999 rezultate për

kryeqytet

Tmerruan Tiranën, shikoni sa shumë rrufe ranë mbrëmë në kryeqytet (FOTO LAJM) Tirana, Durrësi dhe një numër i madh qytetesh në Shqipërinë e mesme përjetuan një natë të frikshme për shkak të numrit j
Kujdes, sot mund të përmbyten sërish rrugët në Prishtinë Moti ka befasur sërish. Shi i madh po bie edhe sot në Prishtinë, duke rrezikuar që të rikthehen vërshimet si ditën e dje
"Qameti" në Tiranë, kryeqyteti me sheshin më të bukur përmbytet në pak minuta shi dhe breshër (VIDEO) Kanë mjaftuar vetëm pak minuta reshje shiu dhe breshëri që të përbytin rrugë të tëra në Tiranë. Tashmë, në kryeqytet
Më shumë femra, 96 000 kryeqytetase serbe nuk kanë partner Të paktën 96.647 gra në kryeqytet nuk kanë partnerë, dhe disa nga arsyet për këtë janë se burrat migrojnë më shpesh, të
Muzika e lartë e lokaleve gjatë natës, merren masa Ndotja akustike është kthyer tashmë prej kohësh në një problem shumë serioz, sidomos në zonat më pikante të kryeqytetit,
Ohri lidhet nga ajri edhe me një tjetër kryeqytet evropian Linja ajrore në relacionin Varshavë - Ohër do të nisë prej sot, në organizim të tur-operatorit "Rainbow".Fluturimi i par
Bashkia e Tiranës i jep zgjidhje furnizimit me ujë të pijshëm për dy lagje në kryeqytet Bashkia e Tiranës ka ndërhyrë këtë javë në dy lagje të ndryshme të kryeqytetit për të garantuar furnizimin normal me ujë
Plas arma në mes të kryeqytetit Në orën 16:00 në rrugën “Drenica” në Prishtinë ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri, ku ne vendin e ngjarjes është gje
Gjendet një person i vdekur në një puset të kryeqytetit Policia e Kosovës ka konfirmuar se rreth orës 20 në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë është nxjerrë trupi i pajetë i n
Terrorizuan Tiranën, policia zbardh të shtënat me armë në kryeqytet Zbardhet ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në bulevardin “Bajram Curri” ku pati të shtëna me armë zjarri. Policia shp
Nesër mbyllet rruga “Meto Bajraktari” në kryeqytet Nesër mbyllet rruga “Meto Bajraktari” në kryeqytet, shkak punimet për rregullim të kanalizimit. Kryetari i Prishtinës
Shpërthime të fuqishme në kryeqytet, panik në Arabinë Saudite Katër shpërthime të fuqishme kanë ndodhur gjatë paradites së sotme në Rijad të Aranisë Saudite duke shkaktuar panik tek
Të shtënat me armë në kryeqytet, policia jep detaje Policia Rajonale e Prishtinës ka konfirmuar rastin e të shtënave me armë tek ‘Parku i Qytetit’. Zëdhënësi i Policisë
Kryeqyteti i Iowa bën kërkesë që të binjakëzohet me Prishtinën (FOTO-LAJM) Prishtina pritët që të binjakëzohet më kryeqytetin e Iowa – DesMoines. Kryetari i kryeqytetit të DesMoines i ka bërë
Bashkia masakron qentë e lagjeve, por Pit Bull-at bëjnë kërdinë në Tiranë (VIDEO) Për muaj me radhë, shoqata për mbrojtjen e kafshëve akuzojnë Bashkinë e Tiranës për shfarosjen e qenve pa zot që rrinë r
I prishi Rama, Veliaj rikthen kioskat me qofte e salçiçe në Tiranë? (FOTO LAJM) Tiranës i janë shtuar kioskat gjatë muajve të fundit, ndërsa gjatë ditës së djeshme, krahas atyre që shesin patatina, pa
Kush janë 5 prokurorët e task forcës në Kryeqytet Kanë dalë emrat e 5 prokurorëve që do jenë pjesë e Task-Forcës së kryeqytetit. Mwsohet se në Task-Forcë janë përzgje
Në kryeqytetin botëror të prostitucionit, aty ku pleqtë shfryjnë epshet mbi vajzat e reja (FOTO LAJM) Pattaya në Tailandë cilësohet si kryeqyteti i seksit në botë, ku një numër i madh vajzash nga rajoni shesin trupin e tyr
Shteti evropian, njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Liviu Dragna, një antar i një prej partive bashkëqeverisëse në Rumani ka konfirmuar se ata mund të transferojnë ambasadë
Ashensori shpërthen në flakë në kryeqytet, panik te banorët Një ashensor i një pallati në zonën e “Myslym Shyrit” në Tiranë ka shpërthyer në flakë këtë pasdite. Sipas informacio