999 rezultate për

kroate

Mediat serbe: Kroatët dhe shqiptarët bashkohen kundër serbëve Mediat serbe kanë shkruar sot se shqiptarët janëbashkuar me kroatët, kundër Serbisë, pasi kanë kërkuar mbështetjen e for
Kryeministrja kroate “tërbon” serbët, përkrah Ngjelës bën shqiponjën dykrenare (FOTO LAJM) “Kudo gjen sot shqiponjën e flamurit shqiptar”, kështu e ka nisur statusin në rrjetet sociale avokati Spartak Ngjela i c
Modelja kroate sulmon Allegrin: Je një komunist livornez (FOTO) Nina Moriç njihet si nëj tifozet e zjarrt e futbollistëve kroat dhe për këtë qëllim shpesh herë sulmon edhe trajnerët që
Mediat kroate-Vuçiçit: "Ja dashnori shqiptar i nënës tënde" (FOTO LAJM) Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës janë në kulmin e tensioneve, ndërsa mediat kroate kanë gjetur një tjetër formë për
Gazetari kroat: Haradinaj është hero (FOTO LAJM) Moderator televiziv në Kroaci, Velimir Bujanec, ka reaguar pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradi
Shikoni 100 golat më të bukur që u shënuan gjatë vitit 2016 (VIDEO) Viti 2016 ishte i mbushur me gola të bukur. Media kroate ‘Index.hr’ ka publikuar një video me 100 golat më të bukur q
Tifozët kroatë thirrje kundër serbëve Tifozët e klubit Hajduk të Splitit, “Torcida”, në hapje në derbit më të madh kroat mes Hajdukut dhe Dinamos në sfidën e
Presidentja e Kroacisë kërkon falje publike që shpërndau çokollatat nga Serbia Në përvjetorin e fillimit të konfliktit në Dubrovnik mes agresorëve serbë dhe forcave mbrojtëse kroate, Presidentja Koli
Bosnje / Arrestohen 8 serbë për vrasjen e 120 burrave boshnjakë dhe kroatë në vitin 1992 Policia boshnjake ka arrestuar tetë serbë të Bosnjës, të cilët dyshohen për vrasjen e rreth 120 burrave dhe djemve boshn
Aleksandër Vuçiçin e kërcënon snajperi më i mirë në Ballkan Marr kërcënime, por nuk frikohem për jetën time, frikohem për familjen time, ka thënë kryeministri i Serbisë Aleksandar
Kukësi u falet dy kroatëve ndaj Korabit (VIDEO) Kukësi i falët dy golave të shënuar nga dy kroatë për të kaluar pengesën, Korabi. Matija Dvornekoviç zhbllokoi shifrat n
Ndodh në Kroaci, huliganët sulmojnë gjyqtarin në restorant Gjyqtari Bruno Maric ka rënë viktimë e një sulmi fizik,nga tifozët e Hajdukut të Splitit. Të martën në mesditë teksa po
Shpërthejnë mediat kroate, ja çfarë shkruajnë për ndeshjen kundër Kosovës Mediat kroate e kanë konsideruar si të turpshme korin e përbashkët të tifozëve të Kosovës dhe Kroacisë: “Vrite serbin” g
"Çmenden" mediat serbe: Huliganët kroatë dhe shqiptarë së bashku ofendojnë Serbinë Atmosfera e përbashkët që po krijojnë tifozët shqiptarë dhe ata kroatë, para ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë, pat
E pabesueshme, serbët përkrahin Kosovën sonte ndaj Kroacisë (FOTO) Portali serb “Telegraf.rs” ka pyetur lexuesit e saj nëse sonte do të bëjnë tifo për Kosovën apo Kroacinë. Deri më tan
Kroatët dhe kosovarët së bashku në Shkodër: Vrite, vrite serbin! (VIDEO) "Vrite, vrite serbin", kjo është kënga që është dëgjuar duke u kënduar nga kroatët në Shkodër në prag të ndeshjes mes Ko
Tifozët kroatë do të ndërpresin ndeshjen me Kosovën, ja në cilin minutë Tifozët kroat kanë arritur tashmë në Shkodër, për të përkrahur ekipin e tyre në ndeshjen ndaj Kosovës. Por ajo që u para
Tifozët nga Kosova përgatisin një surprizë të bukur për kroatët (FOTO) Teksa pritet që sot Kosova të përballet në “Loro Boriçi” me Kroacinë, tifozët nga Kosova kanë përgatitur një surprizë të
Tifozët kroatë paralajmërojnë trazira në Shkodër, mund të ndërpresin ndeshjen Spektakli i paralajmëruar nga tifozët e Kosovës në Shkodër, ku, të enjten, do të luhet ndeshja eliminatore Kosovë-Kroaci
Vokrri: Kroatët do t'i presim si vëllezër Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka folur për ndeshjen e madhe të 6 tetorit në “Loro Boriçi”