999 rezultate për

kryesisht

Mësoni si do të jetë moti për ditën e sotme Paraditja paraqitet me kthjellime në pjesën më të madhe të vendit. Por pasditja sjell fuqizim të përkohshëm të vranës
Virusi i Nilit bën kërdinë në Greqi, a rrezikohet Maqedonia? 17 persona kanë vdekur nga virusi i Nilit Perëndimor në Greqi pasi u kafshuan nga mushkonjat, thonë të dhënat e Qendrës
Rikthehet dielli në Kosovë, njihuni me temperaturat Mesi i javës do të jetë me mot më të nxehtë dhe me diell. Nga sot fusha të presionit të lartë dhe masa të ngrohta ajr
Këtë javë sërish rikthehet dielli Fusha të presionit të ulët dhe masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, kanë filluar të depërtojnë edhe mbi rajon, e
Kaq e pati shiu, nesër rikthehet vera (FOTO LAJM) Dita e sotme ka qenë e lagësht në të gjithë vendin, por sinoptikanët thonë se kjo ishte vetëm për sot dhe nësër do të ri
Shifra alarmante, sa fëmijë vuanin tmerrin në kampin e Tepelenës Një statistikë për të internuarit në kampet tela me gjemba gjatë vitit 1950, paraqet të dhëna të frikshme përsa përket n
Vranësira e shi, ky është moti për sot Ultësira Perëndimore vijon në kushtet e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës. Ndërsa vranësira kalimtare do të ketë
Deri të dielën mos i prishni planet për shkak të motit Deri në fundjavë mot i nxehtë, kryesisht me diell. Javën e ardhshme më ftohtë. Në fillim të javës së ardhshme, masa t
Parashikimi i motit për të mërkurën Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër, do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me temperatura pothuaj k
Mësoni motin për ditët në vijim në Kosovë Gjatë kësaj jave, meteorologët parashikojnë mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu.
Në këtë qytet të Norvegjisë ndodh diçka e magjishme sa herë që bie nata (FOTO&VIDEO) Reine ndodhet në ishujt Lofoten të Norvegjisë. Tipari i tij më simpatik janë shtëpitë, kryesisht ngjyrë vishnjë që dallo
Sekreti, pse ndenjëset e avionëve janë kryesisht blu A i keni kushtuar ndonjëherë vëmendje ngjyrës së ulëseve në aeroplan? Ato janë gjithmonë të kaltra dhe ka shumë pak përj
Mos u gënjeni nga dielli, edhe sot ka reshje Deri sot mot jostabil, me shtrëngata me shi, nga fundjava përmirësim i motit dhe kthjellime. Fushat e presionit të ul
Ende nuk bëhet fjalë që të pushojnë reshjet në Kosovë Deri të premten mot jo stabil, me shtrëngata me shi, nga fundjava përmirësim i motit dhe kthjellime. 31.07.2018 – Fus
Nis rritja e temperaturave, ky është moti për sot Pjesa e parë e ditës mbetet në kushtet e motit të kthjellët ndërsa pasdite vranësirat shfaqen fillimisht në zonat Lindor
Mbrohuni nga nxehtësia me këto këshilla praktike I nxehti i verës vjen edhe me një sërë vështirësish dhe problematikash shëndetësore kryesisht për grupet e popullatës më
Mos u nisni për plazh! Ky është moti për sot Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior ku
Alarm! Ilaçet që pimë po na vrasin Organizata Botërore e Shëndetit jep alarmin se po vdesin 195 mijë njerëz në vendet e Bashkimit Europian për shkak të për
Bëhuni gati për shi! Ky është moti për ditën e sotme Moti për këtë të shtunë do të karakterizohet me kthjellime, të cilat do të dominojnë në të gjithë vendin. Në skaj të
Diku shi e diku diell, mësoni motin për 10 ditët e fundit të korrikut 10-ditëshi i fundit i korrikut parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët në bregdet dhe pjesën më të madhe të zonave të