999 rezultate për

kryetar

Kandidati për kryetar i Këlcyrës: Ma jepni votën mua dhe do të hap shtëpi publike Hapja e shtëpive publike dhe legalizimi i hashashit për banorët e Këlcyrës, këto janë dy prej pikave kryesore të program
Nënkryetari i PDK-së beson se Veseli bëhet kryeministër por sondazhet thonë të kundërtën Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, e ka paralajmëruar ardhjen e Kadri Veselit në krye të Qeverisë. Ka thënë se fitorja
KEK denoncon kryetarin e pasur të Obiliqit, Xhafer Gashin Korporata Energjetike e Kosovës e ka denoncuar Kryetarin e Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi se përmes deklaratave publi
Kush është Topçiu i famshëm i Maliqit që ka "lindur" kryetar Gëzim Topçiu do të pretendojë mandatin e gjashtë në krye të Bashkisë së Maliqit. Ai është kryebashkiaku "legjendar"
Myslym Murrizi bëhet zëvendësi i Gramoz Ruçit Myslym Murrizi do të jetë Nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë. Kështu, Murrizi do të zerë vendin e Edi Palokës në krah t
Kryetari i muslimanëve takohet me Papa Françeskun Gjatë vizitës së Papa Frençeskut në Shkup, në vigjilje të takimeve me klerikët fetarë të Maqedonisë, i pranishëm ishte e
Kryetari i Finiqit reagon greqisht pas heqjes së tabelave skandaloze Kryetari i Bashkisë Finiq, Leonidha Hristo ka reaguar pas heqjes së tabelave që institucioni vendor i drejtuar nga ai i
Shkrumbohet makina e kryetarit të PS-së Digjet gjatë natës makina e kryetarit të PS-së të Elbasanit, Xhevahir Budani, i cili njëherësh edhe postin e Drejtorit R
Kryetari i opozitës, Mickoski: Siljanovska humbi si pasojë e manipulimeve të mëdha Kryetari i partisë opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristian Micksoki, në një dalje para gazetarëve nga selia e partisë së tij t
Sherr mes socialistëve, goditet ish kryetari i PS-së Përzgjedhja e emrit të kandidatit të Partisë Socialiste për bashkinë e Urës-Vajgurore, është bërë mollë sherri mes anët
Kryetari i Apelit Shkodër, rritje stratosferike të pasurisë nga viti fillestar (FOTO LAJM) Kryetari i Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Fuat Vjerdha do të përballet të hënën më 6 maj me Komisionin e Pavarur të Kua
Shesheli zgjidhet kryetar, bëhet thirrje për luftë me shqiptarët Me simbole e fjalime nacionaliste serbomëdha, në Hërtkovci, fshat në Vojvodinë nga i cili janë dëbuar me dhunë kroatët,
Protesta, arrestohet kryetari i degës të PD-së Pas protestës së sotme të opozitës policia ka ngritur postblloqe, ndërsa në Tepelenë janë arrestuar 5 persona. Mësohe
Ish-kryetari i Lazaratit në krye të protestës, përplaset me policinë Sikurse edhe ishte lajmëruar, opozita ka nisur bllokimin e rrugëve në të 12 qarqet e vendit, bllokim i cili pritet të zg
Ky është urimi i fundit nga Ivanov si president Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. Kjo është hera e fundit që Ivanov
Akuzohet nga prokuroria por nuk e pengon Bashotën të marrë drejtimin e PDK-së Ish-Kryetari i Klinës, Sokol Bashota do ta udhëheqë PDK’në në këtë qytet edhe për katër vjet. Kjo për shkak se sot ai ës
Zgjidhet kryetar i ri i Këshillit gjyqësor Gjykatësi suprem Kiro Zdravev është kryetari i ri i Këshillit gjyqësor. Në frymën e zgjedhjeve presidenciale, anëtarët e
Opozita e re merr nënkryetarin e Kuvendit dhe disa poste të tjera Opozita e re në Parlament pritet të marrë një nga postet e rëndësishme drejtuese, atë të Nënkryetarit të Kuvendit. Kë
Popovski thotë se nuk ka krizë nëse nuk zgjidhet Presidenti Në emisionin “Magazina Ekonomike” në Alsat ish kryetari i Kuvendit dhe ish ministri i financave, Nikolla Popovski tha se
Fshati në Zvicër në hall me vjedhjet, gjejnë një zgjidhje Fshati zviceran ndodhet në kufi me Francën, i cili do të përfitojë subvencione për të vendosur pajisjet e alarmit për të