999 rezultate për

kshz

KSHZ pritet të shpallë rezultatet zyrtare të zgjedhjeve Pas vendimeve mbi paditë të dorëzuara nga partitë politike në Gjykatën Administrative lidhur me zgjedhjet, Komisioni Sht
KSHZ seancë për ankesat e parashtruara për zgjedhjet e parakohshme Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve caktoi sot në orën 18:00 seancën në të cilën do të fillojë shqyrtimi dhe vendosja për 2
Mbi një mijë fletëvotime të reja në Maqedoninë e Veriut Komisioni Shtetëror për Zgjedhje në Maqedoninë e Veriut rrishikoi sot një vendim me të cilin do të përmirësohet gabimi t
Pas probleme me faqen, KSHZ publikon zyrtarisht rezultatet e zgjedhjeve Pas problemeve me web faqen zyrtare të Komisionit Shtetëror Zgjedhor të Maqedonisë së Veriut, një ditë pas zgjedhjeve kr
KSHZ shpall rezultatet e para të zgjedhjeve parlamentare Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në konferencën e sotme për shtyp ka publikuar rezultatet e para jozyrtare nga zgjedhjet
Konferencë për media nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor (VIDEO) Konferencë për media nga Komisioni shtetëror zgjedhor (KSHZ) prej ora 18:15, por pastaj është zhvendosur në orëN 19:30.
KSHZ pritet të shpall rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve pas pak Komisioni Shtetëror për Zgjedhje (KSHZ) bëri të ditur se në orën 19:30 do të mbajë mbledhje publike, ku pritet publikimi
Numërohen 87% të votave: LSDM 36,27%, VMRO-DPMNE 34,89%, BDI 11,37%, ASH-AA 8,67% Nga votat e numëruara prej 3.023 nga gjithsej 3.480 vendvotime, apo rreth 87 përqind të fletëvotimeve, Koalicioni i udhë
RËNDITJA/ Partitë shqiptare pritet të fitojnë 28 deputetë në Maqedoninë e Veriut Sipas të dhënave të fundit të KSHZ-së nga përpunimi i rezultateve në 2395 nga 3480, koalicioni i LSDM-BESA prin me 36.76
KSHZ: LSDM 36.54%, VMRO-DPMNE me 35.61%, BDI me 10.06%, ASH- Alternativa me 8.31% (VIDEO) Nga votat e numëruara prej 2.491 nga gjithsej 3.480 vendvotime, apo rreth 72 për qind të fletëvotimeve, koalicioni i udh
KSHZ shpall rezultatet në zonën zgjedhore numër 4, për pak fiton LSDM Komisioni Shtetëror për Zgjedhje (KSHZ) doli me rezultatet e para. Sipas KSHZ-së në gjithë vendin dalja e qytetarëve
Ziberi flet pas mbylljes së votimeve (VIDEO) Kandidati për kryeministër nga radhët e BDI-së, Naser Ziberi thotë për TV21 se kanë shënuar rezultat pozitiv dhe se idej
Bllokohet faqja e KSHZ-së Për shkak të interesimit të madh për të mësuar rreth rezultateve të zgjedhjeve të sotme të cilat në KSHZ azhurnohen në ç
KSHZ: Rezultatet e zgjedhjeve do të publikohen në orën 23:00 Votimi në kushte të coronavirusit në këto zgjedhje kuvendare do të përfundojë dy orë më vonë në krahasim me zgjedhjet e
KSHZ publikon të dhënat e daljes në votime deri në orën 19:00 Deri në orën 19:00, gjithsej kanë votuar 830 370 qytetarë apo 45.77 për qind e votuesve. Kreu i KSHZ-së, Oliver Derko
KSHZ sqaron qytetarët: Votat e të infektuarve me COVID-19 nuk janë numëruar akoma Ditën e djeshme në rrjete sociale qarkulluan disa rezultate që u tha se ishin votat e të infektuarve me COVID-19. Por
KSHZ gati për zgjedhjet, dalja në votime është e sigurt Një përpjekje e tretë e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për të kompletuar këshillat zgjedhor pasi pothuajse 50% e pun
Mbyllet Lista Zgjedhore në Maqedoni, KSHZ: Të drejtë vote 1 814 263 votues Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve sot ka mbyllur Listën Zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahe
Kuvendi do të shpërndahet më 3 shkurt, KSHZ thirrje për zgjedhje fer dhe demokratike Kuvendi i Maqedonisë pritet të shpërndahet më 3 shkurt, kjo u bë e ditur sot në takimin mes kreut të KSHZ-së dhe zv/krye
KSHZ e gatshme për zgjedhjet e parakohshme Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve është i gatshëm të zbatojë zgjedhje parlamentare për çdo model për të cilin është arrit