999 rezultate për

kryera

Fajësia e Ojdaniqit dëshmoi krimet serbe në Kosovë Pranimi i fajësisë për krimet e kryera ndaj popullatës civile shqiptare në Kosovë nga ana e ish-shefit të Shtabit të Ush
Gol i çmendur me 112 km/orë (VIDEO) Goli i sulmuesit belg të Aston Villës, Benteka i shënuar ndaj West Bromwich Albion është goli më i shpejtë në këtë edici
Gushi pendohet për vrasjet e kryera, kërkon gjykim të shkurtuar Viktor Gushi, i akuzuar për dy vrasje, plagosje dhe grabitje kërkoi të mërkurën nga Gjykata e Tiranës gjykim të shkurtua
Siri, Assad shpall aministi për të dënuarit Presidenti sirian, Bashar al-Assad dekretoi sot një amnisti të përgjithshme ndaj të dënuarve që nuk janë dënuar për aksi
Opozita kundër dialogut: Serbia të kërkojë falje për krimet e kryera Dialogu politik ndërmjet Kosovës e Serbisë, i paralajmëruar që të fillojë në vjeshtë, nuk e përjashton mundësinë që në n
Vlorë, vetëdigjet 65 vjeçarja Një 65 vjeçare në fshatin Babicë e Madhe i ka dhënë fund jetës duke u vetëdjegur. Sipas policisë së Vlorës, gruaja ka sp
Policia maqedonase arreston 20 të dyshuar për vrasjen e pesëfishtë (VIDEO) UPDATE - Në një konferencë për shtyp, Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka njoftuar se ka kryer arrestimin e mbi 20
Policia e Shtetit: Ja shkeljet e kryera nga Premçi Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit nëpërmjet një njoftimi bë të ditura arsyet e largimit nga detyra të dre
Miqësi e shëndetshme, trup i shëndetshëm Të zihesh me partnerin, të jesh kompetitiv me kolegun e punës më shumë seç duhet janë shkaktare për probleme në shëndeti
Kuçovë, gjendet i vrarë 24 vjeçari Një 24 vjeçar nga qyteti i Kuçovës është gjetur i vrarë gjatë ditës së enjte. Sipas policisë se ketij qyteti Ervis Mara
Monti: Sëmundja italiane u shërua, reformat u zbatuan me shpejtësi Pas takimit të zhvilluar mes kancelares gjermane, kryeministri italian Mario Monti deklaroi se reformat e dhimbshme që k
Sarandë, tritol në dyqan, shpërthimi trondit pallatin Një dyqan në qytetin e Sarandës është shkatëruar gjatë natës së kaluar nga shpërthimi i një sasie tritoli që ishtë vënë
Policia: Atentatori qe vuri eksplozivin, i maskuar Disa orë pas shperthimit te nje sasie eksplozivi ne banesën e nëndrejtorit të Policisë së Tiranës, Dorian Muca, policia
Hebrenjtë me fe zyrtare Hebrenjtë tashmë do të kenë fenë e tyre zyrtare në Shqipëri. Shteti shqiptar ka zyrtarizuar fenë hebreje. Tashmë në Shq
Zvicerani Stohlker u kërkon falje kosovarëve Zvicerani Fider Stöhlker tërheq fjalët mbrapa, kërkon falje për fyerjen kolektive të bërë ndaj kosovarëve. Në një deklar
Autori i sulmeve në Norvegji, ektremist i djathtë dhe anti-islamik Policia norvegjeze ka bërë publike të dhënat e para mbi personin përgjegjës të masakrës në ishullin Utoya. Indetiteti i
Përgjimet, komisioni parlamentar kërkon raport Komisioni Parlamentar ka kërkuar për mbikëqyrjen e punës së Drejtorisë së Sigurimit dhe Kundërzbulimit si dhe Agjencinë
Arrestohen 100 pedofilë në 14 vende Në 13 vende të Evropës dhe SHBA-së po kryhet një operacion ndërkombëtar kundër pedofilisë në internet. Sipas autoritetev
Hetime për krimet e kryera në Libi Gjykata Penale Ndërkombëtare bën të ditur se prokurori i përgjithshëm, Luis Moreno Okampo, do të nisë një hetim zyrtar p
Seria A, transferimet e kryera Të hënën më 3 janar u hap zyrtarisht dritarja e merkatos dimërore e cila do vazhdojë deri më datë 31 janar. Ja cilët jan