999 rezultate për

kryesisht

Mos u gënjeni nga dielli, ngrica në Kosovë Vorbulla ciklonike nga Atlantiku po kalon mbi rajonin tonë, ku po sjell kohë pas kohe reshje shiu. Ndërsa nga veriu m
Mësoni si do të jetë moti në fundjavë Më ftohtë, në mëngjes edhe me reshje të dobëta bore. Vorbulla ciklonike nga Atlantiku po kalon mbi rajonin tonë, ku po
Moti rezervon surpriza, sa do zgjasin stuhitë e shirave (FOTO LAJM) Vendi ynë është përfshirë nga stuhitë e shiut në pothuajse të gjitha zonat. Kryesisht më problematike kanë qënë zona
Pritet një fundjavë e ftohtë në Kosovë Ditëve të ardhshme gradualisht mot më i ftohtë, me ngrica në mëngjes. Pritet përmirësim i kualitetit të ajrit. Rryma
Mësoni nëse do të ketë borë deri në fundjavë (TABELA) Në fillim të javës mot kryesisht me diell, nga mesi i javës mot më i ftohtë. Nga dita e enjte dhe e premte priten rënie
Moti sërish me supriza, rriten temperaturat Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta mbeten dominante deri në mesditë kur vranësirat dendësohen në zonat malo
Shijoni diellin dhe pushoni të qetë këtë të diel Në ditët e fundjavës vendi ynë, mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Moti çudit Kosovën Në ditët e fundjavës vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Mësoni si do të jetë moti deri në fundjavë Deri të premten mot i ngrohtë, kryesisht me diell, në fundjavë priten reshjet e shiut dhe më ftohtë. Ditëve të fundja
Moti sot në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur temperaturat që do të mbizotwrojnw gjatë ditës së sotme në vendi
Nesër Kosova përfshihet nga reshjet Të hënën priten reshje lokale shiu, më pas mot i mirë dhe kryesisht me diell. Por prej të martës së ardhme temperaturat
Tërmet në Itali, dhjetra të plagosur dhe banesa të dëmtuara Duket e çuditshme por një tërmet me intensitet të mesëm ka shaktuar dhjetra të plagosur në Itali. Tërmëti me forcë 4.
Trump kërkon të eliminojë produktet “Made in China” Presidenti amerikan, Donald Trump kërkon që të heqë nga armët amerikane të gjitha materialet dhe pjesët që vijnë nga jas
Ky do të jetë moti sot në Kosovë Në fundjavë ka mundësi për reshje të dobëta shiu. Temperaturat e ajrit, gradualisht do të fillojnë të rriten rreth vl
Moti befason me reshje gjatë fundjavës Temperaturat e ajrit, gradualisht do të fillojnë të rriten rreth vlerave mesatare por që minimalet dy ditëve të ardhshme
Mësoni motin deri në javën ardhshme Temperaturat e ajrit, gradualisht do të fillojnë të rriten rreth vlerave mesatare por që minimalet dy ditëve të ardhshme
Jo vetëm Bajrajt, kush janë tre familjet e tjera që sundojnë Shkodrën Policia ka organizuar disa operacione të rendësishmë këto javët e fundit, megjithatë mund të thuhet se pas ndërhyrjes në
Ngrica dhe ftohtë, mësoni motin për këtë javë në Kosovë “Prishtina Weather” ka njoftuar se të mërkurën mund të bjerë borë në Kosovë. Temperaturat do të bien nën 0 gradë duke s
Ky është moti për ditën e sotme Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. P
Sot mos u gënjeni nga dielli i mëngjesit Sot kryesisht mot me diell, do të ketë edhe reshje shiu Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot kryesisht me diell dhe