E FUNDIT/ Aksident në Lezhë, makina përplas të riun
999 rezultate për

kryetare

Basha nesër mbledh kryetarët, në këtë datë pritet protesta e radhës Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet që ditën e nesërme, ora 11:00, të mbledhë Kolegjin e Kryetarëve.
"Do hyjmë në zgjedhje", Rudina Hajdari flet si kryetare e opozitës së re Rudina Hajdari, për herë të parë pas krijimit të grupit të ri të PD-së ka marrë fjalën në Kuvend ku ka folur edhe për zg
Kosova nuk fal, shpallen zgjedhjet për kryetarët e rinj në veri Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar datën e zgjedhjeve për kryetarët në veri, që kishin dhënë dorëheqje kur n
Ndërtimi i 17 shkollave vlerësohet nga Samiti i Kryetarëve të Kryeqyteteve të Europës Juglindore Nisma e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e 17 shkollave të reja në kryeqytet u përzgjodh si një nga projektet më të mir
Mustafa: LDK nuk ka kryetar në largim Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për zgjedhjet e brendshme në LDK, ku ka thënë se kandidimet për kryetarë të deg
Hapet peticioni, si të nënshkruani për mbylljen e kazinove Pas vrasjes që ndodhi të dielën në një kazino në Suharekë, dhe vrasjes që ndodhi dje në Lipjan, kryetari i Suharekës, Ba
Aktorja e filmave por*o shpall kandidaturën për kryetare bashkie (FOTO LAJM) Duket e pabesueshme, por ndodh në Rusi ku një aktore e filmave për të rritur, ka njoftuar se po planifikon të jetë pjesë
Aktorja e filmave porno kandidon për kryetare në Rusi Një aktore e filmave për të rritur, e cila u bë e famshme edhe pasi morri pjesë në një reality show, ka njoftuar që plan
Ivanovska sfidon kryetarët: Ejani në zyrat tona dhe njihuni me veten tuaj Pas informatave që i publikoi Komisioni i Antikorrupsionit, të cilat thonë se kryetarët e komunave në Maqedoni nuk kanë
Ngjela: Rudina Hajdari, kryetare e opozitës së re në Kuvend Rudina Hajdari nuk ka pranuar që të dorëzojë mandatin dhe për këtë ajo rrezikon të përjahstohet nga PD. Në një shënim
Policia dërgon në komisiariat nënkryetaren e bashkisë të Lezhës Policia e Lezhës ka shoqëruar 11 persona për tubim të paligjshëm dhe bllokim rruge. Ndër të shoqëruarit në Komisariatin
Protesta e të enjtes, Basha bën mbledhje urgjente me kryetarët e degëve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një mbledhje urgjente me kolegjin e kryetarëve të degëve. Sipas
Gjykata merr vendimin për kërkesën e VV-së: Aida qëndron në detyrë Gjykata Kushtetuese ka vendosur lidhur me kërkesën e deputetëve të Vetëvendosjes për shkarkimin e Aida Dërgutit nga post
Aleanca dhe Lëvizja Besa me qëndrime unike për ndryshimet kushtetuese Nga Konferenca e djjeshme e organizuar nga Qendra për marrëdhënie ndërkombëtare e studime ballkanike me Lidhjen e Dias
Përfundon votimi, kush janë kryetarët e PD-së në Shkodër, Lezhë dhe Vlorë Demokratët e Shkodrës kanë zgjedhur një drejtues të ri i cili do t'i kryesojë për katër vitet e ardhshme, duke i dhënë f
Kryetarët serbë në jug nuk japin dorëheqje, a po ndryshon kufiri? Kryetarët e gjashtë komunave me shumicë serbe në Kosovë, të cilat gjenden në anën jugore të lumit Ibër, përmes një komun
Veseli e quan veprim të nxituar dorëheqjen e 4 kryetarëve në veri Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka cilësuar veprim të ngutshëm dorëheqjen e katër kryetarëve të komunave
Dorëhiqen kryetarët serbë, katër bashki shkojnë në zgjedhje të jashtëzakonshme Kryetarët e katër bashkive serbe të Kosovës kanë dhënë dorëheqje nga pozita e tyre për shkak të vendimit për taksën, duk
Zyrtare: Japin dorëheqje katër kryetarët e komunave serbe Kanë dhënë dorëheqje të katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Dorëheqjet vinë pa
Reagon Simiq: Kryetarët nuk kanë dhënë dorëheqje Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, në një prononcim për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug”, ka demantuar lajmet se