999 rezultate për

kryetar

Kryetari i Kuvendit të Kosovës: Zgjedhjet janë të pashmangshme Kryetari i Kuvendit dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, në një konferencë para gazetarëve tha se e pranon vendimin e k
Voltana Ademi "ngul këmbë": Jam dhe do të jem kryetare bashkie Voltana Ademi ka sfiduar sërish shtetin, duke thënë se nuk do të dalë nga zyra. E ftuar në emisionin “Kjo Javë” Voltana
Tërhiqet Isa Mustafa, nuk kandidon më për kryetar të LDK Isa Mustafa më në fund ka vendosur të tërhiqet nga gara për Kryetar të LDK-së. Burime të Express kanë thënë se lideri
I përlotur, Haradinaj flet për dorëheqjen (VIDEO) Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Republikës. Haradinaj, në një konferencë për media,
VETTINGU/ 1 miliard lekë pasuri, Kryetari i Gjykatës së Lartë: Jam shumë i qetë Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori në fjalën e tij pas seancës së KPA deklaroi se vettingu me të vazhdon më
Deklaratë e fortë e nënkryetarit të Kuvendit: Brenda vitit goditen "peshqit" e mëdhenj Nënkryetari i Kuvendit Myslim Murrizi i ftuar në studionin e emisionit ’45 Minuta’ në Report Tv u shpreh se me ngritjen
Basha takon Metën në Presidencë Mëngjesin e sotëm kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Presidentin Ilir Meta. Mësohet se takimi ësht
"U dogj Akademia e Shkencave për kryetarë" : Reagimi epik i Fugës pasi Meta refuzoi Gjinushin Nga Artan Fuga: U dogj Akademia e Shkencave për kryetarë!!! ———————————– Akademia e Shkencave – institucio
Kadri Veseli mban konferencë të paparalajmëruar në zyret e PDK-së Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, do të mbajë konferencë për media duke filluar nga ora 11:00.Konferenca e Veselit do të
Gjinushi: Meta nuk ka të drejtë të refuzojë dekretimin Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi ka reaguar menjëherë pas refuzimit nga ana e presidentit
Meta refuzon Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur të dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i A
Ndryshimi, tani deputeti mund të arrestohet direkt pa kaluar nga Kuvendi Partia Socialiste u tërhoq nga propozimi për të ndryshuar rregulloren e Kuvendit që bënte të detyrueshme nga ana e Proku
Gjykata e Elbasanit konfirmon mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas Gjykata e Elbasanit ka konfirmuar sot mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas. Llatja është i pari prej kryeba
24 orë para protestës Basha është ndalur në Kamëz (FOTO LAJM) 24 orë para nisjes së protestës së 10-të kombëtare të thirrur nga opozita e bashkuar, kryetari i Partisë Demokratike Lul
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dënohet me nëntë muaj burg Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv, pasi është sh
Kryetari i KQZ del kundër kolegëve për shifrat në zgjedhje Klement Zguri drejtoi mbledhjen e radhës të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve dhe mes pikave që ishin në rendin e ditës,
Probleme me pasurinë, shkarkohet nga detyra kryetarja e Gjykatës Administrative Shkodër Kryetarja e Gjykatës Administrative të Shkodrës, Valbona Durraj (Seknaj) është shkarkuar nga detyra. Komisioni i Pavarur
Berisha për "La Stampa": Do të reagojmë me të gjitha format që parashikon mosbindja civile Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar për italianen “La Stampa” se beteja e opozitës do të vijojë. Berisha insiston
Meta zbulon propozimin e fshehtë ndaj Ramës: Ti kryeministër, unë kryetar bashkie Presidenti Meta ishte i ashpër sot në konferencën për shtyp duke sulmuar Ramën, Sorosin dhe disa ambasadorë që sipas tij
Arrestohet nënkryetari i PD-së në Dibër Ditën e sotme është arrestuar nënkryetari i Partisë Demokratike në Dibër, Korab Muça. 33 vjeçari ishte i shpallur në