999 rezultate për

kryhet

Aplikimi i testeve të shpejta COVID-19, zbulohet si kryhet dhe kush mund ta përfitojë (VIDEO) "Janë teste që kryhen dhe rezultati del brenda 15-30 minutash, janë të njohura edhe nga OBSH për sensitivitetin e lartë
Epidemiologu i njohur tregon si do të kryhet testimi i shpejtë për COVID-19 Dritan Ulqinaku, epidemiolog në Institutin e Shëndetit Publik thotë se duke nisur nga 7 dhjetori në Tiranë do të nisë ap
Kalimi i Messit te City mund të kryhet vetëm nësë "citizens" plotësojnë këto dy kushte Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ia ka bërë të qartë Manchester Cityt se nëse duan ta transferojnë, atëherë në skuadër du
Artan Hoxha publikon videon brenda parcelës me hashash ku kryhet procesi i tharjes (VIDEO) Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në emisionin “Opinion” disa imazhe të regjistruara në zona të ndryshme të vendit, ku s
Tërheqja e dokumenteve biometrike, ambasada shqiptare në Greqi bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka bërë një njoftim të rëndësishëm ku tregon të dhënat që nevojiten për tërheqjen e dokum
MSH merr vendimin: Tamponi ndaj koronavirusit të kryhet edhe në spitale private Ministria e Shëndetësisë njofton se Komiteti i Ekspertëve ka vendosur që testimet sereologjike, që mundësojnë të kuptosh
Maskat bëhen të detyrueshme në Kosovë, puna do kryhet nga shtëpia Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas një rritjeje alarmante të rasteve me Covid 19, ka marrë disa vendime duke det
ISHP: S'kemi kapacitete për testin ndaj koronavirusit, të kryhet në privat! Sot pati një shifër rekord të rasteve të reja me koronavirus, ku autoritetet konfirmuan 57 të tilla. Kurba e të infek
Rregullat e reja: Si do të udhëtojmë tani e tutje Bashkë me hapjen e kufijve ajror, është publikuar edhe protokolli që do të duhet të zbatohet për të gjithë pasagjerët që
Kurti: Grenell do që marrëveshja Kosovë-Serbi të kryhet në shtator, në tetor më pati thënë se duhet të kryhet në shkurt Kryeministri në detyrë i vendit Albin Kurti ka folur edhe njëherë lidhur raportet dhe qasjen e Emisarit special amerikan
Në QSUT kryhet operacioni i rrallë tek një bebe e porsalindur Në kirurgjinë e Qendrës Spitalore Universitare është realizuar një ndërhyrje e rrallë. Në një postim në Facebook, min
Qeveria i bie lapsit: Si po përdoret fatkeqsia e COVID-19 për të mirën e "Air Albania" Pas shumë kërkesave, ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku zbuloi planin për riatdhesimin e shqiptarëve të mbetur
Ministrja jep detajet se si do të kryhet riatdhesimi i shqiptarëve, kur dhe ku do të strehohen Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka sqaruar se si do të kryhet procesi i riatdhesimit nëpërmjet avionëve të
Punimet për Unazën e Madhe, si do kryhet nga sot lëvizja e mjeteve dhe këmbësorëve (FOTO LAJM) Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë publik Planin e Ri të Menaxhimit të Trafikut gjatë punimeve në segmentin rrugor “Pall
Kryhet marrëveshja, kjo është e ardhmja e Gabigol 23-vjeçari kishte kaluar vitin e fundit si huazim në skuadrën braziliane, dhe luajti një rol të rëndësishëm në suksesin
Lëndimi i frikshëm i Gomes, kryhet me sukses operacioni Andre Gomes e ka kryer me sukses operacionin në këmbën e djathtë pas lëndimit ‘horror’ që pësoi mbrëmë. Lajmi është konf
Ndryshime në Kodin Penal: Burg për ndotësit, ndërhyrjen në jetën private dhe braktisjen e kafshëve Janë botuar sot në Fletoren Zyrtare ndryshimet dhe shtesat në Kodin Penal të Republikës së Shqipërisë, të cilat do të hy
Punime në autostradën Tiranë - Durrës, si do kryhet lëvizja e makinave Duke nisur nga dita e sotme deri në 17 korrik do të ketë kufizim të qarkullimit në autostradën Tiranë-Durrës, për shkak
Me 7 Kg eksploziv, si IKMT do të prishë oxhakun në Fushë-Arrëz Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë nesër me shpërthim të kontrolluar një objekt (oxhak) në Fus
Zbulon prejardhjen, "Kromozomi Y" kryhet edhe në Shqipëri Mbi 12 milionë njerëz në botë kanë kryer aktualisht testin gjenealogjik, që rrëfen ose iu bën atyre të ditur historikun