999 rezultate për

kryesisht

Hakeri theu mijëra fjalëkalime, bëhet konsulent banke vetëm 13 vjeç Një 13-vjeçar është bërë konsulent banke, ndërsa më herët kishte arritur që të thyente mijëra fjalëkalime të përdoruesve
Njihuni me 10 vendet fantazmë, të braktisura por janë mrekulli (FOTO LAJM) Ndër vite njerëzit lëvizin sa në një vend në tjetrin për një jetë më të mirë, por rrallëherë ky fenomen mund të shkaktoj
Shi dhe vransira, si do të luhaten temperaturat sot Gjatë gjithë ditës Shqipëria do të paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta. Më të theksuara vranës
Kapen 20 emigrantë të paligjshëm në Kapshticë 20 klandestinë sirianë, të cilët vinin nga Greqia janw ndaluar nga policia shqiptare nw Kapshticw. Mes tw ndaluarwve mws
Kjo javë vijon me reshje dhe me temperatura më të ulta Mbi rajonin tonë kanë filluar të shtrihen fushat të presionit të ulët të ardhura nga Atlantiku, ku gjatë javës në vijim
EKSKLUZIVE/ Rudina Hajdari, drejt postit të rendësishëm Rudina Hajdari është emri që ka shkaktuar më tepër debate prej atyre që nuk dogjën apo pranuan mandatin e deputetit nga
Gëzojuni diellit, javën tjetër kthehet dimri Anticikloni mbi Europën Qendrore dhe masa të ngrohta ajrore do të shtrihen gjatë fundjavës mbi rajonin tonë, që do të ku
Bëhuni gati, nesër nis bora në Kosovë Gjatë fundjavës mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngrohtë, me vranësira dhe diell. Në fillim të javës së ardhs
Rriten temperaturat në Kosovë Në fundjavë mot kryesisht me diell, temperaturat në rritje. Në fillim të javës mot pranveror. 15.02.2019 - Anticiklon
Mësoni deri kur do të vazhdojnë reshjet në Kosovë Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. ë fillim të javës ng
Rikthehen reshjet e borës në Kosovë Ditëve të fundjavës vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe rrymave të ngrohta ajrore që s
Zbuloni motin për nesër Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për të enjten. Instituti Hidrometeorologjik
Mot i keq në të gjithë Shqipërinë, si do luhaten temperaturat Sipas MeteoAlb, kushtet e motit kryesisht të vranët do të dominojnë në të gjithë Shqipërinë gjatë paradites. Pas mesditë
Moti sjell surpriza për nesër, si do të jenë temperaturat Ditën e nesërme parashikohet një mot kryesisht i kthjellët dhe me temperatura të ngrohta. Ndryshe nga ditët që kemi
Nuk duam ta besojmë, por në trupin tonë jetojnë mijëra baktere Në trupin e njeriut jetojnë rreth 5 mijë lloje bakteresh. Mikrobiologët shprehen janë zbuluar aktualisht rreth 70 përqin
Si do të jetë moti në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale p
Si do të jetë sot moti në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me inter
Afrikanët mbushin Durrësin, shqiptarët arratisen nga sytë këmbët Shumë shtetas e familje shqiptare largohen çdo vit nga Shqipëria në kërkim të një vendi pune dhe jete më të mirë. Por
Mësoni kur rikthehen reshjet në Kosovë Me kalimin e frontit të ftohtë, gjatë natës së shkuar, sërish mbi rajon do të shtrihen fusha anticiklonike, që do të sje
Studimi çudit botën: Edhe burrat rrezikohen nga kanceri i gjirit Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Sipas “The Sun”, kjo së