999 rezultate për

kryeministri

Vdekja e George Floyd, kryeministri kanadez bie në gjunjë (FOTO LAJM) Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka marrë pjesë në protestat kombëtarë kundër racizmit. I ulur në gjunjë krah prot
BDI: Bashkë për kryeministrin e parë shqiptar! Ali Ahmeti ka vendosur që në zgjedhjet e reja te ketë si synim fitoren. BDI-ja i hyn garës me një synim të ri, të fit
E PABESUESHME/ E vitit 1998, ja makina që përdor Hoti (FOTO LAJM) Avdullah Hoti, i cili sapo është bërë Kryeministri më i ri i Kosovës nën singlën e LDK-së, ka bërë buje jeta e thjeshtë
Avdullah Hoti merr sot zyrtarisht detyrën e kryeministrit Avdullah Hoti do të marrë sot zyrtarisht detyrën e tij si kryeministër i ri i vendit. Pas votimit të djeshëm në Kuvend m
Kosova sot me qeveri të re, pas Ramës, reagon edhe Basha Sot u votua qeveria e re në Kosovë dhe kryeministër u përzgjodh Avdullah Hoti. Pas reagimit të kryeministrit Rama, ka
Kryeministri i ri i Kosovës është tifoz i çmendur i gjigandit anglez Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti është tifoz i flakt i Liverpoolit. Këtë gjë, Hoti e ka treguar në disa ras
Paloka: Skandali ka marrë dhenë, Rama me charter privat për qejfet e veta Pak akuzave të PD-së dhe PDIU-së se kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Francës me charter privat duke harxhuar 100
5 milion euro për respiratorë të prishur, arrestohet kryeministri boshnjak dhe një zyrtar tjetër Dy zyrtarë të lartë të shtetit në Bosnjë-Herzegovinë dhe një pronar i një kompanie private, kanë përfunduar në pranga pë
Manipulim me dashje apo?! Rama citon Rajmonda Bulkun për shembjen e teatrit por jo të vërtetën Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë kryeministri Rama foli sërish për teatrin. Në mbrojtje të vendimit për t'u sh
Rama i quan kafshë kritikët e tij: Unë nuk vras, vjedh, shpif apo shantazhoj! Kryeministri Edi Rama njihet për aftësinë e tij për t'u shprehur dhe kjo e ka ndihmuar më se shumti në këtë karrierë tas
Rama: Më 1 qershor do të hapet i gjithë vendi, gjatë gjithë kohës Më 1 qershor e gjithë Shqipëria do të hapet gjatë gjithë kohës. Kryeministri Rama lajmëroi të mërkurën se kjo do të
Kurti: LDK tentoi ta mbysë politikisht Vjosa Osmanin, por nuk do të mundet Kryeministri në detyrë, Albin Kurti sonte në ‘A Krasta Show’ ka mbrojtur Vjosa Osmanin nga partia e saj LDK, me të cilën
Spasovski: Nëse përkeqësohet situata, rikthejmë kufizimet Maqedonia e Veriut është një nga vendet e fundit në rajonin e Ballkanit Perëndimor që sot publikoi masat lehtësuese si d
Artan Hoxha paralajmërim kryeministrit Rama: Nuk e ke të gjatë! Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë një postim në rrjetin social Facebook, ku ka ironizuar politikanët shqiptarë
Të gjithë në plazh por Rama nuk e di?! Vajzat "topless" shijojnë diellin (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama deklaroi se plazhi do të hapet më 10 qershor, por në fakt sezoni ka nisur dhe njerëzit kanë ikur n
Rama zbulon serialin me shqiptarë që e mbajti zgjuar deri sa kënduan gjelat e Surrelit Kryeministri Edi Rama duket se e ka kaluar karantinën si të gjithë ne, duke parë filma. Një ndër serialet më të ndje
Aktori i humorit shpërthen në akuza ndaj Ramës: Nuk të bindem se nuk jam dele! Vendimi i kryeministrit Edi Rama për të ndaluar qarkullimin e makinave në fundjave ka shkaktuar reagime të shumta. Nj
"Ndoshta Rama nuk punon fare", eksperti flet për të dielën pa makina Eksperti i ekonomisë Artur Sulçe në një intervistë për Fax news ka thënë se deklaratat e kryeministrit Rama për të dielë
Budina i përgjigjet Ramës: Rrugaç, mos bëni kalkulime politike. Njerëzit do t'i sjellim para kryeministrisë Regjisori Robert Budina iu përgjigj kryeministrit Rama, i cili një ditë më parë tha se nga protesta për teatrin do të da
A ka marrëveshje me kryeministrin? Përgjigjet Lulzim Basha Kryeopozitari Lulzim Basha mohon tw ketw njw marrwveshje me kryeministrin Rama. Basha tha se ulja në një tryezë me kr