999 rezultate për

kryeqytetin

Drita shkruan histori në kryeqytetin e shqiptarëve, kalon në turin e 3 të Europa League (VIDEO) Drita ka shkruar historinë e futbollit kosovar, pasi bëhet skuadra e parë vendore që do të marrë pjesë në rrethin e tret
Pamje të fikshme: Shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin e Libanit (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ndodhi sot në kryeqytetin libanez, Bejrut duke dëmtuar ndërtesat dhe zyrat përreth qytetit.
Shumë njerëz nën rrënoja, dy shpërthime të fuqishme trondisin kryeqytetin libanez Shpërthime të fuqishme kanë tronditur kryeqytetin libanez, Beirut. Shpërthimi ndodhi përpara aktgjykimit të një gjyqi
"Gati stadiumi i ri për kryeqytetin", Halili gëzon tifozët e Tiranës: Do ketë 14 mijë vende Refik Halili kërkon të ndërtojë një stadium të ri. Ai do të ngrihet mbi stadiumin aktual “Selman Stërmasi”. Pak ditë më
Një Tiranë ndryshe, çfarë ndodh çdo ditë në kryeqytetin që gëlonte zhurma (FOTO LAJM) Pandemia zbehu edhe jetën në kryeqytet. Aty ku çdo ditë shihje rrugë, dyqane, kafene e lokale plot sot mbizotëron heshtj
Tirana bosh, gjobat e majme e frika nga COVID-19 zbrasin kryeqytetin (FOTO LAJM) Qeveria ka ndërmarrë masa të rrepta për lëvizjen e qytetarëve në këmbë apo me makinë për shkak të koronavirusit. Ven
E BUJSHME/ Tare siguron Giroud? Lazio duket se ka arritur një marrëveshje me Olivier Giroud dhe është duke pritur konfirmimin e Chelseat që ta transfero
E dashura e Dani Alves ka nostalgji për Parisin (FOTO LAJM) “Parisi është një qytet iu mbushur me racistë dhe pas një jave, bëhet shumë i lodhshëm”, pati deklaruar disa ditë më par
17 mijë bileta të shitura! Derbi në "Air Albania" ka çmendur kryeqytetin Trendi u pa që në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme. Rradhë të gjata në të gjitha pikat e shitjes me tifozë që
Lëndoi 3 njerëz e anoi pallatin, tiranasit braktisin me urgjencë kryeqytetin (VIDEO) Tërmeti i pasdites ka shkaktuar panik të madh në Tiranë. Deri më tani raportohet 3 persona të lënduar nga tërmeti ndërko
Aeroporti i ri në Kinë, thjesht magjepsës (FOTO LAJM) Shumica prej nesh janë mësuar mjaft me fjalët “më e madhja në botë” për të përshkruar në shumë aspekte Kinën. E për t
Mourinho në Madrid, portugezi tregon arsyen pse ndodhet në kryeqytetin spanjoll Jose Mourinho është në pritje të momentit të tij, duke kërkuar një ekip me të cilin të vazhdojë karrierën pas asaj etape
TRAGJEDIA/ Shtatë të vdekur e shumë të zhdukur pas përmbytjes së varkës në Budapest Të paktën shtatë vetë kanë vdekur dhe 19 janë zhdukur pasi një varkë u përmbys në lumin Danub, në kryeqytetin hungarez B
Zbulohet plani i Partizanit për të djegur kryeqytetin Partizani i trajnerit Skënder Gega arriti ta realizojë objektivin madhor tri javë para mbylljes së kampionatit, ku me fi
Mesfushori i Arsenal nuk do të jetë në finalen e Europa League për arsye sigurie Arsenal me meritë të plotë arriti të siguronte kualifikimin në finalen e Europa League, ku të këtë përballë një tjetër
Libia alarmon botën, mijëra forca rrethojnë kryeqytetin Erërat e luftës po fryjnë gjithnjë e më fort në Libi. Fuqitë botërore dhe Kombet e Bashkuara dënuan luftimet, ndërsa for
Dramë në Stamboll, Erdogan humb kryeqytetin dhe qytetet e mëdha Pushteti autoritarist, burgosjet dhe nxjerrjet masive nga puna si edhe kriza ekonomike duket se i ka dhënë rezultatet e
"Ishte plani i FBI-së", avokati bën deklaratën e fortë pas protestës Pas protestës së dhunshme që u zhvillua ditën e djeshme në rrjet kanë shpërthyer mijëra reagime. Një ndër to ishte e
“Corriere della Sera” jehonë ndryshimeve në kryeqytetin shqiptar (FOTO LAJM) Mediat e huaja vijojnë t’i bëjnë jehonë ndryshimeve që kanë ndodhur 3 vitet e fundit në Tiranë, por edhe ta promovojnë a
Alarm për puç në Arabinë Saudite, ushtria mësyn kryeqytetin Mediet saudite kanë thënë se princi Mohammed bin Salman e ka vënë ushtrinë në gjendje gatishmërie, pas thashethemeve se