999 rezultate për

kshh

Komiteti i Helsinkit "shuplakë" Ramës: Kodin Zgjedhor është antikushtetues! Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHSH)e cilëson si antikushtetues ndryshimin e Kodit Zgjedhor nga ana e Partisë Socialist
Gruaja e dhunuar nga nipi i deputetit, KSHH ka nxjerrë përfundime të forta Komisioni Shqiptar i Helsinkit ka nxjerrë përfundime të forta lidhur me dhunën barbare të ushtruar ndaj një gruaje në am
Gardianët dhunojnë të burgosurin në Fier, si u fsheh ngjarja Dhuna në burg është bërë shkak i një deklarate shumë të frotë nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit. Një i burgosur me in
Skandal në burgun e Peqinit, i dënuari rrihet barbarisht me shkop gome Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun e Peqinit më 30 shtator të këtij viti. Mësohet se një i burgosur është dhun
Kush është 36-vjeçarja ministre e Drejtësisë në qeverinë "Rama 2"? (FOTO LAJM) Etilda Gjonaj ishte një ndër të paktët emra të rinj në qeverinë “Rama 2”. Ish-komisionerja e Avokatit te Popullit, sot m
Marshimi i Zharrëzës, KSHH: Kërkesat e banorëve, të drejta Komiteti Shqiptar i Helsinkit reagoi sot në lidhje me protestën e banorëve të Zharrëzës, e cila tashmë është zhvendosur
Komiteti Shqiptar i Helsinkit kërkon ndryshime të shpejta në Kodin Zgjedhor Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) ka vlerësuar rëndësinë e veçantë që ka zhvillimi i zgjedhjeve parlamentare të 18 Qe
KShH reagon për rastet në Fier e Korçë: Në dy rastet nuk u zbatua ligji Teksa ka nisur hetimi për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes se rëndë në Korçë, Komiteti Shqiptar i Helsinkit k
Komiteti i Helsinkit jep alarmin: Të burgosurit flenë në tokë, mbahen në mënyrë të paligjshme në izolim Mbajtje pa të drejt në izolim, mbi popullim të qelive dhe fjetje në kushte çnjerëzore të të dënuarëve. Kjo është panoram
Super grabitja në Rinas, KSHH: Qytetarët të painformuar për masat e marra për sigurinë Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka ngritur shqetësimim për pasigurinë që ka shkaktuar tek qytetarët grabitja në aeroportin
Basha: Policia nuk vepron ndaj bandave që dhunojnë opozitën Në një dalje publike për mediat, kreu i PD, Lulzim Basha, ka përshëndetur raportin e KSHH, ku sipas tij, konfirmoi shqet
KSHH: Të zbardhen incidentet në Peqin dhe Paskuqan Në sajë të një vëzhgimi të kryer mbi situatën parazgjedhore në vend, Komisioni Shqiptar i Helsinkit bën me dije se ka mu
KShH vlerëson operacionin e policisë në Lazarat Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) përshëndet aksionin e forcave të Policisë së Shtetit për të imponuar zbatimin e lig
Strehimi i romëve, KSHH thirrje për ndërhyrje emergjente Komiteti Shqiptar i Helsinkit(KSHH) përsëriti sot thirrjen për ndërhyrje emergjente në funksion të zgjidhjes së cështjes
KShH dënon thirrjet e 'Agimit të Artë' Komiteti Shqiptar i Helsinkit reagon lidhur me ngjarjen e ndodhur në qytetin e Himarës me rastin e ceremonisë së përvjet
Zgjedhjet e 23 qershorit, hapa pozitivë në procesin e votimit Në zgjedhjet e 23 Qershorit janë shënuar përmirësime të ndjeshme në drejtim të cilësisë së listës së zgjedhjeve, në drej
KQZ e njëanshme dhe e politizuar Komiteti Shqiptar i Helsinkit shprehru sot shqetësimin për vendet vakante të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve. Në raport
KSHH: Partitë të shmangim gjuhën e urrejtjes Komiteti i Shqiptar i Helsinkit ka dënuar incidentet parazgjedhore në vend duke i cilësuar ato si akte që acarojnë klimë
Komiteti i Helsinkit dënon dhunimin e kandidatit të FRD-së Komiteti i Helsinkit dënon dhunën e ushtruar ndaj kandidatit të FRD-së në Roskovec, Mithat Hoxha. Në një deklaratë për m
KSHH dhe Instituti Europian marrëveshje me Policinë e Shtetit Policia e Shtetit, Instituti Europian i Tiranës dhe Komiteti Shqiptar i Helsinkit kanë nënshkruar sot një marrëveshje pa