999 rezultate për

kryetare

Dorëhiqen kryetarët serbë, katër bashki shkojnë në zgjedhje të jashtëzakonshme Kryetarët e katër bashkive serbe të Kosovës kanë dhënë dorëheqje nga pozita e tyre për shkak të vendimit për taksën, duk
Zyrtare: Japin dorëheqje katër kryetarët e komunave serbe Kanë dhënë dorëheqje të katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Dorëheqjet vinë pa
Reagon Simiq: Kryetarët nuk kanë dhënë dorëheqje Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, në një prononcim për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug”, ka demantuar lajmet se
Dorëhiqen katër kryetarë komunash në Kosovë Kanë dhënë dorëheqje katër kryetarët e komunave veriore, Mitrovicë e Veriut, Zubin-Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Ky ve
Zgjidhen kryetarët e PD-së në Tropojë dhe Has Dje u zhvilluan zgjedhjet për kreun e degës së PD-ës Në Has dhe Tropojë. Në përfundim të votimit, kryetarë u zgjodhën
Deputetët nuk e përfilin, dështon seanca e jashtëzakonshme Për shkak të mospjesëmarrjes së qeverisë. Shumica e deputetëve të pozitës nuk janë në sallë. Kryetaret e grupeve parl
Merkel pranon fundin, nuk do të jetë më kryetare Kancelarja Angela Merkel nuk do të kandidojë më në kongresin e partisë në dhjetor. Kështu shkruajnë sot mediat gjerm
Të paralajmëruar për shkarkim, revoltohen 11 kryetarët e PS-së Pas vendimit të Partisë Socialiste për shkarkimin e 11 kryetareve në rrethe, kanë ardhur edhe reagimi e para të tyre.
"Prenë lidhjet me qytetarët", kush janë 11 kryetarët e PS që shkarkohen Kryesia e Partisë Socialiste vendosi dje shkarkimin e 11 drejtuesve socialistë në disa bashki të vogla. Shkak për kë
Bënë 900 premtime dhe realizuan vetëm 100, kryetarët që nuk e mbajtën fjalën Kishin dhënë shumë premtime gjatë fushatës zgjedhore, por, pasi e morën mandatin po e kanë të vështirë që t’i mbajnë ato
Rama bën sikur acarohet me kryetarët e bashkive: Mund të mos ju rikandidoj Kryeministri Edi Rama ka bërë atë që di të bëjë më mirë kur qeveria është nën presion, ngritjen e zërit dhe gjetjen e dy
Mijëra euro, mësoni sa paguhen nënkryetarët e Kuvendit Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Kujtim Shala merr pagë vjetore nga Kuvendi i Kosovës si nënkryeta
Po e përgjojnë atë dhe familjen e tij, reagon Basha Ditën e sotme në media, u fol se familja e kreut të opozitës Lulzim Basha është duke u mbajtur nën survejim nga policia,
Eva feston ditëlindjen, por Genari ku është? (FOTO LAJM) Bukuroshja e Ekranit, Eva Murati, këto kohë ka qënë në qendër të vëmendjes për shkak të thashethemeve se ajo është ndarë
Ministri reagon ndaj dy kryetarëve të komunave, u flet për PDK-në Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, u është kundërpërgjigjur kryetarëve të Mitrovicës dhe Vushtrrisë, Agim Bahtirit d
Bosnje-Hercegovina shkon në zgjedhje Më 7 tetor qytetarët e Bosnje dhe Hercegovinës do të shkojnë drejt kutive të votimit. Kështu ka bërë të ditur Komisio
Veseli u dërgon një ftesë kryetarëve të partive, mësoni arsyen Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, u ka dërguar sot ftesë krerëve të partive politike, për një try
Edi Rama kërcënon socialistet më shkarkim: Spiropali nuk ka punuar mirë! "Elisa Spiropali nuk e ka bërë punën mirë, prisja nga ajo të dilte me rezultate dhe të thoshte kush nga kryetarët e PS-s
Ministri i Zaevit kërcënon kryetaren e "Transparency Maqedonia" Në rrjetin social “Facebook”, Sllagjana Taseva profesoreshë universitare dhe përfaqësuesja për Maqedoninë e “Transparenc
Vetëvendosje kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit si nënkryetare e Kuvendit Më 26 prill do të mbahet interpelanca për kontratën ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Contour Global për çështjet e çmimi