Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
999 rezultate për

krokodili

Peshkatari kap krokodilin gjigant vetëm me një peshqir (VIDEO) Një video është bërë virale në rrjet pasi nj eshkatar ka kapur një krokodil vetëm me një peshqir dhe disa fije litar.
Po shkonte me shpejtësi drejt vajzës, gruaja vret me një lëvizje krokodilin gjigant (FOTO LAJM) Ndoshta deri më sot keni dëgjuar pafund histori për burra që janë ndeshur me bisha të fuqishme dhe ia kanë dalë t’i mpos
U gjet në Gjermani 250 vjet më parë, identifikohet krokodili misterioz Një krokodil parahistorik që jetoi 180 milionë vjet më parë është identifikuar përfundimisht – gati 250 vjet pasi fosili
Përplasje titanësh mes krokodilit dhe anakondës 8 metra: Cili fiton në fund (FOTO LAJM) Fotografitë e pabesueshme tregojnë një luftë midis një anakonde 8-metërshe dhe një krokodili në ujërat e ëmbla të një kë
Përballje e çmendur, pitoni "shtrydh" krokodilin (FOTO LAJM) Dy zvarranikë kanë luftuar deri në vdekje në ujërat e Amazonës. Anakonda rreth 8.5 metra e gjatë shihet se si ka rrethua
Interes reciprok, kjo është arsyeja pse zogu futet në gojën e krokodilit dhe ai nuk e ha kurrë Marrëdhëniet ndërmjet kafshëve nuk është se janë të rralla, por një e tillë vërtet është interesante. Bëhet fjalë për
Beteja e humbur e krokodilit me luanët (VIDEO) Janë dy prej kafshëve më të rrezikshme në planet dhe grabitqarë të pashembullt që për vetë habitatin e tyre rrallë takoh
Vjedh krokodilin dhe dy pitonë nga kopshti zoologjik (VIDEO) Një hajdut është kapur në kamera në një kopsht zoologjik duke vjedhur një krokodil dhe dy pitonë. Ai hyri në Canberra
U godit nga kamioni, krokodili 210 kg bllokon autostradën për disa orë (FOTO LAJM) Leeds United duan që të kthehen në Premier Ligë sezonin e ardhshëm. Skuadra e Marcelo Bieslas humbi në gjysmë-finale
Krokodili sulmon makinën e Policisë (FOTO LAJM) Policia në Caddo Parish në Luiziana u përballen më një aligator gjigant. Ata u thirrën pasi zvarraniku u pa në mes të
Kthehet në shtëpi gjen krokodilin duke i rënë ziles (VIDEO) Një grua që sapo ishte shpërngulur në Karolinën e Jugut, është mirëpritur në lagje nga një skenë e pazakontë – një aliga
E pazakontë, kali përleshet me krokodilin (VIDEO) Mund të kemi parë shumë beteja mes kafshëve të ndryshme, por ndoshta kurrë një të tillë mes kalit dhe krokodilit. Në
Momente që të lënë pa frymë, vajza i lan dhëmbët krokodilit (VIDEO) Edhe pse në fakt prindërit zakonish fusin në vaskën e fëmijëve një rosak apo lodra, këta prindër e kanë kaluar cakun.
Krokodili hëngri qenin që ndodhej në breg, aty pranë ndodheshin një grup nxënësish(VIDEO) Nxënësit dhe mësimdhënësi tyre shikonin të tmerruar, kur një krokodil gjigant doli prej një lumi në Queensland të Austra
Në Australi mbahet funeral për krokodilin e vrarë Me këngën "Crocodile Rock" të Elton John duke luajtur në sfond dhe një organizim nga familja e gjuetarit Steve Irwin, nj
"Krokodili", droga që "ha" trupin (FOTO LAJM) Droga "Krokodil" e Rusisë është një nga drogat më të forta dhe shkatërruese në botë, pasi në fillim i krijon përdorusve
E pazakontë, krokodili përleshet me peshkaqenin (VIDEO) Një momente jashtëzakonisht interesant në një luftë mes krokodilit për ushqim është zënë nga një kamerë. Jonathan Keh
Nga "Krokodili" tek hashashi dhe heroina, drogërat që po fundosin shqiptarët (FOTO LAJM) Qendra Evropiane e Monitorimit të Drogës dhe Varësinë nga Droga ka publikuar raportin vjetor me shifrat kryesore për dro
Kishte në krahë djalin 5 muajsh, krokodili ha të gjallë gruan Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në Ugandë, ku një nënë rreth 40 vjec dhe fëmija i saj vetëm 5 muajsh janë ngrënë të gjal
Kapet krokodili 600 kilogramësh (FOTO LAJM)ë Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departam