999 rezultate për

kryeparlamentarit

LDK s`do të bashkëpunojë me subjekte të tjera për ta shkarkuar Konjufcën Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë të flasin në distancë, për mundësinë e marrëveshjes së koalicionit, derisa shpresojnë t’u
"Ministrinë e Jashtme në këmbim të kryeparlamentarit", zbulohen detaje nga negociatat Kurti- Mustafa Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka zbuluar detaje rreth bisedimeve për koalicion në mes të LVV-së dhe LDK-së. An
Ky është personi që po pengon marrëveshjen mes VV-së dhe LDK-së Marrëveshja e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike është bllokuar për shkak të postit të kryepa
Këto janë kushtet e Albin Kurtit për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit Gjatë ditës së sotshme, kryetari i LVV-së, Albin Kurti pati takim me liderin e LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pse ishte pa
Maqedoni, BDI lakmon karrigen e presidentit Në takimin e fundit të kryeministrit të Republikës së Maqedonisë me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim BDI, Ali
Kthimi i Veselit në seancë rikthen kuorumin, debatohen 15 projektligje Kthimi i Kryeparlamentarit Kadri Veseli në seancën plenare ka rikthyer edhe kuorumin e munguar në seancë, duke bërë kësh
Selmanaj kritikon Thaçin për medaljen që i ndau kryeparlamentarit të Shqipërisë Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, e ka kritikuar vendimin e p
Arbana Xharra zgjidhet këshilltare e kryeparlamentarit Kadri Veseli E la gazetarinë për t’u angazhuar në politikë, e kontributin e saj tani e tutje do ta japë si këshilltare e kryetarit të
Lekaj flet për zgjidhjen e kryeparlamentarit Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, njëherësh deputet i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, ka
Haziri: Kryesia e LDK-së do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për çështjen e Kryeparlamentarit Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri thotë se do ta shqyrtojnë propozimin e ish- liderit të Vetëven
Deputeti i Nisma-s: Përpos kryeparlamentarit, PAN-i bën edhe këtë hap me 3 gusht! Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka caktuar 3 gushtin ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Repub
Xhavit Haliti zbulon emrin e kryeparlamentarit Deputeti i Kuvendit të Kosovës si dhe nënkryetari i Partisë Demokratike, Xhavit Haliti pak minuta më parë është regjistr
Serbët synojnë postin e kryeparlamentarit Koalicioni që doli fitues në zgjedhjet e 11 qershorit, PDK-AAK-Nisma vazhdon ta mbajë sekret emrin e kryeparlamentarit m
Lista Serbe kërkon postin e kryeparlamentarit? Lista Serbe është duke planifikuar që të kërkojë postin e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, në mënyrë që të japë votat e
Gati skenari i përsëritjes së sulmit, VMRO pushton kabinetin e kryeparlamentarit Deputetë të VMRO-DPMNE-së po qëndrojnë para derës së zyrës së kryetarit të Kuvendit dhe nuk lënë kryetarin e porsazgjedh
Veseli i ofron mbështetjen e tij të plotë kryeparlamentarit të ri të Maqedonisë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e ri të Kuven
Deputetët i kthehen punës për zgjedhjen e kryeparlamentarit Deputetët e Maqedonisë pritet të kthehen sërish në Kuvend rreth orës 11, për të zgjedhur kreun e ri të Parlamentit.
Presidenti i ri, përfundon takimi 1 orësh mes Ramës dhe Metës Sapo ka përfunduar takimi i kryeministri Edi Rama me aletin e tij në koalicion Ilir Meta. Takimi i cili zgjati 60 min
Vazhdon debati i deputetëve për zgjedhjen e kryeparlamentarit Ka vazhduar debati për seancën konstituive, nërssa deputetët edhe gjatë ditës së djeshme vazhduan me vërejtjet procedura
Vazhdon në ditën e shtatë seanca për zgjedhjen e kryeparlamentarit Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do të vijojë sot në ditën e shtatë seancën për zgjedhjen e kreut të parlamentit.