E FUNDIT/ Shënohet viktima e 10 nga koronavirusi në Shqipëri
999 rezultate për

kryera

Vret 300 mijë njerëz, 96 vjeçari kërkon falje për krimet e kryera Oskar Grening, 96-vjeçar, një ish ushtar nazist, i cili u dënua me katër vjet burg për vrasjen e 300,000 njerëzve në kam
Historike, ISIS kërkon falje për herë të parë për sulmet e kryera Luftëtarët e Isis "kërkuan falje" pas nisjes së një sulmi ndaj ushtarëve izraelitë, ka pohuar ish ministri i mbrojtjes i
Jetonte vetëm, gruaja nga Lushnja i jep fund jetës me fotoksinë Një grua e moshës 64 vjeçare është vetëvrarë duke konsumuar fotoksinë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se
Grabiti pikën e lojërave të fatit: Krimet e kryera nga shënjestra e sotme e atentatit të Vlorës Shënjestra e atentatit të sotëm në Vlorë, 25-vjeçari Inez Hajrulla nuk është një emër i panjohur për policinë. Madje
Vdes në spital shkodrani i burgosur për vrasje Një shkodran i burgosur i dënuar për vrasje ka ndërruar jetë në spital. Ngjarja ka ndodhur më datë 12.11.2017, në rea
Tatimet: Si do të përcaktohet vendi i furnizimit të TVSH-së për shërbimet e kryera Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar për mënyrën se si do të përcaktohet vendi i furnizmit të TVSH-së, lidhur
Bllokohen dy skafe, njëri po shkonte nga Jala në Durrës Dy skafe janë sekuestruar ditën e sotme në Vlorë, të cilat lëviznin pa dokumentacione. Policia bën me dije se njëri
129 milionë lekë dëm, KLSH kallëzon kryetaren e Bashkisë Sarandë KLSH me anë të një njoftimi zyrtar ka kallëzuar kryetaren e bashkisë Sarandë Florjana Koka. Ajo akuzohet për shërb
Disa mënyra si të bëni foto të përkryera në Instagram Tommy Clarke është bërë një fotograf mode që kur nisi të postojë në Instagram, dhe u dallua për cilësinë e tyre. Si eksp
Shpërthimin eksplozivi në Fier, makina shkatërrohet tërësisht Një sasi eksplozivi e vendosur në një makinë ka shpërthyer pasditen e kësaj të shtune në Fier, në lagjen “Kryengritja”.
Rama: Shqipëria nuk është fushë me lule, mund ta fusim në një fazë të re PS ka mbledhur Asamblenë e saj Kombëtare, ku kryetari i partisë, kryeministri Rama, ka folur për reformat e kryera gjatë
REPORTAZH/ Kryerabini i Athinës dhe gjithë Greqisë është vlonjat! (FOTO LAJM) Paraditen e dy korrikut që kaloi, duke duruar vapën mes djersësh që shkonin çurk, mbi dyqind veta e mbushën dingas sinag
Policia arreston hajdutin profesionist pas "gabimit" fatal në Vlorë (FOTO LAJM) Kishte kryer disa vjedhje në zonë, por ai ka bërë “gabimin” fatal kur vendosi të hyjë në shtëpinë e një shtetari amerika
A mund t'ju kthejë "Paracetamoli" në infertilë? Studimet e fundit të kryera nga ekspertët, kanë dalë në përfundimin se një qetësues i thjeshtë dhimbjesh siç është "Para
Kovaç: Serbia planifikoi luftërat Shefi i diplomacisë së Kroacisë, Miro Kovaç, e ka mohuar sërish se vendi i tij po bllokon rrugën e Serbisë drejt anëtarë
"Dridhet" Roma, pushim i gjatë për Salah Lajm shumë i keq nga infermieria për tifozët e Romës. Verdhekuqtë nuk do të kenë në dispozicion një ndër lojtarët më të
Si të bëni kaçurrela të përkryera (VIDEO) Në këtë video ju do të shikoni se si një vajzë vetëm me ndihmën e një shiriti arrin që të realizojë kaçurrela sikur një
A do të jetë rast i Gjykatës Speciale vrasja e 14 serbëve në Grackë? (VIDEO) Kanë kaluar 16 vjet nga përfundimi i luftës, ndërsa udhëheqës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, vazhdojnë të përballen
Arsenali dy muaj pa Rosicky-n Arsenali nuk do të ketë të gatshëm për të paktën dy muaj shërbimet e mesfushorit të vet Tomas Rozicki. Lajmin e ka dh
Fletë-arreste për 16 serbë, akuzohen për krime në Kosovë Gjykata Themelore e Gjakovës, përmes Interpolit ka lëshuar fletëarreste për gjeneralin Momir Stojanoviç dhe 15 serbë e n