999 rezultate për

kuaj

Befasojnë shkencëtarët, kuajt e mistershëm që rrezikojnë të zhduken (FOTO LAJM) Sesi ndodhi që në mes të shkretëtirës së Namibisë të rritej dhe të shtohej në racë kuajsh të egër është ende një mister
BMW M8 GC kundrejt RS6, E63 S dhe Panameras, kush mendoni se fiton? (VIDEO) Kur vije puna te prodhimi i veturave familjare me performanca të super veturave, askush nuk mund të krahasohet me prodhu
Pikturë apo realitet? Fotografi sjell pamjet përrallore me kuaj (FOTO LAJM) Fotografi artistik amerikan Drew Doggett udhëton botën në kërkim të panoramave impresionuese, portreteve, kulturave, nje
Ferrari i ri i "jep mësim" Mustang-ut në një garë shpejtësie (VIDEO) Ford Mustang Shelby GT500 është një makinë jashtëzakonisht e shpejt. Siç edhe figuron në uebfaqen zyrtare të Ford, mo
Lamborghini me motorin më të fuqishëm të prodhuar ndonjëherë, ja sa i "frikshëm" duket (VIDEO) Marka italiane ka lëshuar një super makinë për rrugë, të cilën e ka emërtuar si Essenza SCV12. Motori i makinës së
"Lamborghini mbi ujë", kështu do të duket superjahti me 4 mijë kuaj-fuqi (FOTO LAJM) Nëse mendonit se automjetet e lëvizshme të prodhuara nga Lamborghini janë të kushtueshme, prisni deri sa të shihni model
Mercedes-AMG A45 S në një duel interesant me Audi RS4 Avant (VIDEO) Në garën e radhës kemi dy makina shumë të fuqishme. Një Mercedes-AMG A45 S dhe Audi RS4 Avant, dhe rezultati është mjaft
Befasuan shkencëtarët, kuajt e mistershëm që rrezikojnë të zhduken (FOTO LAJM) Sesi ndodhi që në mes të shkretëtirës së Namibisë të rritej dhe të shtohej në racë kuajsh të egër është ende një mister
Mercedes-AMG A45 S në garë shpejtësie me BMW M8, ja kush fiton (VIDEO) Mercedes-AMG A45 S është një makinë e fuqishme që krenohet me një dizajn të shkëlqyeshëm dhe sigurisht është një makinë
Opel Corsa, vetëm 53 kuaj fuqi e me motor 1.0 arrin shpejtësinë 160 km/h (VIDEO) Zakonisht autostradat përdoren për t’i testuar makinat e shpejta, nëse ato mund të arrijnë shpejtësinë e përcaktuar.
Duel i ashpër ndërmjet Audi RS6 dhe Lamborghini Urus, ja kush fiton (VIDEO) Audi dhe Lamborghini SUV kanë zhvilluar një duel të ashpër shpejtësie. Të dy modelet inicojnë shpejtësitë nëpërmjet n
Pikturë apo realitet? Fotografi sjell pamjet përrallore me kuaj (FOTO LAJM) Fotografi artistik amerikan Drew Doggett udhëton botën në kërkim të panoramave impresionuese, portreteve, kulturave, nje
Goditi me grusht kuajt e policisë, tifozi i Celtic dënohet me 10 muaj burg Një tifoz i Celtic në Skoci është dënuar me 10 muaj burg, pasi ka është përplasur me forcat e sigurisë para një ndeshjej
Rama: S'ka më makina luksi, në 2020 kryebashkiakët të lëvizin me kuaj Gjatë mbledhjes së sotme të jashtëzakonshme, kryeministri shqiptar Edi Rama u shpreh se në 2020-n, asnjë lekë nuk do të
Del Mustang Lithium, “bisha” me motor elektrik 900 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Kompania amerikane Ford ka zbuluar këtë javë një model Mustang me motor elektrik, por që mbetet një mjet i fuqishëm, me
Gjithë klas për festën tradicionale, por si i "transformoi" alkooli (FOTO LAJM) 81 mijë spektatorë veshen kapelat dhe kostumet tradicionale e plot klas dhe u mblodhën për festën e garës me kuaj në Mel
Ky është vendi ku super miliarderët shpenzuan 360 milion dollar vetëm për kuaj (FOTO LAJM) Lexington, në Kentucky, SHBA vendi i rrethuar nga qindra ferma kuajsh është shtëpia më e madhe në botë e ankandeve për k
1000 kuaj fuqi dhe rrobat e posaçme bëjnë burrin të fluturojë si "Iron Man" (VIDEO) Shpikësi britanik për ta dërguar një letër matanë ujit, ka përdorur rrobat e tij fluturuese. Këto rroba të krijuara n
“Ditë zie” për BMW-në dhe Mercedes-in, ”Audi” promovon ‘bishën’ RS-6 me 600 kuaj fuqi (VIDEO) Modelet wagon me performancë të lartë janë një element kryesor i ”Audi”-së dhe kompania nuk ka zhgënjyer as kësaj radhe
Ky është ariu që trazon Francën dhe Spanjën, si po zhduken kuajt Goiat, një ari 13-14 vjeçar, i lëshuar në Katalonjë në 2016, po sjell trazira në malet Pirenej në Francë dhe Spanjë, n