999 rezultate për

kualifikimi

Fillon Liga e Kombeve, kështu funksionon “rruga” për kualifikimin në Europian Liga e Kombeve është një rrugë e dytë për arritjen e Europianit, krahas kualifikueseve tradicionale. Bëhet fjalë për kat
Shkëndija shënon goli e shpresës Shkëndija ka ngushtuar rezulatin në 3-1 kundër Rosenborg në takimin që po luhet në Norvegji. Ky gol është mjaft i rën
Djali i Vokrrit: Ëndrra e babit ishte stadiumi, por edhe kualifikimi dhe fitoret e Kosovës Djali i ish presidentit të Federatës se Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri dhe legjendës së Kosovës, ka thënë se ë
Kërkohet shkarkimi i Gjyqtarit Artur Malaj, dyshimet për të Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit që mbikëqyr procesin e vettingut në Shqipëri, kërkon shkarkimin e gjyqtarit Artur
Torpedo turpëron Kukësin në Gjeorgji, kualifikimi bëhet i vështirë por jo i pamundur Torpedo Kutaisi ka mposhtur sot me shifrat e përgjithshme 5-2 klubin shqiptar, Kukësin në "Mikheil Meskhi Stadium", ndes
Gjyqtari i konfirmuar nga Vettingu sërish rrezikon shkarkimin Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ju ka paraqitur sot, Komisionerëve Publikë rekomandimin për ta ankimuar në K
ONM kundër KPK, kërkon largimin e Zaganjorit Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit do të apelojë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili lejoi kreun
Katastrofë për Laçin, kurbinasit turpërohen në Norvegji nga Molde Laçi është turpëruar me rezultatin 3-0 nga Molde në stadiumin “Aker Stadion”. Skuadra e Oleguna Solskajer nuk ka falur d
Kërkohet kualifikimi, fusha e Qarabagut favorizon Kukësin (FOTO LAJM) Pas barazimit 0-0 në “Loro Boriçi”, Kukësi i Armando Cungut do të kërkojë kualifikimin historik në ndeshjen e kthimit që
Ibrahimi i jep fitoren Shkëndijes, kualifikimi mbetet një hap larg (VIDEO) Shkëndija mposhti Sherifin e Tiraspolit me rezultatin minimal 1-0 në takimin e zhvilluar në Shkup të vlefshëm për turin
Trajneri i Laçit: Është një suksesi i madh, e kemi ëndërruar kualifikimin Trajneri i Laçit, Besnik Prenga, nuk e fsheh entuziasmin pas këtij kualifikimi. Ka festuar njësoj si lojtarët, duke qenë
Gjici hap ‘thesin’, kjo është premio që u jep lojtarëve pas kualifikimit në Champions Kukësi siguroi një kualifikim historik në përballjen ndaj Valetës. Goli i Dzarias në minutën e 84-t bëri që verilindorët
Skuadra e Kukësit ia marrin valles pas kualifikimit në Champions Kukësi ka festuar gjatë kthimit pas ndeshjes me Valetën. Verilindorët arritën të kualifikoheshin me golin që Dzaria shën
Barazohet gjithçka, Kukësi afër kualifikimit Kukësi ka bërë të pamundurën pasi ka barazuar rezultatin 1-1 përballë Valeta. Në minutën e 84’ ishte Irakli Dzaria is
Kukësi beson te kualifikimi, Drita e Shkëndija udhëtojnë për shëtitje Pas barazimit 0-0 në “Loro Boriçi” të Shkodrës, Kukësi do të udhëtojë në Maltë, kudo të luajë mbrëmjen e sotme aktin e d
Kjo është festa e “çmendur” në Zagreb pas kualifikimit të Kroacisë në finale (VIDEO) Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës. Skuadra e Dal
Kualifikimi i Kroacisë në Botëror, reagon presidentja Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas
Formacionet zyrtare: Kukësi - Valeta Do të luhet në “Loro Boriçi” të Shkodrës, sfida mes Kukësit dhe Valetës e vlefshme për turin e parë të Europa Leagues.
Francë - Belgjikë, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës. Franca fitoi me rez
Çmendet tifozi kroat, hedh divanin nga dritarja pas kualifikimit të Kroacisë në gjysmëfinale (VIDEO) Një tifoz kroat e ka ngritur në një nivel tjetër triumfin në botën e sportit, duke e flakur divanin nga dritarja nga gëz