999 rezultate për

kualifikim

Ndjehet dora e Gerrard, Rangers siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve për edicionin tjetër Edhe pse është vetëm muaji shkurt, Rangers kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.
Haaland bën heroin, Dortmund pranë kualifikimit (VIDEO) Dortmund hodhi një hap të rëndësishëm për kualifikimin në çerekfinalet e Champions League, pasi ka triumfuar me shifrat
Zhgënjen Juventus, por mban gjallë shpresat për kualifikim (VIDEO) Juventus ka zhgënjyer në transfertën portugeze duke u mposhtur 2-1 nga Porto në ndeshjen e parë të Champions League.
Kualifikimi në finalen e Kupës së Italisë, Gasperini: Kjo fitore është për tifozët Atalanta ka shënuar fitoren e radhës në Coppa Italia, 3-1, ndaj Napolit dhe është kualifikuar për në finalen e 19 majit,
Barcelona turpërohet nga Sevilla, rrezikon skualifikimin nga Kupa e Mbretit (VIDEO) Barcelona është mposhtur 2-0 në transfertë nga Sevilla dhe rrezikon seriozisht skualifikimin nga Copa Del Rey. Golat
Kualifikimi i hapur, Napoli dhe Atalanta ndahen në barazim (VIDEO) Midis Napoli dhe Atalanta nuk ka fitues dhe në stadiumin “Maradona” mbyllet 0-0, e vlefshme për takimin e vajtjes së gjy
Gjimshiti tregon sekretin e Atalantës: Kualifikimi me Lazion ishte spektakolar Berat Gjimshiti ishte protagonist në fitoren spektakolare me shifrat 3-2 të Atalantës ndaj Lazios, sukses që i kualifiko
Shënojnë të dy shqiptarët, Atalanta mposht Lazion dhe siguron kualifikimin (VIDEO) Atalanta ka fituar 3-2 ndaj Lazios në Kupën e Italisë. Golat e shënuar nga Vedat Muriqi 17’ dhe Francesco Acerbi 34’
Fenerbahce vazhdon të përfitojë nga Muriqi, 1 milion euro bonus nga kualifikimi i Lazios Këtë javë, Lazio siguroi kualifikimin në fazën e eliminimit në Ligën e Kampionëve, pasi përfundoi i dyti në grup pas Dor
Napoli "i fal" kualifikimin Sociedad (VIDEO) Dramë në ndeshjen ndërmjet Napolit dhe Real Sociedadit të mbyllur me rezultatin 1-1 në stadiumin “Maradona”. Napolit
EUROPA LEAGUE/ Këto janë ndeshjet e ditës së sotme, kush synon kualifikimin? (FOTO LAJM) Sot do të zhvillohen ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në Europa League. Gjatë të mërkurës, Liga e Kampionëve zbu
Handanovic i drejtëpërdrejtë: Interi nuk e meritonte kualifikimin, nuk luajtëm mirë Kapiteni i Interit, Handanovic analizoi barazimin pa gola kundër Shakhtar i cili eliminoi Nerazzurrët nga kompeticionet
Momenti kur Lukaku i mohoi golin Sanchezin që mund ti sillte kualifikimin Interit (VIDEO) Romelu Lukaku aksidentalisht priti goditjen me kokë të Alexis Sanchez në sfidën mes Interit dhe Shakhtarit, duke i mohua
Reali bën detyrën dhe siguron kualifikimin (VIDEO) Reali i Madridit ka fituar 2-0 ndaj Borussia Monchengladbah duke siguruar kështu kalimin në fazën e grupeve. Heroi i
Formacionet zyrtare, Interi kërkon kualifikimin ndaj Shakhtar Interi pret në shtëpi Shakhtar. Skuadra e Contes do të kërkojë me patjetër fitoren për të mbajtur gjallë shpresat pë
Formacionet zyrtare: Real Madrid-M'gladbach, Los Blancos duan kualifikimin Real Madrid do të pres Borussia M'gladbach në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Asnjëra s
Formacionet zyrtare, Ajax-Atalanta luhet për kualifikimin Ajax pret në shtëpi Atalantan. Ajaxi ka marr shtatë pikë deri tani, ndërsa Atalanta tetë, ku kjo ndeshje vendos se ku
CHAMPIONS/ Këto janë ndeshjet e ditës së sotme, Inter dhe Reali luajnë shansin e fundit (FOTO LAJM) Sonte (e mërkurë) do zhvillohen nëntë sfida interesante në kuadër të ndeshjes së gjashtë të fazës së grupeve. Mes tyr
Formacionet zyrtare: Leipzig-Man Utd, anglezët duan kualifikimin Leipzig dhe Manchester United vihen përballë në kuadër të grupit H, në një ndeshje shumë të rëndësishme. Të dy skuadr
Kosova në grup me Spanjën, reagon Enrique: Nuk e njoh Trajneri i Spanjës, Luis Enrique ka komentuar shortin për kualifikime në Kampionatin Botëror të vitit 2022. Ai u shpr