999 rezultate për

kryesisht

Ulen temperaturat, ditën e dielë borë në Kosovë Nga dita e diel mbi vendin tonë pritet të ketë rënie të temperaturave. Në viset malore pritet të ketë edhe reshje bor
Dimri erdhi! Ja çfarë kanë parashikuar sinoptikanët për ditën e nesërme Shërbimi Meterologjik Ushtarak parashikon se dita e dielë do të jetë kryesisht e kthjellët, por e ftohtë. Kështu që nxir
Si do të jetë moti këtë fundjavë? Mësojeni para se të bëni plane Dita e shtunë parashikohet të ketë mot me vranësira dhe kthjellime. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, zhvillimet e
Bëhuni gati për "dimër", shi, borë e erëra gjatë këtyre ditëve Temperaturat në Kosovë pritet që të bien ndjeshëm. Prishtina Weather në parashikimet për motin ka bërë të ditur se s
Bënin "kërdinë" me vjedhje në mes të Athinës, shpërbëhet banda me shqiptarë Një bandë me shumë anëtarë është shkatërruar në Athinë. Ata ishin kryesisht të mitur, të cilët kryenin sistematikisht
3 arsyet pse duhet të filloni që sot të përdorni vaj peshku Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit, kryesisht nga salmoni, sardelet dhe s
Nuk është rastësi, a e dini pse portokallet shiten në rrjetë të kuqe A keni vënë re se portokajtë në dyqane shiten kryesisht të vendosur në rrjeta ngjyrë të kuqe? Dhe për këtë, ka një ar
Tiranë vatër e "kuqe", cilat janë tre pikat e nxehta në kryeqytet Janë tre zona në Tiranë të cilat konsiderohen si vatra të "nxehta" të përhapjes së koronavirusit. Lajmin e bën të dit
Flet mjekja: Ku janë zonat më "të nxehta" të koronavirusit në Tiranë Minsitrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka takuar nga afër epidemiologët dhe mjekët e Tiranës, teksa ë
Maqedonia e Veriut preket nga i nxehti afrikan, sot dhe nesër temperaturat më të larta Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se gjatë dy ditëve të ardhshme (sot – e enjte dhe nesër – e premte), i gji
Plane për pushime këtë fundjavë, moti ndryshon faqe Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike në Maqedoninë e Veriut (DPHM) paralajmëron se nga nesër pasdite do të ketë zhvill
Diabeti, disa këshilla si ta mbajmë nën kontroll gjatë verës Kujdesi ndaj temperaturave të larta në verë është një këshillë që vlen për të gjithë, por në rastin e diabetikëve kujdes
MOTI/ Bëhuni gati e ikni për plazh këtë fundjavë (FOTO LAJM) Fundjava do të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira në zhvillim në orët e mesditës. Në Alpe dhe përgjatë reli
Shenja që ju tregojnë se keni nevojë për më shumë vitaminë A (FOTO LAJM) Të gjitha vitaminat janë thelbësore që trupi të kryejë një sasi të jashtëzakonshme të funksioneve të përditshme. Pas shi
Komentatoret e sportit të zhveshura në ekrane, Açka: U duhet të mbijetojnë (FOTO LAJM) Shkrimtarja Flutura Açka përmes një publikimi në rrjetet sociale ka trajtuar fenomenin e zhveshjes në ekran, kryesisht n
Vranësira kalimtare, si pritet të jetë moti nesër Ditën e nesërme, pritet që vendi ynë të karakterizohet nga mot kryesisht i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit.
Kufiri me Greqinë mbetet i mbyllur, shqiptarët detyrohen të kalojnë doganën në këmbë Në pikën kufitare të Kakavijës prej orës 1 e deri më tani kanë hyrë në Shqipëri 60 shqiptarë kryesisht këmbësorë dhe pak
Moti sot i paqendrueshëm, mësoni se ku do të ketë reshje shiu Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që her
Shkon në 998 numri i të prekurve nga koronavirusi në vend (VIDEO) Gjatë 24 orëve të fundit, ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 9 raste të reja me koronavirus dhe në total shkon 998nu
Numri më i ulët në dy muaj, sot vetëm një rast me koronavirus (VIDEO) Ka shkuar në 949 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë, ku gjatë orëve të fundit është konfirmuar vetëm 1