E FUNDIT/ Tërmeti trondit Shqipërinë
999 rezultate për

kryeprokurorit

Hetimi ndaj ish-kryeprokurorit Llalla, Kim: Është ende një zyrtar non grata Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas vendimit lidhur me ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla qw u shpall i pandeh
Ambasadori i OSBE-së i shkon në zyrë Kryeprokurorit Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka patur sot një takim me kreun e prezencës së OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt.
Shoqëria Civile çohet në këmbë kundër Lumezit ​Sot në Sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të mbahet protesta e dytë e thirrur nga shoqëria civile, për shka
Edhe sot protestohet kundër Lumezit Qytetarët sot do të organizojnë protestë dhe marshojnë drejt Zyrës së Kryeprokurorit dhe Zyrës së Kryeministrit. Ata
Jep dorëheqje Lumezi? Vetëm tri orë para se të mbahet protesta kundër kryeprokurorit të shtetit, Aleksander Lumezi, ky i fundit ka paralajmëru
Kjo është rruga e protestës kundër Lumezit Organizatorët protestës kundër ndërhyrjes së politikës në sistemin e drejtësisë, ka zbuluar itinerarin e organizimi të s
Vajza e kryeprokurorit korr sukses, fillon punën në gjykatë (FOTO LAJM) Vendi i punës ‘zyrtar ligjor’ në Gjykatën Supreme të Kosovës ka nxitur interesim për dhjetëra juristë kosovarë, por ai k
"Plumb në ballë" Kryeprokurorit Jovevski (FOTO LAJM) Shqiptarët që sot protestojnë për rastin Almirit kanë kryqëzuar Kryeprokurorin Jovevski dhe i kanë vendosur një “plumb n
Deputetët: Projektligji për Prokurorin e Shtetit fuqizon kompetencat e kryeprokurorit Kuvendi i Kosovës gjatë seancës së sotme ka bërë shqyrtimin e parë të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligj
Prokuroria e Shtetit reagon ndaj Prokurorit Ali Rexha Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj lajmit të publikuar në një televizion s
Fillon protesta e opozitës para Kuvendit (FOTO LAJM) Ka nisur para pak minutash protesta e opozitës kundër zgjedhjes së Kryeprokurorit të përkohshëm me pjesëmarrjen e mijëra
Zgjedhja e kryeprokurorit, Ilir Meta takim urgjent kokë më kokë me Donald Lu Situata e nxehtë pas paralajmërimit të opozitës për protesta ka bërë që Presidenti i vendit Ilir Meta të zhvillojë një t
Gazetarja nxjerr emrin e kryeprokurorit: Është një grua, mbështetet nga socialistët Zgjedhja e kryeprokurorit të ri ka nxehur edhe më shumë situatën politike në vend. Ndërkohë që Këshilli i lartë i Pr
Opozita bojkoton mbledhjen për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri Ashtu siç pritej, ka nisur në Komisionin e Ligjeve mbledhja e parë për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Por në mbled
Basha kërcënon Ramën për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri Kreu i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme ka reaguar në lidhje me zgjedhjen e kryeprokurorit të ri. Basha deklaroi se z
PD bojkoton seancën e parë për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri Ditën e sotme në orën 15:00 do të zhvillohet seanca e parë dëgjimore për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri. Burime nga se
Akuza ndaj Ramës: Po zvarritet e përgjërohet për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri Zgejdhja për kryeprokurorin e ri është tashmë ceshtja më pikante që zien mes qeverisë së Ramës dhe opozitës. Deputeti
Zgjedhjet për kryeprokuror, kjo është kandidatja më e re Ndërkohë që politika zien nga debati i madh për zgjedhjen e kryeprokurorit dhe teksa sot PS-ja përsëriti ftesën për prok
Franca del hapur kundër Lu-së: Prokurori i ri të zgjidhet sipas Kushtetutes Ambasadorja franceze në Tiranë, Christine Vasak ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit në Shqipëri për zgjedhjen e
Ish-ministri tregon pse mbështet Bashën për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri Ish-ministri dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike Arben Imami i ftuar në Neës24 ku ka thënë se mbështet Bashën për zgj