Mbyllet dera e negociatave për Shqipërinë
999 rezultate për

kryeministrat

Ish- Presidentët dhe Kryeministrat e rajonit "hedhin poshtë" Vuçiçin dhe Thaçin Në një konferencë rajonale në Shkup të titulluar “ Integrimet europiane në udhëkryq” nën organizimin e Klubit të Podgori
Sherri në Berlin, Rama dhe Haradinaj bojkotojnë mbledhjen e përbashkët të qeverive Rreth orës 12:00 të ditës së sotme qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të zhvillojnë në sallën ovale të pallatit t
Sollën paqen historike, kryeministrat nominohen për çmimin Nobel Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev janë kandiduar zyrtarisht për çmimin No
Rama sot takohet me Haradinajn dhe kryeministren serbe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të marrë pjesë sot në një mëngjes pune në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit
Rama dhe kryeministrat e Ballkanit dalin para mediave (LIVE) Po mbahet në vilat qeveritare në Durrës samiti informal i liderëve të Ballkanit Perëndimor me temë “Integrimi i Ekonomis
Haradinaj takohet në Durrës me kryeministren serbe Branbiq Vetëm një ditë pas takimit të Preisdentit të Kosovës, Hashim Thaçi me homologun serb Aleksandër Vuçiç, Ramush Haradinaj
Del në media marrëveshja historike që do të nënshkruajnë kryeministrat Republika e Maqedonisë së Veriut për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm (erga omnes) e verifikuar me ndryshime kushtet
Mogherini dhe Zaev organizojnë darkë për kryeministrat e Ballkanit Perendimorë Kryeministri Zaev dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së Federika Mogherini kanë organizuar darkë sonte për kryeministrat e B
Kryeministri dhe zv/kryeministrat me deklarata të kundërta për demarkacionin Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se zgjidhja më e mirë është rrëzimi i marrëveshjes për demarkacionin, madje duke the
E turpshme: Rama dhe Haradinaj, kryeministrat me pagat më të larta në rajon Kosova është i vetmi shtet në Ballkanin Perëndimor që akoma vazhdon të jetë i izoluari. Pavarësisht kësaj, kryeminist
Qeveria i gëzon edhe me nga një këshilltar zv.kryeministrat Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka marrë vendim që edhe zëvendëskryeministrat ta kenë nga një këshilltar, por g
Zaev me kryeministrat e Ballkanit në takim tek Mogerini Kryeministri Zoran Zaev së bashku me kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor sonte në Bruksel do të marrë pjesë
Zaev dhe Rama vizitojnë Pustecin dhe Prespën e vogël Kryeministrat e Maqedonisë dhe të Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama sot do të vizitojë maqedonasit që jetojnë në Presp
Liderët e Ballkanit, darkë pune te Mogherini Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini, të hënën, më 18 dhjetor në
Këta kanë në dorë fatin tonë: Junker bëhet tapë dhe gjuan me shpulla kryeministrat (VIDEO) Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka shkaktuar shumë të qeshura me sjelljen ne samitin e fundit të
"Samiti 100", kryeministrat e rajonit zbarkojnë në Shkup Katër kryeministra nga rajoni do të jenë pjesëmarrës në panelin me temë “A mund të konkurrojë rajoni në tregun global?”
Takimi me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, Rama: Do ecim shpejt Përmes një statusi në Facebookun e tij, Kryministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar për takimin informal me kryeministr
Kryeministrat e Ballkanit vizitojnë Durrësin, policia merr masa antiterror (VIDEO) Në Durrës masat e sigurisë nga Policia e Shtetit janë forcuar, me rastin e vizitës së kryeministrave të Ballkanit Perën
Rama vë në siklet bankierin e njohur: Pranohen vetëm pa kollare Në këto momente në Durrës në Vilën qeveritare po zhvillohet një takim joformal me kryeministrat e Ballkanit. Gjatë k
Rama pret kryeministrat e Ballkanit me atlete të bardha (VIDEO) Kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor kanë nisur të mbërrijnë në ambientet e Vilës qeveritare në Durrës. Di