999 rezultate për

kryeministre

Mustafa tregon nëse Vjosa Osmani do të jetë sërish kandidate e LDK’së për kryeministre Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së i ka dhënë dritën jeshile një koalicioni të mundshëm qeverisës në mes të LDK’së, AAK’s
Vjosa Osmani kryeministre, ja kush e propozon Pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi, tashmë duhet të formohet një Qeveri e re, e cila do ta udhëhiqt
Plasin debatet në LDK, kandidatja për Kryeministre rrezikon të mbetet jashtë qeverisjes Kandidatja për Kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani rrezikon të mbetet jashtë qeverisjes, edhe pse me emrin e saj LDK-ja
Macron i "rrëmben" puthje kryeministres më të re në botë (FOTO LAJM) Sanna Marin është tanimë kryeministrja më e re në botë, që u zgjodh pak ditë më parë në Finlandë. Marin, ka marrë pjesë
Finlanda zgjedh kryeministren e re Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit San
Shkrimtarja shqiptare kandidate për kryeministre të Libanit Ghada Arnaut (Xhada Arnauti) është një nga kandidatet për kryeministre të Libanit. Ajo ka një biografi të pasur, duke qe
Kujtim Gjuzi e quajti kryeministre, reagon Elisa Spiropali Ministrja për qeverinë Elisa Spiroapli ka komentuar deklaratën e deputetit Kujtim Gjuzi, i cili e cilësoi si kryeministr
Grida Duma sfidon Bashën, pranon ambicien për kryeministre të Shqipërisë Demokratja Grida Duma mund të kandidojë për kryeministre të Shqipërisë. Gjatë një interviste për mediat, ajo e ka lënë t
Gazetari e thotë troç: Basha të hap krahun! Grida Duma të bëhet kryeministre Ndërkohë që po diskutohet mbi zgjedhjet e suksesshme në Kosovë, sytë janë kthyer sërish nga politika në Shqipëri e cila
Gazeta franceze: Zgjedhja e Vjosës kryeministre, revolucion për Kosovën Si adoleshente, Vjosa Osmani i dëgjonte në heshtje mbledhjet tradicionale të burrave në odën e familjes përderisa ata bë
Kandidatja për kryeministre: Ideja për ndryshim kufijsh është ruso-serbe, LDK kundër Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se idea për ndryshim kufijsh nuk do
Mustafa i përgjigjet Veselit dhe flet për koalicionin me Vjosën kryeministre Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, i ka reaguar Kadri Veselit pas deklaratave të djeshme të këtij të fundit se një koalicion nd
Vjosa Osmani sot bën homazhe në Prekaz Lidhja Demokratike e Kosovës në një komunikatë për media ka njoftuar se kandidatja e kësaj partie për Kryeministre sot d
Vjosa kritikon Kurtin dhe thotë se kurrë nuk do ta mbajë fotografinë e Thaçit në zyrë Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani, ka qenë e ftuar mbrëmë në emisionin Pressing
Mustafa i përgjigjet Kurtit: I hapur për marrëveshje, por me një kusht Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i është përgjigjur me një postim në Facebook kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti në l
CDU-ja e Merkelit në përkrahje të Osmanit: Politikanët e rinj i japin vizion Kosovës Nikolas Lober, anëtari i CDU-së së kancelares Angela Merkel dhe anëtar i Bungestagut gjerman, ka reaguar pasi Lidhja Dem
Del slogani zyrtar i fushatës së Vjosa Osmanit Tashmë është shpërndarë një slogan të cilin zyrtarë e aktivistë të Lidhjes Demokratike të Kosovës po e përdorin. “Me
I dhanë "shah" Albinit, Mustafa tregon pse zgjodhën Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre Zgjedhja e Vjosa Osmanit si kandidate të LDK-së për kryeministre ndërkohë që po diskutohej për koalicion me VV-në ishte
Haziri i jep "shah" Kurtit: Shkojmë me Vjosën si kandidate të përbashkët për kryeministre Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, duke folur para gazetarëve së bashku me kandidaten për kryem
Isa Mustafa tregon pse LDK-ja zgjodhi Vjosa Osmanin kandidate për kryeministre Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook