999 rezultate për

kryqi

Kryqi në Butel/ Ekspertët: Kushtetuesja, me standarde të dyfishta Vendimi i djeshëm i Gjykatës Kushtetuese për të mos e vlerësuar kushtetutshmërinë e kryqit në Butel, është komentuar në
Kushtetuesja hedh poshtë iniciativën për vendosjen e kryqit në Butel Gjykata Kushtetuese e Republikës së Maqedonisë sot për shkak të mungesës së kompetencës, hodhi poshtë iniciativën që kis
Ja sa para janë mbledhur nga Kryqi i Kuq për rajonet e përmbytura Kryqi i Kuq i Maqedonisë ka bërë me dije se për rajonet e përmbytura ka grumbulluar gjithsej 624.550 euro, ndërsa në num
31.570.576 denarë janë mbledhur për zonat e përmbytura Kryqi i Kuq i Maqedoni'së ka informuar se deri më tani janë mbledhur rreth 31.570.576 denarë në llogari të Fondit për so
Ndihmat në Shkup, dyshime për keqpërdorim Ndihmat që ndahen për banorët e prekur nga vërshimet në Shkup, mendohet se po keqpërdoren nga persona të papërgjegjshëm,
27-vjeçari humb jetën në ujërat e liqenit të Ohrit Një 27 vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në ujërat e liqenit të Ohrit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot pasdite rr
Kryqi i Kuq i Maqedonisë nuk ndihmon lagjet shqiptare të përmbytura Banorët e lagjeve shqiptare në Shkup që u përmbytën nga vërshimet e së shtunës, nuk ndihmohen nga Kryqi i Kuq dhe nga in
Todor Petrov nuk tërhiqet nga ideja për Kryqin në Butel Ideatori i Kryqit në Butel Todor Petrovi nuk tërhiqet nga ideja e tij edhe pse ai u rrah për këtë shkak. Petrovi në n
Petrov nuk heq dorë nga ndërtimi i kryqit në Butel Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas Todor Petrov këmbëngul se Kryqi në Butel do të ndërtohet. Në një deklaratë pë
LR-PDSH dërgon në Kushtetuese vendimin për vendosjen e kryqit në Butel LR-PDSH ka filluar procesin e ankimimit në Gjykatën Kushtetuese për vendosjen e kryqit në komunën e Butelit, respektivis
Kryqi në Butel, Sela e dërgon në Gjykatë Kushtetuese (VIDEO) Kryetari i LR-PDSH dhe i komunes se Struges, Ziadin Sela, eshte shprehur se ceshtja e kryqit në Butel do të dërgohet në
Kryetari i Butelit: Kryqi do ndërtohet, askush s'ka të drejtë ta pengojë (VIDEO) Banorë të Butelit, të udhëhequr nga kryetari i Komunës Petre Llatinovski si dhe anëtarë të VMRO-DPMNE-së, sot mbajtën pr
BDI, mbledhje për kryqin në Butel Kryesia Qendrore e partisë e BDI-së do të mbajë sot në Tetovë mbledhje në lidhje me veprimet të cilët do ti ndërmer par
Petrov provokon shqiptarët, simbole naziste në megafon (VIDEO) Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas dhe inicuesi për ndërtimin e kryqit gjigant në lagjen Butel, Todor Petrov, ka pro
Banorët e Butelit edhe sot në protestë për mbrojtjen e kryqit Banorët e komunës së Butelit do të protestojnë edhe sot para Ministrisë së Punëve të Brendshme me qëllim ruajtjen e vend
Maqedonasit protestë para MPB-së: Askush nuk guxon të prekë kryqin (FOTO LAJM) Një numër i madh protestuesish maqedonas protestojnë sot para godinës së Ministrisë se Punëve të Brendshme, ku kërkohet
MPB: Padi penale për ata që dëmtuan gur-themelin e kryqit Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski paralajmëron padi kundër personave të cilët i kanë dëmtuar themelet e k
Maqedonasit mallkojnë shqiptarët në protestën para MPB-së (VIDEO) Qindra maqedonas të udhëhequr nga kreu i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov dhe të mbështetur nga VMRO-DPMNE-ja k
Qeveria maqedonase përgënjeshtron lajmin për heqjen e kryqit Pas lajmit jozyrtar nga shumë medie se është anuluar vendimi për vendosjen e Kryqit në Butel, Aleksandar Gjorgjiev, zëdh
Anulohet vendimi për vendosjen e kryqit në Butel! Qeveria e Maqedonisë ka marrë vendim që të anulohet vendimi për të ndërtuar një kryq në Butel. Duket se vendosmëria e