999 rezultate për

kryetarit

Zbulohet vrasësi, ja kush qëlloi me 6 plumba ndaj kryetarit të Bogovinës Detaje të reja kanë dalë pas vrasjes së kreut të Komunës së Bogovinës. Mësohet se personi që ka qëlluar me pistoletë
Shkarkoi drejtorin e shkollës, 10 muaj burg kryetarit të komunës së Kllokotit Gjykata e Apelit e ka lënë në fuqi dëminim me 10 muaj burg me kusht kryetarit të Komunës së Kllokotit, Srecko Spasic, i
Nacionalistët maqedonas zhvendosin protestën në zyrat e BE-së Pas dhunës së mbrëmshme ndaj deputetëve të shumicës së re parlamentare dhe gazetarëve që ishin duke transmetuar seancën
"Ishte i vdekur, e godisnin me shkelma", gazetarja rrëfen momentin kur Sela u mbulua me gjak (VIDEO) Gazetarja e televizionit "24 Vesti" Dushica Mërgja, e cila ishte e pranishme mbrëmë gjatë sulmit të huliganëve ndaj krye
SHBA-të njohin zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi Ambasada e SHBA-ve në Shkup ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në Kuvendin e Maqedonisë. Për ambasadën, dhuna nuk ës
Zaev uron zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit të Maqedonisë (VIDEO) Kryetari i LSDM-së, Zoran zaev, pas ndodhive të fundit në Kuvend, ka mbajtur një konferencë për shtyp në të cilën tha s
Tensione në Parlament, LSDM, BDI dhe Aleanca në këmbë duke kërkuar zgjedhjen e kryetarit (VIDEO) Fjalimet e deputetëve të VMRO-së, 31 prej tyre që janë paraqitur për fjalim në foltoren kryesore po mbahen nën tension t
“Presioni” i Ruçit për Presidentin, Rama takohet me Metën tek Kuvendi Pas deklaratës së ashpër të Gramoz Ruçit i cili akuzoi Metën se po mbështet PD-në dhe paralajmëroi me zgjedhje të parako
770 fidanë kanabis, procedim kryetarit të fshatit Verion në Krujë (VIDEO) Një aksion i policisë së Krujës është finalizuar duke sekuestruar 130 bimë dhe 770 fidanë të dyshuara Cannabis Sattiva n
Takimi i BDI-LSDM, ja çfarë thotë Zaev Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka zhvilluar një takim me kreun e BDI-së, Ali Ahmetin në Kuve
Socialistët i përvishen mbështetësit të Kokëdhimës: Jep dorëheqjen, s’je më socialist! Mbledhja e Këshillit të Qarkut të Vlorës është shoqëruar me sherre, acarime dhe tone të ashpra ndërmjet këshilltarëve te
Kriza politike në Maqedoni rrezikon shpërthimin e dhunës Ende nuk dihet se si do të zgjidhet kriza politike në Maqedoni, por ajo ndodhet para shpërthimit edhe në aspektet e sigu
LSDM-Gruevskit: Morën fund platformat e naftës LSDM-ja pret sot që proceset demokratike shumë shpejt të vazhdojnë me zgjedhjen e kryetarit të ri të kuvendit dhe dhënie
Shikoni çfarë i ndodh të riut teksa mbante fjalim përpara Bashës (VIDEO) Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka folur ditën e sotme nga ‘Çadra e Lirisë’, ku ishte i shoqëruar edhe nga të rinjtë demo
LSDM i bën thirrje Ivanovit: Mundëso transferimin e qetë të pushtetit LSDM-ja me anë të një deklarate për medie, i ka bërë thirrje presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, që të mundësojë n
Kuvendi ende pa kryetar, seanca vazhdon ditën e hënë Pa ndonjë rezultat ka vazhduar edhe sot pasdite seanca konstituive e përbërjes së re konstituive të Kuvendit të Maqedoni
Kuvendi vazhdon sot seancën konstitutive Kuvendi i Maqedonisë pritet të vazhdojë sot seancën konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhjen e kryetarit, zëvend
Vazhdon edhe sot seanca për zgjedhjen e kryetarit të parlamentit Kuvendi i Maqedonisë pritet ta vazhdojë mbledhjen konstituive për zgjedhjen e kryetarit, zëvendëskryetarit, anëtarëve dh
Ziberi: VMRO-ja do e bllokojë seancën për kryetarin e Kuvendit Ish deputeti Naser Zyberi, i cili ishte i ftuar në "TV Shenja", ka folur për bllokimin e Kuvendit dhe formimin e qeveris
Ademi-VMRO-së: Mos zvarisni procesin e zgjedhjes së kryetarit të Parlamentit Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi, drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovskit i cili tha se partia e tij ka inve