur të kualifikohen më tej në ndeshjen e
Champions, cilat skuadra mund të kualifikohen sonte Pas ndeshjeve të ekipeve kombëtare dhe ndeshjeve të ligave vendore në fundjavë, tani futbollit i është kthyer edhe Liga
Gjermania dhe Holanda kualifikohen në EURO 2020 Gjermania dhe Holanda janë skuadrat e radhës që janë kualifikuar në Euro 2020. Gjermania e ka shkatërruar 4-0 Bjellor
Gazeta zvicerane: Kosovarët dikur laheshin në lum, tani mund të kualifikohen në kampionatin evropian Gazeta e njohur zvicerane ‘Neue Zürcher Zeitung’, i ka kushtuar artikull të veçantë Kombëtares së Kosovës në futboll.
E BUJSHME/ Ibra te Milani për t'i ndihmuar të kualifikohen në Champions Zlatan Ibrahimovic është afër të rikthimit te Milani edhe pse kërkohet nga disa klube evropiane. Sulmuesi suedez ka b
Kupa e Shqipërisë, Partizani, Kukësi dhe Luftëtari kualifikohen në raundin tjetër! Janë luajtur sot 3 ndeshjen e kthimit në Kupën e Shqipërisë. Partizani, Kukësi dhe Luftëtari janë skuadrat që kanë ar
Champions League kompleton vazot, kualifikohen ekipet favorite (VIDEO) Janë mësuar dhe 3 skuadrat e fundit që sigurojnë një biletë për në grupet e UEFA Champions League. Gjysmëfinalistët
Shkëlqen futbolli anglez, Arsenali dhe Chelsea kualifikohen në Europa League Dominimi i skuadrave të Premier Leagues po vazhdon edhe në Europa League. Dy skuadrat londineze ajo e Chelseas dhe Ar
Mourinho "godet" në deklaratën e tij: Nuk habitem që këto skuadra të s’kualifikohen Jose Mourinho u vu në qendër të vëmendjes kur tha se Juventus ka të gjitha shanset për të ërë përmbysjen e madhe ndaj At
Tirana skualifikon me vështirësi Flamurtarin, kualifikohen të mëdhatë Tirana ka eleminuar Flamurtarin nga Kupa e Shqipërisë. Bardheblutë luajtën për 75 minuta me një lojtar më pak pasi
S’kualifikohen ofertat e paraqitura për Unazën e Re Kryetarja e ARRSH, Sonila Qato në një dalje për mediat njoftoi se janë s’kualifikuar të gjitha ofertat e paraqitura për