999 rezultate për

kryetari

I tradhëtuar nga Haradinaj, jep dorëheqjen kryetari i AAK në Podujevë Kryetari i degës së AAK-së në Podujevë, Fatmir Humolli, ka dhënë dorëheqje nga ky post dhe nga të gjitha funksionet në p
Protestë kundër Ligjit për gjuhët para qeverisë Sot para Qeverisë së Maqedonisë u protestua kundër sjelljes së Ligjit për gjuhët. Rreth 50 persona u tubuan në shenjë
Skandali i pronave në Lezhë, policia tregon rolin e kryetarit të bashkisë Ditën e sotme policia ka arrestuar kryetarin e Bashkisë Lezhë dhe 6 zyrtarë të rëndësishëm në këtë bashki. Akuzat jan
Bashkë me kryetarin, kush janë 6 zyrtarët e tjerë të arrestuar në Lezhë Ditën e sotme është vënë në pranga kryetari i Bashkisë Lezhë, Fran Frrokoj dhe 6 zyrtarë të rëndësishëm në Lezhë. Bur
Ivanov i zënë "ngushtë", Kushtetuta e detyron të nënshkruajë Ligjin Pas miratimit në lexim të tretë në Kuvend të ligjit për përdorimin e gjuhëve, presidenti Gjorgji Ivanov tani është i det
Këshilli Gjyqësor zgjedh nesër kryetarin e ri të Gjykatës së Apelit Këshilli Gjyqësor nesër do të zgjedh udhëheqësin e Gjykatës së Apelit, në vend të kryetares së tanishme, Liljana Ivanovs
Demarkacioni, nënkryetari i AAK-së paralajmëron javë vendimtare Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka paralajmëruar se java e ardhshme do të jetë vendimtare pë
Sela: Aleanca është unike në gjithë strukturën e saj Dega e Aleancës për Shqiptarët në Komunën e Butelit e ka bojkotuar kongresin e sotëm të partisë. Sipas Arban Balliut
Kërcënohet me vdekje Kryetari i Asociacionit së Gazetarëve të Maqedonisë Platforma Regjionale e Ballkanit Perëndimor për Avokim të Lirisë së Medias dhe Sigurisë së Gazetarëve, e cila përfaqëson
Pas ikjes së Ahmetit nga VV, Albin Kurti takon Kryetarin e Klinës Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka vizituar sot kryetarin e Klinës, Zenun Elezajn. Komunës së Klinës, Kurti duket t’i
Kryetari i Pejës nuk e do Kullën e Çakorrin, përpiqet t'u mbushë mendjen studentëve për demarkacionin Kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka thënë sot se shënjimi i kufirit me Malin e Zi ka përfunduar në vitin 1
Mësoni procedurën ligjore se si Vetëvendosje largon Shpendin nga posti i kryetarit Një ditë pas dorëheqjes së kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nga të gjitha funksionet e tij brenda Lëviz
Kurti i shkon si mysafir Agim Bahtirit Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, së bashku me nënkryetarin Mujka kanë pritur në takim deputetin dhe kryet
Kryetari i Fushë-Kosovës bën reformë të madhe, u blen punonjësve dhurata Punëtoret e Komunës së Fushë Kosovës, do të marrin disa dhurata nga shefi i tyre me rastin e fetës së 8 marsit. Kjo k
LDK ndahet në klane, reagon Isa Mustafa nga Gjermania Veprimet e fundit të deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, duke bojkotuar seancat parlamentare në solidarizim me
U vra nga grabitësit, zbulohet posti që mbante në PD Agur Vrenozi Ditën e shtunë është përcjellë për në banesën e fundit 54-vjeçari Agur Vrenozi i cili humbi jetën ndërkohë që tentoi të
Kryetari i Komunës së Prizrenit nënshkruan një vendim të rëndësishëm për qytetarët Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka nënshkruar sot vendimin për dhënjen e granteve të vogla për hapjen e
Një lajm i mirë vjen për Gostivarin Komuna e Gostivarit dhe ajo e Ljutomerit, në Slloveni, do të binjakëzohen, bëjnë të ditur nga shërbimi për informim i ko
ASH zgjodhi kryetarin e degës në Kumanovë Aleanca për Shqiptarët ka zgjedhur Mr.Huzeri Mustafin për kryetar të degës në Kumanovë. Kuvendi i ASH- dega Kumanovë
Çudi, babai i nënkryetarit të Kuvendit së Kosovës shet cigare rrugve (FOTO LAJM) Në komunën e Leposaviqit thuajse çdo ditë mund ta shihni një person, të moshuar, teksa shet cigare nëpër rrugët e kësaj