999 rezultate për

kryeprokuror

Boateng në telashe, po hetohet për plagosjen e ish-së dashurës së vetëvrarë Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria e Mynihut për plagosjen e Kasia Lenhardt, ish-e dashura e tij, e cila bëri vetë
"Është gjetur i vdekur në mal", kryeprokurori flet për Fadil Syleviçin Ditën e sotme është gjetu i pajet një person në afërsi të Liqenit të Badovcit, ku sipas mediave në Kosovë bëhet fjalë pë
Babai vrau vajzën dhe gruan e i dha fund jetës, flet i afërmi i tyre Një mik i familjes kosovare në Isselburg të Gjermanisë, dy anëtarë të së cilës (gruaja, 46 vjeç, vajza 16-vjeç) u vranë
Akuzohen për krime lufte, Kryeprokurori: Gjykimi të mbahet jo më vonë se shtatori i 2021 Shtatori i 2021-s është afati më i caktuar sipas Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Gjykatën Speciale për të nisur g
Kryeprokurori i Hagës parashikon dënim të përjetshëm për Hashim Thaçin (FOTO LAJM) Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith, në letrën e tij drejtuar Gjyqtarit të Procedurës Paraprake, N
Hetimi ndaj ish-kryeprokurorit Llalla, Kim: Është ende një zyrtar non grata Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas vendimit lidhur me ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla qw u shpall i pandeh
Ish-Kryeprokurori i EULEX i vë vulën: Basha nuk ka lidhje me akuzat ndaj UÇK-së Ish-Kryeprokurori i EULEX, John Clint Williamson thotë se kreu i PD, Lulzim Basha nuk ka lidhje me akuzat ndaj UCK-së dh
Ambasadori i OSBE-së i shkon në zyrë Kryeprokurorit Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka patur sot një takim me kreun e prezencës së OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt.
KLP mban mbledhjen e rëndësishme, caktohen kryeprokurorët e rretheve Këshilli i Lartë të Prokurorisë ka shqyrtuar propozimet për drejtues të përkohshëm të Prokurorive në rrethe. Kjo ësht
Dy prokurori në Kosovë për disa muaj pa kryeprokuror Prokuroria Speciale e Kosovës dhe Prokuroria Themelore në Prishtinë, ende nuk kanë prokurorë. Këto dy prokurori tash
Eksploziv në makinën e prokurorit në Vlorë, reagon Kryeprokurori Olsian Çela Në orët e para të mëngjesit të datës 21.12.2019, në qytetin e Vlorës një sasi eksplozivi është hedhur dhe ka shpërthyer
U zgjodh Kryeprokuror, zbardhet takimi i ambasadorit gjerman me Olsian Çelën Ambasadori Gjerman Peter Zingraf ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Prokurorin e ri të Përgjithshëm Olsian Çela.
A do ketë arrestime për viktimat e tërmetit? Flet kryeprokurori Ditën e djeshme, Olsian Çela mori zyrtarisht detyrën si Kryeprokuror i Përgjithshëm. Abc News raporton nga Durrësi se
I peshojnë 7 çështje mbi krye, i vihet shiriti banesës së kryeprokurores së Durrësit Tërmeti i 26 nëntorit nuk ka kursyer as banesën e kryeprokurores së Durrësit, Anita Jella. Jella është edhe pjesë e g
Kryeprokurori Çela jep paralajmërimin e parë: Njerëzit presin drejtësi Kryeprokurori i ri i sapozgjedhur Olsian Çela ka mbajtur fjalën e tij në Prokurori, ku ka thënë se vendi është duke kal
U miratua me 101 vota, Olsian Çela mbërrin në Kuvend Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto
U zgjodh Kryeprokuror, kush është Olsian Çela i dosjeve të "bujshme" Olsian Çela është zgjedhur Kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Kuvendi miratoi me 101 vota pro dhe 2 kundër dhe 10 abstenim
Zgjidhet Kryeprokurori i ri i Shqipërisë Olsian Çela është zgjedhur Kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Kuvendi miratoi me 101 vota pro dhe 2 kundër dhe 10 abstenim
PS do të votojë Olsian Çelën si kryeprokuror Ditën e sotme, Shqipëria do të bëhet me Kryeprokuror të Përgjithshëm. Sipas informacioneve Partia Socialiste do të vo
Kuvendi zgjedh sot Kryeprokurorin i ri të Përgjithshëm, kush do të jetë? Kuvendi i Shqipërisë pritet të zgjedhë ditën e sotme kryeprokurorin e ri. Në orën 10:00 deputetët do të mblidhen në