999 rezultate për

kroate

Zgjedhjet në Kroaci/ Presidentja kroate kapet duke fotografuar fletëvotimin (VIDEO) Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç, është kapur duke kryer një gjest që për votuesit e zakonshëm nuk është
Beogradi ndalon 007 kroat Një agjent i "Vsoa" (shërbimet sekrete ushtarake kroate), është arrestuar gjatë një aksioni të armatosur të inteligjencë
Ja plani i tifozëve kroat për të ndërprerë ndeshjen me Spanjën (FOTO LAJM) Policia kroate ka paralajmëruar sigurimin francez se huliganët e Kroacisë po planifikojnë të sulmojnë gjyqtarin në ndesh
Rrihen masivisht tifozët e Kroacisë dhe Çekisë (VIDEO) Një përleshje masive mes tifozësh ka ndodhur gjatë ndeshjes Çeki-Kroaci. Tifozët kroatë dhe cek janë rrahur pasivisht
Ja çfarë shkruajnë mediat kroate për pranimin e Kosovës në FIFA Portali kroat “Index” ka dhënë lajmin e pranimit të Kosovës në FIFA gjatë Kongresit të 66-të në Meksikë. Kroatët shpr
Thaçi: Komuniteti kroat i jep kuptim shoqërisë multietnike në Kosovë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ditën e djeshme, i shoqëruar nga ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Mar
Deputetja kroate: Të respektohet Marrëveshja e Përzhinos Deputetja kroate e Parlamentit Europian, e njëkohësisht kryesuesja e grupit joformal “Miqtë e Maqedonisë në Parlamentin
Salah Abdeslam ka përdorur kartë shqiptare?! Gazeta e njohur "Newsweek" duke iu referuar një dokumenti sekret francez ka shkruar se Abdeslam përdorte dy karta telefo
E bujshme, Volsfburgu në gjurmët e Amir Rrahmanit Transferimi nga Partizani në Kroaci te RNK Spliti ka ndikuar në rritjen e mëtejshme si futbollist të Armir Rrahmanit. Mb
Nacionalizmi serb nga “Nacertanije” te Mbretëria Jugosllave Leksionet 13 dhe 14 lidhen me dy tema të ngjashme – nacionalizmi Grek dhe ai Serb – dhe janë renditur në një mënyrë të t
Takimet e intelektualëve shqiptarë, sllovenë, kroatë e serbë për ndarjen e Jugosllavisë (FOTO LAJM) Takimet miqësore të intelektualëve shqiptarë, sllovenë, kroatë dhe serbë në Maribor të Sllovenisë më 27 shtator 1990.
I bien pantallonat para presidentes kroate (FOTO LAJM) Anëtarët e Këshillit kroat të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut janë takuar me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitar
Nikolic nuk e lëshon presidenten kroate pa e puthur 3 herë (VIDEO) Askush nuk e ka pritur që presidenti serb Tomislav Nikolic do të ishte aq i “ngrohtë” me presidenten e Kroacisë Kolinda
Mediat kroate: Asnjë fjalë mes Jahjagës dhe Nikolicit Presidentet e Kosoves dhe Serbise, Atifete Jahjaga dhe Tomislav Nikolic, po marrin pjesë në Samitin e Brdo-Brioni që po
Arrestohet presidenti i Dinamos së Zagrebit, shkak bëhet Modric Policia kroate ka arrestuar presidentin e Dinamo Zagrebit, Zdravko Mamiç. Numri një i gjigantit kroat është ndaluar s
Rrahje mes tifozëve kroatë dhe serbë (VIDEO) Tifozët kroatë dhe ata serbë janë rrahur mes tyre pranë aeroportit të Athinës, ‘Elefterios Venizelos”. Tifozët kroatë
Kroatët, serbët dhe grekët nesër "luftë" në Champions League Ndeshja që do të luhet në Champions League mes Olimpiakosit dhe Dinamo Zagrebit pritet të jetë me tensione. Sipas mediav
Italia fantastike kualifikon Kroacinë (VIDEO) Kroacia ka arritur të kualifikohet direkt për në Europian, falë edhe faktit se Italia ka kthyer gjithçka përballë Norveg
Kroacia e rreptë ndaj shqiptarëve të Serbisë Autoritetet e Kroacisë kanë vazhduar embargon ndaj Serbisë, duke mos lejuar të hyjnë asnjë maune me mallra e madje asnjë
Hungaria fillon ndërtimin e një muri të ri Pas murit në kufurin me Serbinë, Hungaria nisi ndërtimin e një tjetër muri kundër emigrantëve, këtë herë në kufi me Sllo