999 rezultate për

kromit

Aksident apo atentat?! Policia merr në ruajtje familjarët e biznesmenit të kromit nga frika e gjakmarrjes Biznesmeni i kromit, që humbi jetën dy ditë më parë pas një aksidenti automobilistik, Murat Duriçi, do të përcillet për
U gjet në kanal, biznesmenin e kromit në Bulqizë e ka përplasur makina teksa vraponte Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë. Një biznesmen i kromit në Bulqizë ka humbur jetën në një aksident automobilis
Gjendet i vdekur në kanal biznesmeni i kromit në Bulqizë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin verior, Bulqizë. Burime për mediat bëjnë me dije se një shtetas është gjet
Dy minatorë plagosen në minierën e Bulqizës Në orët e mbrëmjes, janë aksidentuar dy punëtorë të minierës së Kromit në Bulqizë. Policia sqaroi se rreth orës 20.50
Kamëz/ Kris pistoleta, policia fsheh ngjarjen ku u përfshi "i forti" i kromit Një ngjarje e rëndë dyshohet se ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Kamëz. Një qytetar ka denoncuar tek ish-kryeministr
Lëndohen dy minatorë në Bulqizë, dërgohen me helikopter në Tiranë Ditën e sotme, në zonën e Bulqizës, një burim për Top Channel bënë me dije se, gjatë punimeve në minierën e kromit dy sh
Si e ngriti AlbChrome kromin shqiptar në majat botërore në vetëm 6 vite Në vitin 2013, kur AlbChrome e mori në zotërim minierën e Bulqizës dhe Uzinat e Burrelit dhe të Elbasanit që lidheshin m
Mbivendosje në minierat e Bulqizës dhe larje hesapesh mes pronarëve Një seri atentatesh me vrasje të porositura janë kryer përgjatë këtyre viteve, mes biznesmenëve të kromit. E fundit n
Vdes një grua në Bulqizë, e shtypi fadroma Miniera e Bulqizës vazhdon të jetë makth dhe tmerr për banorët. Vetëm pas disa ditësh serish Aksident me vdekje në Bulqi
Burrel/ Digjet punëtori i uzinës së ferrokromit, policia jep informacion për ngjarjen Një punëtor i uzinës së ferrokromit në Burrel ka pësuar djegie në disa pjesë të trupit gjatë punës. 62-vjeçari me ini
Rama premton paga 650 dollar në Burrel, ndjekësit shkrihen gazit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke postuar një video nga ndezja e furrës së uzinës së Ferrokromit në Burrel, po
Qytetarja thumbon keq Ramën: S’kemi ujë të pijshëm o kryeministër Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me një video nga kapaciteti përpunues i kromit në vend. “Mirëmëng
Shpërthim eksplozivi në minierën e Bulqizës, në pranga autori Një sasi tritoli është vënë në një nga minierat e Kromit në Bulqizë. Burime nga policia bëjnë me dije se sasi eksplo
"1 milionë dollarë", ky është biznesmeni i shpallur në kërkim Ky është biznesmenit Rexhep Dauti, i shpallur në kërkim nga policia, pasi ndaj tij, Prokuroria e Tiranës ka nxjerrë një
Zbulohet skema mashtruese, ja kush janë tre biznesmenët e kromit Dy të ndaluar e një në kërkim është bilanci i një aksioni të Policisë së Tiranës, pasi këta shtetas dyshohet se me anë t
Zbulohet skema e mashtrimit me 1 mln $, burg për 3 biznesmenët e kromit Një hetim i Prokurorisë së Tiranës dhe Drejtorisë së Hetimit Tatimor ka zbuluar një skemë mashtruese financiare në fushë
Tragjedi/ Humb jetën një 25-vjeçar në minierën e Bulqizës Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të diel në minierën e kromit në Bulqizë, ku një punëtor 25-vjeçar ka humbur j
Masakra në Tiranë, dyshohet për konflikte me biznesin e kromit (DOKUMENT) Një nga pistat që dyshohet lidhur me atë që ndodhi në bulevardin “Zogu I” në Tiranë është edhe ai se personat e përfshir
Noka: Mafia e kromit të Metës dhe policët e Tahirit dhunojnë banorët e Kukësit Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, sot ka denoncuar dhunën e Policisë së Shtetit ndaj banorëve të fshatit Manë
Rama: 600 vende të reja pune nga përpunimi i kromit në Burrel Përmes rrjetit social Facebook, kryeministri Rama ka komentuar fillimin e përpunimit të kromit në Burrel, duke e cilësua