414 rezultate për

krye

Berisha: Larje hesapesh midis balozėve tė krimit nė krye tė pushtetit! Menjėherė pas dorėheqjes sė dhėnė nga Artan Didi, ish kryeministri Berisha ka reaguar pėrmes njė postimi nė Facebook. Ai
PD: Shqipėria ka dalė nga korsia europiane Nėnkryetari i Grupit Parlamantar demokrat, Eduard Halimi dhe nėnkryetari i Komisionit Parlamentar tė Ligjeve, pritėn nė
Michel Platini rizgjidhet nė krye tė UEFA-s Michel Platini rizgjidhet Presidenti i UEFA-s. Pėr 59-vjeēarin francez ky ėshtė mandati i tretė radhazi nė krye tė insti
Trajnerėt me valixhet gati (FOTO LAJM) Merkatoja e verės pritet tė sjellė jo vetėm transferime tė bujshme futbollistėsh, por edhe trajnerėsh. Shumė prej tyre p
Njė park qė kujton Kuranin dhe Biblėn nė Tiranė Nuk janė pak ata qė ēuditen me sjelljen e Ramės kryeministėr nė raport me besimet fetare. Shumė besimtarė mbajnė nė mend
Shifrat ndėshkojnė Inzaghin, mė i keqi i 30 viteve tė fundit E ardhmja e Filippo Inzaghit nė krye tė Milanit ėshtė gjithmonė e mė shumė nė rrezik me teknikun e ri qė vėshtirė se ka
Policia: Protesta ishte paqėsore, asnjė incident Protesta e PD nuk shėnoi asnjė incident dhe kėtė gjė e ka konfirmuar edhe policia pėrmes njė deklarate pėr mediat. "
E bujshme! Milani mendon rikthimin e Ancelottit "Disa dashuri nuk mbarojnė, shkojnė diku e mė pas kthehen...". Ėshtė e sigurtė se Adriano Galliani do tė tentojnė rikthi
Dritan Hila lirohet nga detyra e zv.ministrit tė Mbrojtjes, Irena Beqiraj aprovohet nė krye tė Doganave Kėshilli i Ministrave ka miratuar disa ndryshime tė fundit nė qeveri. Nė mbledhjen e mbajtur sot, qeveria ka liruar
A do rikthehet Rufi Osmani nė krye tė RDK? Rufi Osmani ka pėrjashtuar ēdo mundėsi pėr rikthimin e tij nė krye tė partisė sė themeluar prej tij RDK, pas dorėheqjes
Real Madrid, Ancelotti nėn "shėnjestėr" Mė 20 dhjetor tė vitit tė kaluar, Carlo Ancelotti u shpall kampion Bote me Real Madridin, pasi fitoi ndeshjet e 22-tė ra
Tahiri: Jam nė krye tė detyrės, tė flasė Prokuroria Pas ēeljes sė Zyrės sė Shėrbimit Unik pėr Qytetarėt nė Komisariatin nr. 1 nė Tiranė, ministri Tahiri, nė njė prononcim p
Ristani: Rama qėndron nė krye tė inkriminimit Nė seancėn e pajtimit nė Gjykatėn e Lartė, kryeministri Edi Rama nuk ėshtė tėrhequr nga akuzat e bėra ndaj deputetit Arb
Njė tjetėr grua nė krye tė Doganave, ja kush ėshtė Irena Beqiraj Irena Beqiraj komandohet nė krye tė Doganave. Ajo mbante postin e zv.ministres sė Financave, ndėrsa do tė zėvendėsojė El
Irena Beqiraj nė krye tė Doganave shqiptare Pas dorėheqjes sė drejtoreshės Elisa Spiropali, Zv. Ministrja e Financave, Irena Beqiraj, ėshtė komanduar nė krye tė Dre
Pepe, "kafsha" qė u bė njeri Tifozėt e quanin "kafshė" pėr shkak tė sjelljeve tė tij shumė agresive nė fushėn e lojės, por sot Pepe ėshtė njė ndėr mb
Reali mposht Deportivon dhe forcon pozitat nė krye tė renditjes (VIDEO) Reali i Madridit ka mposhtur 2-0 nė fushėn e vet Deportivo La Corunėn. Pėr Realin shėnuan Isco (23’) dhe Karim Benzem
PD: Rilindja funksionon, i dėnuari nė krye tė projekteve pėr bujqėsinė (FOTO LAJM) Partia Demokratike, me anė tė zėdhėnėses Oriela Nebiaj, tha se Agim Rrapaj, i dėnuar pėr "shpėrdorim detyre", rikthehet
Drejtoresha e Doganave 7 muajshe shtatzėnė nė krye tė detyrės (FOTO LAJM) Ndonėse madhėsia e barkut tashmė ėshtė evidente, kjo se ndal aspak Elisa Spiropalin tė qėndrojė ne krye tė detyrės me tė
Atletico-Barēa, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Atletico do tė luajė nė “Vicente Calderon” me disavantazhin e njė goli, pas humbjes 1-0 nė takimin e parė tė luajtur nė
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.