217 rezultate për

kryeminister

Qosja: Turp qė askush nuk doli kundėr Mustafės pėr kryeministėr Akademiku Rexhep Qosja ka dhėnė njė mendim edhe pėr situatėn politike nė Kosovė, duke thėnė se koalicioni PDK-LDK ėshtė
Isa Mustafa kryeministėr, Hashim Thaēi president, Kadri Veseli kryeparlamentar PDK-ja dhe LDK-ja po shkojnė drejt finalizimit tė marrėveshjes sė koalicionit, sipas sė cilės Isa Mustafa do tė jetė kry
Ja si e feston djali i Isa Mustafės pozitėn e re tė babait Djali i Isa Mustafės, Besnik Mustafa duket i lumtur nė disa foto qė ka publikuar, ku shihet tė ketė dalė sė bashku me di
Isa Mustafa kryeministėr ose prishet marrėveshja me PDK-nė Lidhja Demokratike e Kosovės vazhdon tė insistojė se kryeministri i koalicionit PDK-LDK duhet ti pėrkasė vetėm LDK-sė.
Nėse Isa Mustafa nuk bėhet kryeministėr, LDK-ja e prish marrėveshjen me PDK-nė Nėnkryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Haki Rugova ka deklaruar se nėse Isa Mustafa nuk bėhet kryeministėr nga ko
Thaēi tė mbetet kryeministėr, Mustafa kryeparlamentar Njohėsi i zhvillimeve politike rajonale, Azem Vllasi ėshtė shprehur se Kosova ka nevojė pėr njė qeveri tė pastėr dhe se
Sadri Ferati: Isa Mustafa kryeministėr Deputeti i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Sadri Ferati, beson se koalicioni PDK-LDK mund tė sjellė ndryshime nė interes
Hapet faqe nė Facebook kundėr Isa Mustafės Ka mjaftuar shumė pak kohė qėkurse Isa Mustafa u bė kryeministėr duke hyrė nė koalicion me PDK-nė, qė militantėt e tė dy
Isa mendueshėm, PDK nuk e pranon pėr kryeministėr?! Kryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Isa Mustafa nuk e ka tė sigurt postin e kryeministrit, ashtu siē deklaruan dj
Kryesia e PDK-sė: PO Isa Mustafės kryeministėr Kryesia e Partisė Demokratike tė Kosovės ka marrė vendim unanim pėr pajtim pėr tė qenė nė koalicion me LDK-nė dhe pėr ta
Mediat e huaja: U thye bllokada, u formua qeveria Dalja nga kriza politike prej 5 muajsh dhe krijimi i qeverisė mes koalicionit PDK-LDK, dy partive mė tė mėdha nė vend, k
Isa Mustafa kryeministėr, Kadri Veseli zv.kryeministėr Nė bazė tė marrėveshjes sė arritur mes LDK-sė dhe PDK-sė, posti i kryeministrit do t'i takojė LDK-sė ndėrsa zv.kryeminis
Kosova mė nė fund me qeveri, Isa Mustafa kryeministėr UPDATE - Thaēi dhe Mustafa u pajtuan nė parim pėr ndėrtimin e koalicionit ndėrpartiak mes PDK-sė dhe LDK-sė. Sipas ma
AAK: E duam Ramushin kryeministėr! Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės ėshtė e hapur tė krijojė koalicion me ēdo subjekt partiak, mjaft qė tė plotėsohet kusht
Berisha: Rama kėrcėnon me prerje kėmbėsh gjyqtarin nė Krujė Ish kryeministri Sali Berisha akuzon pasardhėsin e tij Edi Rama se po sulmon padrejtėsisht gjyqtarėt. Me anė tė njė post
Edi Rama foli me gjuhėn e Menduh Thaēit VETON IBRAHIMI Kur unė shpalosja qėndrimet e mia lidhur me zhvillimet politike nė Maqedoni, sidomos gjatė zgjedhjeve
AAK kėmbėngul: Vetėm Ramushi kryeministėr Ramush Haradinaj do tė jetė kandidat i bllokut pėr kryeministėr, sepse kėshtu e thotė edhe marrėveshja e 10 qershorit, t
Pėrfundon takimi i bllokut, Haradinaj akoma kandidat pėr kryeministėr Lideri i AAK-sė, Ramush Haradinaj ka thėnė se Isa Mustafa personalisht nuk ka kėrkuar tė marre pozitėn e kryeministrit,
Haradinaj: Unė kryeministėr I nominuari pėr kryeministėr nga blloku VLAN ėshtė shprehur se e ka tė sigurt se do tė jetė kryeministėr i Kosovės dhe s
Vetėvendosje jashtė qeverisė, Haradinaj jo kryeministėr Vendet e Quaintit kanė nisur tė japin mesazhe lidhur me situatėn aktuale politike nė Kosovė, duke theksuar se nė qeverin
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.