999 rezultate për

kryeparlamentari

Lista Serbe kërkon postin e kryeparlamentarit? Lista Serbe është duke planifikuar që të kërkojë postin e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, në mënyrë që të japë votat e
Kryeparlamentari Xhaferi dëshmon nesër për të "enjten e përgjakshme" Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, do të paraqitet ditën e nesërme në Prokurorinë Themelore Publike (PTHP
Kryeparlamentari Xhaferi pret formimin e shpejtë të qeverisë së re Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi realizoi sot një takim me Karen Pierce, Drejtoreshën Politike në Ministrinë e Punë
Kryeparlamentari Xhaferi: Përulem para popullit shqiptar Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i ftuar në emisionin “Click Plus” me përulje më të thellë falënderoi
Gati skenari i përsëritjes së sulmit, VMRO pushton kabinetin e kryeparlamentarit Deputetë të VMRO-DPMNE-së po qëndrojnë para derës së zyrës së kryetarit të Kuvendit dhe nuk lënë kryetarin e porsazgjedh
Kryeparlamentari Xhaferi i jep 10 ditë kohë Ivanovit që të japë mandatin Kryetari i ri Kuvendit, Talat Xhaferi për televizionin shtetëror kroat HRT, theksoi se ai është kryetari i vetëm legjiti
Pas takimit me Yee, Gruevski vazhdon të mos njohë kryeparlamentarin Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski së bashku me disa funksionarë tjerë të partisë së tij, realizoi takim me zv.n
Xhaferi i kërkon Ivanovit mandatin për qeverinë e re Kryeparlamentari Xhaferi pritet që ditën e martë t'i kërkojë mandatin për formimin e qeverisë së re presidentit të Maqed
Hojt Li dhe Ahmeti shtërngojnë duart, mbështetje të madhe nga SHBA-të Zёvendёs ndihmёs sekretari i shtetit pёr Evropё dhe Euro-Azi Hoyt Brian Yee, ka shtërnguar
Veseli i ofron mbështetjen e tij të plotë kryeparlamentarit të ri të Maqedonisë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e ri të Kuven
Flet kryeparlamentari shqiptar: Ja ç'ndodhi në Kuvendin e Maqedonisë Kryetari historik shqiptar i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili u zgjodh dje në një seancë të jashtëzakonshme
BE pranon Talat Xhaferin si kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë Përfaqësuesja e lartë e BE-së Federika Mogherini përmes një letre të publikuar në faqen zyrtare të Komisionit Evropian k
Deputetët i kthehen punës për zgjedhjen e kryeparlamentarit Deputetët e Maqedonisë pritet të kthehen sërish në Kuvend rreth orës 11, për të zgjedhur kreun e ri të Parlamentit.
Presidenti i ri, përfundon takimi 1 orësh mes Ramës dhe Metës Sapo ka përfunduar takimi i kryeministri Edi Rama me aletin e tij në koalicion Ilir Meta. Takimi i cili zgjati 60 min
Vazhdon debati i deputetëve për zgjedhjen e kryeparlamentarit Ka vazhduar debati për seancën konstituive, nërssa deputetët edhe gjatë ditës së djeshme vazhduan me vërejtjet procedura
Ambasadorja gjermane: Zgjidhni kryeparlamentarin Ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer, ka deklaruar se Maqedonia do të duhet të zgjedhë sa më shpejtë kreun e ri
Vazhdon në ditën e shtatë seanca për zgjedhjen e kryeparlamentarit Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do të vijojë sot në ditën e shtatë seancën për zgjedhjen e kreut të parlamentit.
Ky është skenari i i VMRO dhe BESA-s për kryeparlamentarin Nga VMRO-DPMNE-ja kanë thënë për "Zhurnal.mk" se kjo parti ka gjasa që t'i japë përkrahje Lëvizjes BESA për të garuar pë
Seanca për kryeparlamentarin e Maqedonisë mund të zgjasë me muaj Seanca për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë, në bazë të ritmeve si po zhvillohet, mund të zgjasë me muaj
Xhaferi: VMRO dhe LSDM pranuan që kryeparlamentari të jetë shqiptar (VIDEO) Me seancën konstitutive që do të mbahet të hënën, pritet që të zgjidhet edhe kryeparlamentari i ri. Talat Xhaferi i B