999 rezultate për

kryetar

Gjinushi dorëzon PSD-në pas tre dekadash, kush është kryetari i ri Skënder Gjinushi ka dalë sot para mediave për të sqaruar pozicionin e tij, pas deklaratave se ka shkelur ligjin duke mba
Digjen makinat e kryetares së PD Një ngjarje e rëndë ka ndhur në Ulez gjatë natës së sotme ku janë djegur plotësisht dy makinat e kryetres së PD, Gjelina
Tiede: Në Krujë ka magazinë me drogë që kontrollohet nga kryetari i bashkisë Gazetari i gazetës gjermane “Bild” Piter Tiede i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” në “News 24” u pyet në lidhje me
E rrallë, një kryetar bashkie ka vetëm 35 euro në bankë Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka deklaruar pasurinë e tij për vitin 2019 në Agjencinë Kundër Korrupsionit.
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës del kundër bashkimit me Shqipërinë Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se Kosova nuk do të shpëtojë lehtë nga Asociacioni i komunave
Stoltenberg-Xhaferit: Me zor po ju pres të hyni në NATO Me pritje solemne në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së V
Basha mbledh urgjentisht partinë Opozita e Bashkuar është duke mbyllur protestën e 7 të saj kombëtare. Por mësohet se kreu i opozitës Basha ka thirrur
Regjistrimi i Gjinushit në zgjedhje, Fuga: Procesi është i paligjshëm Akademiku Artan Fuga ngriti polemika të shumta në momentin kur Skënder Gjinushi vendosi të kandidonte për postin e kryet
Zaev bën "kërdinë": Pas shkarkimit të 78 kryetarëve të degëve, largon edhe nën kryetarët dhe sekretarin Sekretari i përgjithshëm i LSDM, Aleksandër Kiracovski është shkarkuar nga detyra partiake. Gjithashtu edhe të gjith
Gjinushi në krye të ASH, pedagogia nxjerr "zbuluar" kryetarin Skënder Gjinushi u zgjodh kryetar i Akademisë së Shkencave me 35 vota pro. Polemikat për vendosjen e tij në krye të këti
Një ditë pasi u zgjodh kryetar i Akademisë, Gjinushi pi kafe me Ramën Ditën e djeshme Skënder Gjinushi është zgjedhur në krye të Akademisë së Shkencave. Sot, një ditë pas marrjes së pos
Gjinushi kryetar i ASH, 17 vota të paligjshme Ditën e djeshme, Skënder Gjinushi është zgjedhur kryetar i Akademisë së shkencave, i vetmi që kishte shpallur kandidatur
Deputeti i PS-së nderon diktatorin, reagon PD Kur familjarët e viktimave të komunizmit përkujtonin revoltën e Spaçit dhe Qafë-Barit, pjesëtarë të mazhorancës kanë ndë
27 vjet më parë ndodhi kjo ngjarje e rëndësishme me protagonist Ibrahim Rugovën Në po këtë datë, 27 vite më parë, Ibrahim Rugova ishte zgjedhur Kryetar i Republikës së Kosovës. Këtë datë e ka rikuj
Kush tha që u shemb komunizmi?! Ministri i Ramiz Alisë, në krye të Akademisë së Shkencave Përfundon votimi për zgjedhjen e kryetarit të Akademisë së Shkencave duke u zgjedhur një ish-komunist, pikërisht ministr
Ish-kryetari i gjykatës akuzohet për korrupsion Komisioni anti-korrupsion do të dorëzojë në prokurori iniciativën për ngritjen e aktakuzës kundër ish-kryetarit të Gjyka
Dorëzohen deputetët holandezë: Nuk mund t'u rikthejmë vizat shqiptarëve Rikthimi i vizave për Shqipërinë, është diçka e parealizueshme! Ky konfirmim vjen nga vetë deputetët holandez të Komisio
Fuga ironizon Skënder Gjinushin: Krejtësisht i pavarur Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave janë shoqëruar me akuza dhe kundër akuza mes palëve politike, ndërsa në këtë çështje
A do të bësh humor nëse zgjidhesh kryetar? Përgjigjet Erion Isai (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, aktori i njohur Erion Isai u zyrtarizua si kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Kolonjës, ndë
KQZ zyrtarizon një tjetër kandidat për Bashkinë e Tiranës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar sot Arben Skënderin si kandidat për kryetar bashkie në Tiranë, nga radhët