999 rezultate për

kryera

"Dridhet" Roma, pushim i gjatë për Salah Lajm shumë i keq nga infermieria për tifozët e Romës. Verdhekuqtë nuk do të kenë në dispozicion një ndër lojtarët më të
Si të bëni kaçurrela të përkryera (VIDEO) Në këtë video ju do të shikoni se si një vajzë vetëm me ndihmën e një shiriti arrin që të realizojë kaçurrela sikur një
A do të jetë rast i Gjykatës Speciale vrasja e 14 serbëve në Grackë? (VIDEO) Kanë kaluar 16 vjet nga përfundimi i luftës, ndërsa udhëheqës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, vazhdojnë të përballen
Arsenali dy muaj pa Rosicky-n Arsenali nuk do të ketë të gatshëm për të paktën dy muaj shërbimet e mesfushorit të vet Tomas Rozicki. Lajmin e ka dh
Fletë-arreste për 16 serbë, akuzohen për krime në Kosovë Gjykata Themelore e Gjakovës, përmes Interpolit ka lëshuar fletëarreste për gjeneralin Momir Stojanoviç dhe 15 serbë e n
Një 44 vjeçar nga Shkodra i jep fund jetës Një burrë i ka dhëne fund jetës në Shkodër, ndërsa dyshohet se kjo ka ardhur si pasojë e depresionit. 44 vjeçari me
Morën fonde dhe s'pastruan Qafe Thanë-Pogradec, 4 të arrestuar Situata e krijuar nga reshjet e borës përgjatë festave të fundvitit, që çoi në bllokimin e shumë akseve rrugore si dhe m
Si do e ndryshojë teknologjia 5G botën Teknologjia 4G po përhapet me shpejtësi dhe më së shumti në vendet e zhvilluara që dalëngadalë po braktisin 3G. Në kohë
KLSH zbardh shkeljet e kryera nga Fullani për blerjen e ish-hotel Dajtit "Telashet" për ish-guvernatorin Ardian Fullani, duket se nuk kanë të sosur. Në kohën kur prokuroria po e heton për "shpë
Vjedhja në BSH, Prokuroria: Paratë nuk hynë kurrë në Thesar Kur pritet masa e sigurisë për ish Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, Prokuroria e Tiranës nis hetimin
Ja si pritet të jetë Chelsea 2014-15 (FOTO LAJM) Në Angli janë të sigurtë tashmë: Chelsea i Jose Mourinhos është shumë pranë afrimit të Mehdi Benatia, mbrojtësi maroken
Reagon Krasniqi: Kryeministri i Serbisë të tregojë krimet serbe Pas vizitës së Uilliamson sot në Beograd, ka reaguar ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi. Ai u shpreh se kryeminis
Kuvendi pritet të votojë mandatin e EULEX dhe Gjykatën Speciale Gjatë seancës së sotme Kuvendi i kosovës pritet të diskutoj zgjatjen e mandatit të EULEX-it dhe krijimin e një Gjykate S
Gjykata nuk do të amnistojë as krerët e shtetit Gjykatat nuk do të amnistojnë më për krimet e kryera në periudhën e luftës, as nëse bëhet fjalë për vetë udhëheqësit e R
Borxhi publik i Shqipërisë mbi 67 përqind Ministri i Financave Shkëlqim Cani e ka cilësuar si të rëndë situatën financiare në vend. Në një konferencë të përbashkë
Bllaca trimëron dëshmitarët tjerë Dënimi i ulët që iu shqiptua Nazim Bllacës, po ndikon që të tjerët t’i rrëfehen EULEX-it për të gjitha vrasjet, vetëm e
Fertiliteti alarmon Europën Ekspertët dhe studiuesit lëshuan alarmin për atë që e quajtën ulje drastike e fertilitetit në Europë. Kjo ulje është vër
Kompensim poshtërues i gjykatës serbe ndaj shqiptarëve Gjykata Themelore në Beograd ka sjell aktgjykimin me të cilin e obligoi Republikën e Serbisë që tre shqiptarëve të Kosov
Bashar al-Assad shpall amnesti për krimet e kryera Në një pjesë të qytetit sirian të Aleppos për pak kohë janë ndalur luftimet, për t,u dhënë zyrtarëve të Gjysmëhënës së K
Dëshmitë mbi vrasjet e kryera nga “Çakallët” Dëshmitari Salji Uka, fermer nga Zahaci, ku besohet se janë vrarë gjatë vitit 1999 të paktën 18 civilë gjatë një sulmi