999 rezultate për

kryepeshkopi

Janullatos: Grekët pinin kafe kur shqiptarët u mblidhnin ullinjtë (VIDEO) Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë Anastas Janullatos dënon ashpër luftën në Siri, ndërsa ngre pik
"Mposhtja e arrogancës", mesazhi i Kryepeshkopit Anastas me rastin e Krishtlindjeve (VIDEO) Anastas Janullatos, Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i Gjithë Shqipërisë i ka dërguar qytetarëve shqiptarë, urimin d
Kryepeshkopi 85-vjeçar afrikan kërkon të drejtën e vdekjes së asistuar 85-vjetorin e tij, kryepeshkopi i Afrikës së Jugut Desmond Tutu e kremtoi me një shkrim në gazetën “Washington Post” dhe
Kryepeshkopi Janullatos viziton të lënduarit Gjatë mesditës, kryepeshkopi Anastas Janullatos ka shkuar në QSUT për tu interesuar për jetën e besimtareve ortodokse ng
Letër e hapur kryepeshkopit Anastas me rastin e festave Një meshë lutje dhe falje për genocidin që kreu kisha greke ndaj popullsisë çame Arben LLALLA - Kisha Autoqefale Orto
Kultizimi i Janullatosit në afreskun e ri ikonografik E vërteta rreth afreskut: “I zbrituri nga qielli, Kryepeshkopi Anastas” Arben LLALLA Pas denoncimit
E vërteta rreth afreskut: “I zbrituri nga qielli, Kryepeshkopi Anastas” (FOTO LAJM) Nga Arben LLALLA - Pas denoncimit tim, ku në afreskun e ri ikonografik tek kishëza e katedrales ortodokse të Tiranës par
Ja çfarë thotë kryepeshkopi Anastas për takimin me Tsiprasin Kryepeshkopi Anastas është deklaruar lidhur me takimin e zhvilluar me kryeministrin e dorëhequr grek, Alexis Tsipras.
Vatikani arreston për pedofili ish-kryepeshkopin në Republikën Dominikane, Josef Wesolowski Agjencia e lajmeve Reuters ka njoftuar se dje Gjykata e Vatikanit ka urdhëruar arrestimin e ish-kryepeshkopit dhe ambasa
"Kathimerini": Kush po e sulmon Kryepeshkopin Anastas? "Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas ndodhet në zemër të një 'lufte' të pistë, të motivuar nga qarqet ekstreme nacionalist
Demaçi: Rama nuk duhet ta ftonte kryepeshkopin serb Vizita e kryepeshkopit serb, Irenej ishte provokuese, edhe sikur ai të mos deklaronte se "Kosova është djep i Serbisë".
Shpaloset flamuri serb në oborrin e Katedrales (FOTO LAJM) Ndërsa aktivistët e Aleancës Kuq e Zi protestonin kundër pjesëmarrjes së kryepeshkopit serb Irinej në ceremoninë e shenj
Protesta e AK-së: Peshkopi i Serbisë kundër Shqipërisë Aleanca Kuq e Zi ka reaguar kundër pjesëmarrjes së kryepeshkopit serb Irinej, në shenjtërimin e kishës në Tiranë, duke e
Policia ndalon AK-në të protestojë kundër kryepeshkopit serb Irineu Policia e Tiranës refuzoi sot kërkesën e Aleancës Kuq e Zi për të protestuar kundër pranisë së kryepeshkopit serb Irineu
Kryepeshkopi serb për përurimin e katedrales në Tiranë Kryepeshkopi serb Irinej do të jetë sot në Tiranë për të marrë pjesë në përurimin e katedrales ortodokse “Ngjallja e Kri
AK apel Edi Ramës: Anullo vizitën e kryepeshkopit serb Aleanca KuqeZi reagoi sot lidhur me ftesën e Edi Ramës që kryepeshkopi serb të vizitoje Shqipërinë. Për AK prania e krye
Pashkët, Janullatos: Kjo ditë të na fuqizojë besimin Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Fortlumturia e tij Anastas Janullatos uroi besimtarët e krisht
Janullatos: Shqipëria po kthehet në vitin 1967 (VIDEO) Marrë shkas nga ngjarjet e kishës në Përmet, Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Anastas Janullatos ka reguar duke theksuar
Janullatos: Ballkani shpeshherë ka vuajtur nga nacionalizmat Kryepeshkopi i Durresit, Tiranës dhe gjithë Shqipërisë, Anastas në një intervistë për gazetën greke “Kathimerini” shpreh
Kryepeshkopi: Emri kushtetues, dhuratë nga Zoti Ruajtja dhe avancimi i identitetit maqedonas është prioritet i gjeneratës sonë, ka deklaruar kryepeshkopi i Kishës Ortod
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.