999 rezultate për

kryesisht

Rrjetet sociale, "shkëlqimi dhe rënia" e Erion Veliajt Nga Arjan Shahini Përfshirja e qytetarëve në vendimmarrjen e qeverisë vendore është një praktikë shembullore, por jo
4 persona të arrestuar, policia "blindon" befasisht Vlorën Policia e Vlorës ka zhvilluar një operacion për kapjen e personave të shpallur në kërkim për vepra penale që lidhen krye
Si pritet të jetë moti në Kosovë më 8 dhe 9 Janar? (FOTO LAJM) Ditëve të ardhshme, vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe masave të ftohta ajrore, që do të
Moti gjatë ditëve të para të 2020 në Kosovë Ditëve të para të vitit 2020, mot kryesisht me diell, në mëngjes ngrica. Në fundjavë mundësi për reshje boreFusha të
U tha se ishte pjesë e grupit të Zogut, reagon ashpër Iva Aliko Iva Aliko ka reaguar me anë të një postimi në Instastory pasi iu përmend emri në dëshminë e njërës prej vajzave. Iva
Dita e fundit e vitit, nesër pritet acar i madh Dita e fundit e vitit pritet të shënojë ulje drastike të temperaturave. Shumë qytete kryesisht në veri dhe veri-lind
A do të ketë dëborë? Mësoni si do të jetë moti për Vitin e Ri Moti do të vijojë të jetë i kthjellët në këto ditë të fundvitit, por me temperatura të ulëta. Kështu deklaroi meteoro
Një fundvit i akullt, natën e Vitit të Ri temperaturat do zbresin në vlera minimale Ditën e sotme janë ulur shumë temperaturat dhe kështu do të vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim. Kështu deklaroi meteo
Ulen temperaturat, si pritet të jetë moti sot Ulje temperarturash, ere e forte dhe bore e dobet e ozoluar ne zonat e thella malore. Keshtu pritet te jete moti ne kete
Temperaturat arrijnë nën zero, si do jetë moti për nesër Shërbimi Metreologjik Ushtarak ka publikuar sot parashikimin e motit për ditët në vijim. Me anë të një postimi në Fac
Dimri i vërtetë ende nuk paska nisur, janari sjell acarin në Shqipëri Nëse po mendoni se po kalojmë një dimër të butë, po gaboheni pasi dimëri i vërtetë ende nuk ka ardhur. Teksa dhjetori
KOSOVË/ Vjeshtës së ngrohtë po i vjen fundi, ja kur pritet bora e parë në vend (FOTO LAJM) Tani që po futemi në javën e fundit të nëntorit dalëngadalë moti po vazhdon të ftohet dhe po fillojnë përgatitjet për st
Këto ditë pritet të bjerë borë në Kosovë Gjatë kësaj jave në vendin tonë do të ketë mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie
Diell dhe vranësira, si pritet të jetë moti gjatë gjithë javës SHMU njoftoi se java do të nisë me diell e temperatura në rënie në orët e mëngjesit. Ditën e martë, fillimisht moti p
11 shqiptarë në pranga, shkatërrohet banda e madhe në Itali Në Itali wshtw shkatërruar një bandë trafikantësh droge, e cila merrje kryesisht me trafik të llojit kokainë, e përbërë
Stuhi dhe rrufe, të hënën troket dimri (FOTO LAJM) Dimri pritet të vijë në kuptimin e plotë të fjalës gjatë javës së ardhshme në vendin tonë. Duke filluar nga e hëna de
Brenda panairit të super makinave, prezantohen "bishat" e reja (FOTO LAJM) Salloni i Automobilëve në Tokio do të çelet të enjten, në atë që do të jetë edicioni i tij i 46. Deri në datën 12 nën
Mbrojtja nga kanceri i gjirit, çfarë duhet të ndryshoni në stilin e jetesës Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Moti në Kosovë për katër ditët e ardhshme 12.10-13.10 – Ngrohtë, kthjellët dhe me diell. 14.10-15.10 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell. 16.10 – Mbetet ngr
Reshje shiu me intesitet të lartë, si do të jetë moti sot Dita e sotme do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë kryesisht i vranët. Reshjet e shiut do të