999 rezultate për

kryqit

DETAJET/ Asnjë përfaqësues nga qeveria Rama, kush e bëri të mundur dorëzimin e Alvinit Ditën e sotme republika Arabe Siriane ka reaguar lidhur me dorëzimin e të miturit shqiptaro-italian Alvin Berisha.
Çiljeta hoqi tatuazhin e kryqit dhe komentuesit kaq deshën! (FOTO LAJM) Të gjithë e mbajmë mend tatuazhin ‘problematik’ të Çiljetës. Kur ishte e vogël (nuk e dimë sa) ajo ka bërë tatuazh në
Ndodh mrekullia! Gjithçka u shkrumbua tek Notre Dame përveç kryqit (FOTO LAJM) Zjarri që ra dje pasdite në Katedralen Notre Dame de Paris, cila mbahet në këmbë prej 850 vitesh shkatërroi gjithçka, pë
Festa e kapjes së kryqit kthehet në sherr mes të rinjve në Berat (VIDEO) Sot ka qënë dita e shënuar për Ceremonine e Kishës Ortodokse për Ditën e Ujit të Bekuar. Në Berat ashtu siç e do zak
Dita e ujit të bekuar, të rinjtë sfidojnë të ftohtin për të kapur kryqin Berati, qyteti i ujit të bekuar me traditën më të lashtë dhe të pandërprerë prej më shumë se 2.400 vitesh, ka mbledhur p
Rrënohet muri i ”Kryqit të Kuq” në Prizren Muri i ”Kryqit të Kuq” në Prizren, i cili dhe është nën mbrojte si monument i trashëgimisë kulturore, është rrënuar si p
Delawie i shqetësuar për çështjen e Kryqit të Kuq të Serbisë Një aksion i policisë së Kosovës ndaj organizatës “Kryqi i Kuq i Serbisë” në Veri të Kosovës, ku kanë pësuar lëndime dis
Lirohen serbët e arrestuar Mediat serbe raportojnë se janë liruar nga mbajtja Momo Dashiq, Sveta Zhiviq dhe Zeqir Zyrapi të arrestuar mbrëmë në një
Policia bastis një komunë serbe të Kosovës Medie serbe njoftojnë sot se “forca të mëdha policore nga Policia rajonale e Pejës në bashkëpunim me pjesëtarë të njësis
E çuditshme! Futbollisti largohet nga klubi për shkak të kryqit në fanellë Futbollisti 29 vjeçar nga kryeqyteti i Maqedonisë, Shkup, Florent Osmani, vendosi të largohet nga klubi i tij "FK Skopje
Jemeni në gjendje të jashtëzakonshme, më shumë se 180 të vdekur nga kolera Jemeni vazhdon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të përhapjes së sëmundjes së kolerës, ndërsa nga Komiteti
Fotot e tmerrit, ISIS përdor armët kimike në Irak (FOTO LAJM) Lufta pwr qytetin e Mosulit po shkon nw ditwt e fundit tw saj dhe ISAIS akuzohet se ka përdorur armë kimike duke plagosu
ISIS-i i vret 6 antarë të Kryqit të Kuq në Afganistan Të paktën gjashtë antarë afgan të Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq janë vrarë sot nga militantë të dyshuar të SIS
Sherr mes besimtarëve gjatë hedhjes së kryqit në Shkup (VIDEO) Besimtarët ortodoks kanë festuar sot ditën e hedhjes së kryqit, por, siç mësohet, edhe këtë vit, festa nuk ka kaluar pa
Krishtlindjet e para pa të birin/ Erestina Halili poezi prekëse për Kejdin që humbi jetën në një aksident Pedagogia Erenestina Halili ka kujtuar me anë të një poezi të birin e saj, Kejdin, i cili u nda nga jeta tragjikisht.
Sonte mund të përfundojë evakuimi i civilëve nga Alepo lindore Mund të përfundojë sonte evakuimi i civilëve të mbetur dhe luftëtarëve rebelë nga Alepo lindore. Lajmin e ka bërë të
Zgjidhet misteri i kryqit gjigant në Angli Një kryq gjigand është shfaqur në një pyll britanik më kufi me irlandën. Simboli fetar i shtrirë në pyll në një hapës
Kryqi i Kuq i gatshëm për sigurimin e 300 mijë nga një milion refugjatët në Mosul Komiteti ndërkombëtar i Kryqit të Kuq pret që numri i të zhvendosurve brenda vendit në Irak, pas trazirave të Mosulit, t
Kushtetuesja hedh poshtë iniciativën për vendosjen e kryqit në Butel Gjykata Kushtetuese e Republikës së Maqedonisë sot për shkak të mungesës së kompetencës, hodhi poshtë iniciativën që kis
27-vjeçari humb jetën në ujërat e liqenit të Ohrit Një 27 vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në ujërat e liqenit të Ohrit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot pasdite rr