999 rezultate për

kryqit

Petrov provokon shqiptarët, simbole naziste në megafon (VIDEO) Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas dhe inicuesi për ndërtimin e kryqit gjigant në lagjen Butel, Todor Petrov, ka pro
Banorët e Butelit edhe sot në protestë për mbrojtjen e kryqit Banorët e komunës së Butelit do të protestojnë edhe sot para Ministrisë së Punëve të Brendshme me qëllim ruajtjen e vend
MPB: Padi penale për ata që dëmtuan gur-themelin e kryqit Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski paralajmëron padi kundër personave të cilët i kanë dëmtuar themelet e k
Maqedonasit mallkojnë shqiptarët në protestën para MPB-së (VIDEO) Qindra maqedonas të udhëhequr nga kreu i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov dhe të mbështetur nga VMRO-DPMNE-ja k
Qeveria maqedonase përgënjeshtron lajmin për heqjen e kryqit Pas lajmit jozyrtar nga shumë medie se është anuluar vendimi për vendosjen e Kryqit në Butel, Aleksandar Gjorgjiev, zëdh
Anulohet vendimi për vendosjen e kryqit në Butel! Qeveria e Maqedonisë ka marrë vendim që të anulohet vendimi për të ndërtuar një kryq në Butel. Duket se vendosmëria e
BDI me tenda kundër vendosjes së kryqit në Butel (FOTO LAJM) Me tenda kundër vendosjes së kryqit 56 metra të lartë në komunën e Butelit në Shkup, të banuar me popullatë të përzier e
Media austriake: Tensione të rënda etnike në Maqedoni Nuk ka kaluar pa u vërejtur protesta e djeshme e shqiptarëve kundër ndërtimit të kryqit gjigant në komunën e përzier me
Shqiptarët shkatërrojnë themelin e Kryqit në Butel (FOTO LAJM) Shqiptarët në Shkup, përfaqësues të Bashkimit Demokratik për Integrim por jo vetëm kanë marshuar nga Çairi drejt Butelit
Mexhiti: Instikt natyror që të reagosh kur provokohesh Komisioni i BDI-së, i udhëhequr nga Izet Mexhiti për të kundërshtuar ndërtimin e kryqit gjigant në komunën e Butelit, va
Sot BDI proteston kundër kryqit në Butel Sot në ora 17:00 BDI do të zhvillojë një protestë paqësore para Komunës së Butelit për të kundërshtuar vendosjen e kryqi
Doli kundër kryqit në Butel, fyhet dhe akuzohet peshkopi maqedonas Një postim për paqe dhe kundër vendosjes së kryqeve dhe simboleve të tjera, i ka kushtuar shumë fyerje dhe akuza, peshko
Grubi: Referendum për të ndalur ndërtimin e kryqit në Butel Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, për TV21 ka deklaruar se projekti për kryqin në komunën Butel
Gruevski viziton në spital autorin e dhunuar të kryqit në Butel (FOTO LAJM) Kryetari i VMRO-DPMNE dhe ish-kryeministri Nikolla ka vizituar në spital kryetarin e Kongresit Botëror Maqedonas dhe ide
Ja çfarë thotë VMRO-ja për rrahjen e donatorit të kryqit në Butel Partia e pushtetit VMRO-DPMNE ka dënuar rrahjen e kryetarit të Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov, i cili është
Dhunohet brutalisht autori i kryqit në Butel Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov, njëkohësisht edhe autor i vendosjes së Kryqit 55 metërsh në Butel
Me rite fetare e me forca të shumta policore u vendos gurthemeli i kryqit në Butel (VIDEO) Përmes riteve fetare dhe me forca të shumta policore u krye ceremonia e vendosjes së gur-themelit kryqit të në komunën e
Përfundon protesta kundër kryqit në Butel (FOTO LAJM) Përfunduan protestat kundër vendosjes së Kryqit në Butel. Protestat ishin të qeta, ndërsa protestuesit e thyen kordonin
Sot protestohet kundër kryqit në Butel Pas thirrjes së këshilltarëve shqiptarë në Komunën e Butelit si dhe reagimet e shumta në rrjetet sociale si dhe në disa
LR-PDSH: Vendosja e kryqit në Butel, provokim për shqiptarët Dje, me date 23.02.2016, Keshilli i Komunes se Butelit ka mbajtur Séancen e saj te 39-te. Ne rend te dites ishin te para